Muhabbet kuşumun türü nedir?

Kuşunuz yavru büyük bir kuş değil henüz bir bebek 2-3 ay civarı gözdeki halkalar çok önemli değil küçücük bir kuşta da o halkalar çıkabilir tamamen normal ve kuşa bağlı bişey ama kuşunuz Bebek en başta da söylemiştim aslında
O halkalar önemli değil mi gerçekten ben öyle biliyordum

Gozdeki halkalar kustan kusa degisiklik gosterebiliyor kimisinde bariz belli kimisinde iris mat oluyor kafadaki cizgilere bakilir genelde, tek renk ise bu durum zorlasir anca yavru yetiskin yasli olarak ayirt edebiliriz bunuda gaga ayak ve tirnaklarina bakarak anlayabiliriz. Maşşallah guzel bir çekoslavak erkek kusunuz var ileride burnundaki morluk artacaktir bana gore 4-5 aylik civari duruyor kusun davranişlarindanda anlayabilirsiniz cinsini.

Hımm peki siz nasıl yaşını anladınız anlatır mısınız? Bizde öğrenmiş olalım yeni başladık bunları öğrenmeye :)
Tipindeki masumluktan :D ve minikken ayak renkleri değişik oluyor ve İnanın ki gerçekten surat şeklinden belli :D

Gozdeki halkalar kustan kusa degisiklik gosterebiliyor kimisinde bariz belli kimisinde iris mat oluyor kafadaki cizgilere bakilir genelde, tek renk ise bu durum zorlasir anca yavru yetiskin yasli olarak ayirt edebiliriz bunuda gaga ayak ve tirnaklarina bakarak anlayabiliriz. Maşşallah guzel bir çekoslavak erkek kusunuz var ileride burnundaki morluk artacaktir bana gore 4-5 aylik civari duruyor kusun davranişlarindanda anlayabilirsiniz cinsini.
Hangi kuştan bahsediyorsunuz? Mavi renkli çekoslavaktan bahsediyorsanız 4. Ayında :) 4 aylık değil eş tutun dedi birisi. Ama ben çok araştırdım kuşum aldığımda 45 günlük dendi çok küçüktü gagası simsiyahtı ve gözleri simsiyahtı. O yüzden kandırılma gibi durumum olacağını sanmıyorum. 2.ayında gri halkaları oluşmuştu. Şimdi gri halka var gözlerinde.

LG-H840 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hangi kuştan bahsediyorsunuz? Mavi renkli çekoslavaktan bahsediyorsanız 4. Ayında :) 4 aylık değil eş tutun dedi birisi. Ama ben çok araştırdım kuşum aldığımda 45 günlük dendi çok küçüktü gagası simsiyahtı ve gözleri simsiyahtı. O yüzden kandırılma gibi durumum olacağını sanmıyorum. 2.ayında gri halkaları oluşmuştu. Şimdi gri halka var gözlerinde.

LG-H840 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Evet bende bu gri halkaları karşılaştığım her kuşta izledi dikkat ettim ama tabi bilemiyorum şimdi ustamız böyle deyince acaba dedim

IMG_6739.JPG
Arkadaşlar çek diye satıldı bana ama arkadaşın safkan çek kuşuna hiç benzemiyor kuşum. Hareketleri çok yavaş, ürkek. Çok erken konuştu. Az yem yiyor. Jumbo olduğunu söyledi biri. Bilen var mı?

Son düzenleme:
Çek bu kadar iri olmaması lazım. Daha yakından ve daha kaliteli bir de yandan kuşun baştan kuyruğa tamamının görülebileceği net fotoğraflar görmemiz lazım

Dediğim gibi çek bu kadar iri olmaz, İngiliz ya da jumbo kırması gibi duruyor ama bu kuşlardan bende olmadığı için emin değilim

Geri