Muhabbet kusu mantar problemi

Yakında ölür o kuş. Besleme yapılması lazım ve derhal tedaviye başlanması lazım.
Ayrıca şunu da söyleyeyim,mantar sadece kuştan kuşa geçmez,size ve eşyalara da geçebilir dokunma ile ve siz de hasta olabilirsiniz. Mantarı hafife almayın sakın. Kuşunuzun ahı gitmiş vahı kalmış,tedaviye çoktan başlanması gerekiyordu.

Veteriner Önerileri ⬇️

Diger kuşlara hava yolu ile gecmismidir ? Böyle birsey olabilirmi aralarında mesafe vardı sadece aynı masada üstünde duruyorlar dı ?

Diger kuşlara hava yolu ile gecmismidir ? Böyle birsey olabilirmi aralarında mesafe vardı sadece aynı masada üstünde duruyorlar dı ?
Bazı virüs kaynaklı hastalıklar hava yoluyla bulaşabilir insandan hayvana hayvandan insana geçebilir.
Mantar ise bulaşıcıdır,candida mantarı solunumla bulaşır mı bilmiyorum ama deri teması ile size geçebilir çünkü insanlardaki mantarla aynı mantardır.

Merhabalar megabakteri dedi ancak önemli olarak şunu sormaliyim ayrı ayrı kafeslerde diğer kuslarımın yanında duruyordu hayvanlar hava yolu ile geçebilir dedi veteriner ancak ben buna pek inanmıyorum böyle birsey duyan oldumu hiç

Megabakteri tedavisi uzun sürebilir ve hastalık tekrarlayabilir. İlaç olarak Amphotericin b verilir.
Veterinere analiz yaptırdınız mı megabakteri olduğunu neye dayanarak söyledi?

Ya peki şimdi mikostatin aldım ama şurup bu ben bunu nasıl bir damla şeklinde damlatacagım ? Ağzına kuşun
Veterinerden insülin enjektörü isteyin iğneyle şırınga içine azıcık çekin sonra iğneyi çıkarıp enjektörle kuşun ağzına damlatıp yuttuğundan emin olun

Megabakteri tedavisi uzun sürebilir ve hastalık tekrarlayabilir. İlaç olarak Amphotericin b verilir.
Veterinere analiz yaptırdınız mı megabakteri olduğunu neye dayanarak söyledi?
Bu arada evet hocam candida için mikostatin tamam da, megabakteri için sizce de mikostatin hafif değil mi?

Geri