muhabbet kuşumun kuyruğu yok

arkadaşlar tekrardan merhaba.1 ay oldu ben b vitamini haftada 2 kez verdim suluğuna 5-6 damla şeklinde.ama malesef kuşun kuyruk ve kanadı çok az uzuyor.uçamıyor haliyle.uzayan kısımlarda sanki çok canlı değil gibi.sizce ne yapabilirim? 1 ayda çoktan uzaması gerekmezmiydi?

Ekli dosyayı görüntüle 54485Ekli dosyayı görüntüle 54486
Canım benim kiyamam ona 😔 sevginizle onu mutlu edebilirsiniz mutlaka hissedecektir eminim, ucamamasini dert etmeyin sizin sevginiz onu cok daha mutlu eder insallah 🙏

BF9760BE-C7D3-4304-A4A1-D1D66FD7A849.jpeg
8674B566-AB62-4103-A339-2AAB89178618.jpeg

Herkese tekrardan merhaba.İyi haberlerle geldim.fotoğraflardan göreceğiniz üzere iyileşti muhabbet kuşum.daha önce göztaşı kullanmamıştım onu kullandım ve bemiks ampül ve çinko takviyesiyle sağlığına kavuştu şükür.uçmaya da başladı evi turluyor maşallah.sizlerle paylaşmak istedim :)

Ekli dosyayı görüntüle 58182Ekli dosyayı görüntüle 58183
Herkese tekrardan merhaba.İyi haberlerle geldim.fotoğraflardan göreceğiniz üzere iyileşti muhabbet kuşum.daha önce göztaşı kullanmamıştım onu kullandım ve bemiks ampül ve çinko takviyesiyle sağlığına kavuştu şükür.uçmaya da başladı evi turluyor maşallah.sizlerle paylaşmak istedim :)
Konuyu en başından beri okudum yeni mesajınızla üste çıkınca, sonucu görünce o kadar sevindim ki anlatamam maşallah miniğe🤗

Uygulamış olduğunuz tedaviyi tam olarak (kullanılan ürünler ve uygulama şekilleri ile) yazarsanız aynı sorunla karşılaşan kişiler için çok faydalı olur.

tabi yazayım bemiks ampül haftada 1 suluğuna 1 damla.çinko kapsül bir pirinç tanesi kadar suluğuna haftada 2 kez.bunlar eczanede var.ben ampülü şırıngaya çekip o şekilde 1 damla damlatıyordum geri kalanını buzdolabında muhafaza ediyorum ziyan olmasın diye.5 lt lik suya 1 nohut tanesi kdar bakır sülfat(göztaşı) koyup onu da kuşa bir fısfıs ile kellik olan bölgelerine tüy çıkmayan yerlere 2-3 fıs şeklinde sıktım.bunu internetten aldım.bu şekilde uyguladım biraz uzun sürüyor işe yaraması.

tabi yazayım bemiks ampül haftada 1 suluğuna 1 damla.çinko kapsül bir pirinç tanesi kadar suluğuna haftada 2 kez.bunlar eczanede var.ben ampülü şırıngaya çekip o şekilde 1 damla damlatıyordum geri kalanını buzdolabında muhafaza ediyorum ziyan olmasın diye.5 lt lik suya 1 nohut tanesi kdar bakır sülfat(göztaşı) koyup onu da kuşa bir fısfıs ile kellik olan bölgelerine tüy çıkmayan yerlere 2-3 fıs şeklinde sıktım.bunu internetten aldım.bu şekilde uyguladım biraz uzun sürüyor işe yaraması.
Subat ayinda acmissiniz konuyu temmuz ayinda sonuc almissiniz gercekten uzun bir sure hic aksatmadan bu dediginizi 5 ay boyunca uyguladinizmi merak ediyorum ayni dertten muzdarip im 2 aylik kusum var ilk aldigimda kanat kuyrugu vardi sonra hep doktu suan kanat uzun kuyruklari hic yok kuyruguda yeni cikiyor suan ama cok kisa

Merhaba. Yaklaşık 10 gün önce bir aylık erkek muhabbet kuşu olarak Limon 'u aldım. Yavru olduğu için kuyruğu yok sandım ama sonradan araştırdığımda 1aylik yavruların bile kuyruklarının olduğunu gördüm. Çok da ürkek bir kuş parmaktan, elden sürekli korkuyor kaçıyor.Zaten ucamıyor. Umarım tüy hastalığı yoktur ama bir bakabilir misiniz sizce sorun ne ?
IMG-20230808-WA0011.jpg
IMG-20230808-WA0010.jpg
IMG-20230808-WA0009.jpg

Geri