Muhabbet kusu mantar problemi

UMUT BEYAZ KUŞ

Yeni Üye
Merhabalar bir arkadaşımızdan çift bir kuş aldık ancak hayvanların hasta olduğunu söylemişti hayvan surekli yatıyor dışkısı sıvı ve yemli ve kusma hareketi gerçekleştiriyor yakında ölür diye çok üzülüyorum lütfen bilen arkadaşlar yardımcı olabilirmi internette ki videolara baktığım zaman

Mikostatin veya zolax veya da triflucan kullanıyorlar hangi ilacı almalı nasıl bir yol izlemeliyim kimisi ise aminasol ver diyor hayvan çok zor durumda yardımlarınızı bekliyorum hangi ilacı kullanmak gerekiyor ve nasıl kullanmak gerekiyor

Kursak mantarı olduğu kesin mi? Dışkı ve kursaktan örnek alınıp analiz yapıldı mı? Siz vakit kaybetmeden kanatlı kuş veterinerine götürün kuşları, gelişigüzel ilaç vermeyin. Kursak mantarı değil de megabakteri varsa ne olacak veya parazit kaynaklı hastalık varsa ne yapacaksınız? Kuşların karnının tok olması lazım. Elle besleme maması ile her gün 3 kez beslenmesi lazım kursaktan,bilen birileri tarafından yapılmalı bu iş.

Ayrıca şu bilgilendirici yazıyı okuyun bakalım.

Kanatlı veterinerine dışkı tahlili yaptırın. Benim kuşum kursak mantarı. Veteriner kontrolünde ilaç kullanıp kontrol amaçlı tekrar tahlil yaptırıp ona göre davranıyoruz. Beşer ilaç zarar veriyor çünkü o nedenle çok dikkatli ve uzman eşliğinde tedavi şart 👍

Kanatlı veterinerine dışkı tahlili yaptırın. Benim kuşum kursak mantarı. Veteriner kontrolünde ilaç kullanıp kontrol amaçlı tekrar tahlil yaptırıp ona göre davranıyoruz. Beşer ilaç zarar veriyor çünkü o nedenle çok dikkatli ve uzman eşliğinde tedavi şart 👍
Hangi ilacı kullanıyorsunuz acaba ve hangi dozda veterinere goturucem ancak hasta olduğunu sahibi söylemişti zaten elimde ölmesin demişti ben mantardan şüpheleniyorum size de öyle geliyormu hayvan devamlı uyuyor ve yemek yemiyor napsam bilemiyorum

Hangi ilacı kullanıyorsunuz acaba ve hangi dozda veterinere goturucem ancak hasta olduğunu sahibi söylemişti zaten elimde ölmesin demişti ben mantardan şüpheleniyorum size de öyle geliyormu hayvan devamlı uyuyor ve yemek yemiyor napsam bilemiyorum
Megabakter de olabilir o da mantar türü fakat yıkımı daha ağır. Ağzından koku geliyor mu mesela? Sonucu dışkı tahlili belirler ve mantar çabuk yayılan bir hastalık o nedenle bir an önce tedaviye başlamak önemli

Ben mikostatin kullanıyorum ancak megabakter çıkarsa mikostatin hafif kalabilir ve insan ilaçları kuşlarda çok fazla zarar verebiliyor. Size verebileceğim tavsiye meyve ve sebze vermeyin. Şeker, varsa mantarı artırır. Haftada bir veya iki gün BT amin Forte vitamin verebilirsiniz. Yemesi içmesi ne durumda?

Ben mikostatin kullanıyorum ancak megabakter çıkarsa mikostatin hafif kalabilir ve insan ilaçları kuşlarda çok fazla zarar verebiliyor. Size verebileceğim tavsiye meyve ve sebze vermeyin. Şeker, varsa mantarı artırır. Haftada bir veya iki gün BT amin Forte vitamin verebilirsiniz. Yemesi içmesi ne durumda?
Yem yemiyor belki çok az yanında eşi var onuda ayırabilecek kafesim yok ancak o kus inanılmaz hareketli ve sağlıklı iken bu kuş sadece kabarıyor ve uyuyor zaten kafese başka ölen kuşlar da vardı bu ikisini kurtarmak amaçlı aldık malesefki aldıgımız arkadaş artık bakamıyordu yem kafes suluk vs pislik içindeydi yaşaması bile mucize ancak 15 gundur bizde hiç hareket etmiyor ve çok az yiyor digeri ise inanılmaz canlı hayvan hicbirseye tepki vermiyor ve kusma davranışı yapiyor surekli agzinda henuz beyazlık vs yok elime aldığımda çok sert ısırıyor gagası ve tırnakları çok uzun o yüzden çok detaylı bakamıyorum da ağzına vs

