Muhabbet kuşumun kakası siyah ve sürekli uyuyor

En son dışkıları bu şekilde sulphamezatine başlayacağım dediğiniz gibi
Bugün sulphamezathine baslayin zaman kaybetmeden. Sulphamezathine aldiginizda direk 1 damla agizdan verin

Bugün sulphamezathine baslayin zaman kaybetmeden. Sulphamezathine aldiginizda direk 1 damla agizdan verin
Hocam az önce verdim sulphayı ama biraz gözüne de kaçtı hemen peçeteyi ıslatıp göz kısmını sildim bi zararı olur mu acaba ?

İlaç verdiğim halde kuşum hala halsiz kendine gelemiyor lütfen yardım edin bana @Recai
İlaç hemen etkisini göstermez ki? Beklemek gerek bu saatten sonra. Eğer kuş açsa yumurta haşlayın, sarısını su ile muhallebi kıvamına getirin. Şırınga ya da çay kaşığı yardımı ile kuşa yedirin.

İlk gün ağızdan verin 1 damla. Suyuna da ekleyin. Diğer günlerde suyuna ekleyin.
Tamam yumurta sarısını şırıngayla yediriyoruz ama nefes borusuna kaçar diye biraz korkuyorum bunun için bi öneriniz var mı? Tutuş şekli nasıl olmalı yani kuşu dik mi tutmalıyım yatırmalıyım? @Recai

Suluğunu çekmeyin! suluğu sürekli kalsın kafeste. Eczaneden bir tane damlalık alın ve ilaçlı sudan çekip ağzına damlatın bir kaç damla. Kuşu dik tutun yani normal tünekte durur gibi tutun ve ağzına damlatın.

Yumurtsa sarısının içine havanda dövülmüş yada rondodan geçirilmiş yem katın. Ve biraz buğday ruşeymi katın. Ayrıyetten yumurta sarısını sulandırmak için yine ilaçlı suyu kullanın.

Tamam yumurta sarısını şırıngayla yediriyoruz ama nefes borusuna kaçar diye biraz korkuyorum bunun için bi öneriniz var mı? Tutuş şekli nasıl olmalı yani kuşu dik mi tutmalıyım yatırmalıyım? @Recai
Yatırma dik birşekilde tutup yavaş yavaş ağzına ver kuşun.

Benim kusumun kakasi da siyah veterinere götüremedim daha durumu iyi hareketli bol su iciyor ama kakasi siyah korkuyorm bisey olacak diye

Geri