Muhabbet Kuşumun Tüyleri Döküldü

French Molt yavru iken olmuyor mu? Bu Kuş 1 yaşına kadar uçuyormuş gayet de sağlıklı imiş. Ama yaşam şartları kötü idi bende görünce aldım iyileştirmek için şu an 2.5 yaşında tüy sorunu hariç gayet sağlıklı ve enerjik. birde sürekli kaşınıyor. Kafasını mineral taşı ve kafeste bulursa orada kaşıyor.

French Molt yavru iken olmuyor mu? Bu Kuş 1 yaşına kadar uçuyormuş gayet de sağlıklı imiş. Ama yaşam şartları kötü idi bende görünce aldım iyileştirmek için şu an 2.5 yaşında tüy sorunu hariç gayet sağlıklı ve enerjik. birde sürekli kaşınıyor. Kafasını mineral taşı ve kafeste bulursa orada kaşıyor.
Şöyle aktarayım size siz almadan 1 yıl önce böyle bir sorunu olmadığına emin misiniz ? Aldığınız yer yada kişi güvenilir mi ?

Şöyle aktarayım size siz almadan 1 yıl önce böyle bir sorunu olmadığına emin misiniz ? Aldığınız yer yada kişi güvenilir mi ?
Bir arkadaşımızın evine görüp aldık yaşam şartları ve bakımı iyi değildi. İyileştirip geri veririz dedik ama aldıktan sonra da bırakamadık. Yanına eş aldık bir yıldır uğraşıyoruz. 6 ay boyunluk taktık (veteriner taktı).

Bir arkadaşımızın evine görüp aldık yaşam şartları ve bakımı iyi değildi. İyileştirip geri veririz dedik ama aldıktan sonra da bırakamadık. Yanına eş aldık bir yıldır uğraşıyoruz. 6 ay boyunluk taktık (veteriner taktı).
French Molt ve pbfd ihtimali üzerinde durun başka bir durum olacağını sanmıyorum 2.5 yıldır sizde ve tüy gelişimi hiç yok ancak bu iki hastalıktan biri olabilir.

Bu iki hastalığında tedavisi yok diye biliyorum. Yuvalık aldık kafese onu kaldıralım mı o halde?

Evet hocam sularını hergün değiştiriyoruz. Ballı yemi zararlı olduğunu öğrendikten sonra kaldırdık. Göztaşı için 5 litrre suya 1 prinç tanesi katacaksınız diye söylemişlerdi. Sanırım mantar için öneriyorlar onu. Mantar kremi kullandık onun yerine de.

Dostum hiç bir mantar kremi göz taşı gibi etkili değil. 5 litreye yapılan tarif kuşların içmesi için yapılıyor, yani iç mantar hastalığı için yapılıyor. Biz ise kuşa içirmeyeceğiz sadece üstüne fıs fıslayacağız. Bu sadece mantar için değil bakteri, parazit vs. ne varsa ok. Ayrıca mantar kremleri gözenekleri tıkar ve cilt hava almaz. Yani arada dağlar kadar fark var. Siz dediğim uygulamayı yapın başarı oranı %60. Tabi kuşun durumu ileri seviye olduğu için böyle diyorum yoksa normal vakalarda başarı oranı %90'ın üstüdür ;)

İnşallah en kısa zamanda temin edip uygulamayı yapacağım. Zaten kaybedecek bir şeyimiz yok. Umarım iyi gelir. Çok üzülüyoruz durumuna kafeste hapis sanki. Kafesin kapısı sürekli açık eşi çıkıyor uçuyor ama o çıkamıyor.

Geri