Yem yemiyor belki çok az yanında eşi var onuda ayırabilecek kafesim yok ancak o kus inanılmaz hareketli ve sağlıklı iken bu kuş sadece kabarıyor ve uyuyor zaten kafese başka ölen kuşlar da vardı bu ikisini kurtarmak amaçlı aldık malesefki aldıgımız arkadaş artık bakamıyordu yem kafes suluk vs pislik içindeydi yaşaması bile mucize ancak 15 gundur bizde hiç hareket etmiyor ve çok az yiyor digeri ise inanılmaz canlı hayvan hicbirseye tepki vermiyor ve kusma davranışı yapiyor surekli agzinda henuz beyazlık vs yok elime aldığımda çok sert ısırıyor gagası ve tırnakları çok uzun o ÿ
Mikostatin in faydasını gördünüz mü peki 8 kuşum daha var bir salmada ve çok saglıklılar bunları aralarına koymadım iyikide koymamısım belkide diğerleri de hasta olacaktı veterinere götüreceğim ama en azından ilaç bazında aklımda fikir oluşsun diye size soruyorum neler neler yapılmalı diye dediğim gibi çok kötü bir yerden aldım ölü kuşların içinden ve aşırı ürkekler bu durumdan dolayı ne yapmak gerekir bilmiyorum

Yem yemiyor belki çok az yanında eşi var onuda ayırabilecek kafesim yok ancak o kus inanılmaz hareketli ve sağlıklı iken bu kuş sadece kabarıyor ve uyuyor zaten kafese başka ölen kuşlar da vardı bu ikisini kurtarmak amaçlı aldık malesefki aldıgımız arkadaş artık bakamıyordu yem kafes suluk vs pislik içindeydi yaşaması bile mucize ancak 15 gundur bizde hiç hareket etmiyor ve çok az yiyor digeri ise inanılmaz canlı hayvan hicbirseye tepki vermiyor ve kusma davranışı yapiyor surekli agzinda henuz beyazlık vs yok elime aldığımda çok sert ısırıyor gagası ve tırnakları çok uzun o ÿ

Mikostatin in faydasını gördünüz mü peki 8 kuşum daha var bir salmada ve çok saglıklılar bunları aralarına koymadım iyikide koymamısım belkide diğerleri de hasta olacaktı veterinere götüreceğim ama en azından ilaç bazında aklımda fikir oluşsun diye size soruyorum neler neler yapılmalı diye dediğim gibi çok kötü bir yerden aldım ölü kuşların içinden ve aşırı ürkekler bu durumdan dolayı ne yapmak gerekir bilmiyorum
Mümkün olduğunca stresten uzak tutup, kafes ve ekipmanlarını her gün temizlemekle başlayın. Virkon s dezenfektan öneririm. Şimdilik iyi ancak ilaçtan dolayı halsizlik var. Benim kuşum hiç kusmadı bu arada. Ağzından kan geldi, mide kanaması geçirdi. O zamana kadar her şeyi normaldi. Ancak tabiki her kusta farklı. Ben haftada bir gün gervit w multivitamin vermenizi öneririm, ilaca başlamadan önce su içiyorsa entrobac probiyotik üç gün süreyle yarım suluğa mercimek tanesi kadar katın. Böylece ilaca hazırlamış olursunuz. Gervit w ve entrobac arasında muhakkak bir gün temiz su içmeli. Ve muhakkak dışkı tahlili yaptırın. Böylece neymiş değilmiş öğrenirsiniz

Kuşun dışkıları siyah mı? Yeni yaptığı dışkıları. Ve kuşları mutlaka ayırın. Diğerine de bulaşabilir.
Yok beyaz ve ishal şeklinde cıvık diğerini ayirabilecegim bir kafes yok malesef tedaviyi ikisinede uygulayacağım bugün veterinerden sonra ancak sabah baktığımda tunek üstünde bile çok zor duruyor hayvan neredeyse düşecek

Yok beyaz ve ishal şeklinde cıvık diğerini ayirabilecegim bir kafes yok malesef tedaviyi ikisinede uygulayacağım bugün veterinerden sonra ancak sabah baktığımda tunek üstünde bile çok zor duruyor hayvan neredeyse düşecek

Yakında ölür o kuş. Besleme yapılması lazım ve derhal tedaviye başlanması lazım.
Ayrıca şunu da söyleyeyim,mantar sadece kuştan kuşa geçmez,size ve eşyalara da geçebilir dokunma ile ve siz de hasta olabilirsiniz. Mantarı hafife almayın sakın. Kuşunuzun ahı gitmiş vahı kalmış,tedaviye çoktan başlanması gerekiyordu.

Veteriner Önerileri ⬇️

Merhabalar megabakteri dedi ancak önemli olarak şunu sormaliyim ayrı ayrı kafeslerde diğer kuslarımın yanında duruyordu hayvanlar hava yolu ile geçebilir dedi veteriner ancak ben buna pek inanmıyorum böyle birsey duyan oldumu hiç

Mikostatin kullanıcam akşam 1 damla ağzına ver 2 3 damla da suyuna kat dedi ama bu sekildemi kullanmalıyım ne yapmaliyim

Merhabalar megabakteri dedi ancak önemli olarak şunu sormaliyim ayrı ayrı kafeslerde diğer kuslarımın yanında duruyordu hayvanlar hava yolu ile geçebilir dedi veteriner ancak ben buna pek inanmıyorum böyle birsey duyan oldumu hiç
Hava yoluyla bilmem ama yemliklerden, suluklardan geçer

Geri