Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan alpdna
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Kafasindaki cizgiler hala duruyor resimde beyaz cıkmış
Yerli, dişi olabilir ceresinin daha net gözüktüğü bir fotoğraf atın emin değilim. Kuşlarda tabana renkli kağıtlar değil mümkünse mısır granül kullanalım. A4 kağıdı veya havlu kağıt da kullanılabilir. Plastik değil her zaman tahta tünek kullanın.

Yerli, dişi olabilir ceresinin daha net gözüktüğü bir fotoğraf atın emin değilim. Kuşlarda tabana renkli kağıtlar değil mümkünse mısır granül kullanalım. A4 kağıdı veya havlu kağıt da kullanılabilir. Plastik değil her zaman tahta tünek kullanın.

Su resimde ceresi daha net ırk olarak çek diye dusunmustum diger kuslardan kuyrugu daha uzundu petshoptayken ayrıca önerilerinizi dikkate alacagım teşekkür ederim

Sizce kaç aylıktır ve cinsiyeti nedir
IMG-20201130-WA0004.jpg
IMG-20201130-WA0006.jpg

Erkek olabilir dediğim gibi bu ötüşten erkek-kız ayrımı yapamam. Ama benim kuşum böyle gün içinde şarkı söyler gibi art arda öter dişi kuşumsa bağırarak cak cak diye öter. Erkek kuşlar eğer bir şeye sinirlenmedilerse yada ilgi çekmeye çalışmıyorlarsa bağırmazlar.

Erkek.
Irkı hakkında tahmin yapabilmek için tüm vücudunun görünmesi gerekir. Daha net bir fotoğraf yükleyiniz.
Gagası zedelenmiş gibi duruyor. Yara merhemini azar azar sürerseniz kısa sürede bir şeyi kalmaz.
IMG_20201201_105634.jpg

Irkını merak ediyorum İngiliz kırması gibi geldi bana.

Erkek olabilir dediğim gibi bu ötüşten erkek-kız ayrımı yapamam. Ama benim kuşum böyle gün içinde şarkı söyler gibi art arda öter dişi kuşumsa bağırarak cak cak diye öter. Erkek kuşlar eğer bir şeye sinirlenmedilerse yada ilgi çekmeye çalışmıyorlarsa bağırmazlar.
Mesela kuşum sabahları biz uyanmadığımız için bağırıyor yada arkadaşlarım geldiğinde onlarla sohbet ederken bağırıyor bun gibi mi ?

Ekli dosyayı görüntüle 49136
Irkını merak ediyorum İngiliz kırması gibi geldi bana.
Fenotipi yerli. Saf kan kuş diye bir şey tam anlamıyla olamayacağı için, iki+ kuşak gerisinde ne olduğunu bilmeden kırık/melez demek doğru olmaz.
Ama ebeveynleri de kendisi gibi yerli fenotipe sahipmiş o yüzden melez demek çok doğru olmaz.

Geri