Muhabbet kuşumun dışkısında değişiklik

Tekrar merhaba acaba kuşumun dışkısında bugün olumlu bir değişim var mı? İlaç bu kadar çabuk etki eder mi bilmiyorum bir ümit takipteyim sürekli şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• IMG_20230128_130958.jpg
    IMG_20230128_130958.jpg
    369.9 KB · Görüntüleme: 39
Tekrar Merhabalar bugün küre başlayalı 4. gün ilk 2 gün fazla su tüketmediği için ve ağızdan da veremediğimiz için ne kadar faydasını gördü bilmiyorum. Bana dışkısında pek bir değişiklik yok gibi geldi. Sonraki 2 gün ağızdan mamaya karıştırıp verebildiğim kadar verdim ve birkaç kez su da içti. Bu sırada bir süre yemek yemeyip ya da sadece gagalayıp akşamları 2 dal darıyı bitirdi ve yem de yedi biraz. Uyku hali devam ediyor halsizliği de öyle ama tünekte duruyor ve sanki ilk günlerdeki kadar kabarık durmuyor. Sormak istediğim şey bu kürde ne var bilmediğimden eğer işe yaramazsa 5 günün sonunda biraz daha devam etmeli mi yoksa 3 gün probiyotik arkası vitamine mi dönmeliyiz. Ya da güncel atacağım dışkıya göre bir ilaç tavsiyeniz (eczaneden temin edebileceğim birşey olursa çok iyi olur) var mıdır? Tüm bu bahsettiklerim dışında kusma vs yok onu da belirtmek isterim. Bugün şırınga ile mama verdim ilacı içine karıştırıp çünkü yediklerinden fayda alıyor mu emin değilim. Şuan 40 gr bana biraz zayıf geldi. Bu sabah uyandığındaki dışkı ve bugünkü videosunu ekliyorum. Göğüs kemiğini de çektim tüyleri üfledim ama ancak bu kadar açıldı ve çekebildim. Şimdiden çok teşekkürler.
Video

Ekli dosyalar

• IMG_20230130_121529.jpg
    IMG_20230130_121529.jpg
    245.5 KB · Görüntüleme: 33
  • Screenshot_2023-01-30-12-03-54-550_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-01-30-12-03-54-550_com.miui.gallery.jpg
    859.4 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG_20230130_120229.jpg
    IMG_20230130_120229.jpg
    874.1 KB · Görüntüleme: 34
Dışkılar salmonella gibi görünüyor... Tam teşhis için dışkı tahlili şart

İlaç 5 gün içerisinde dışkıda toparlanma yapmazsa demek ki yararı olmuyor bu yüzden 5 gün sonunda probiyotik ve vitamin takviyesi yapabilirsiniz.

Salmonella üzeirnde durmak isterseniz link bırakıyorum;

Dışkılar salmonella gibi görünüyor... Tam teşhis için dışkı tahlili şart

İlaç 5 gün içerisinde dışkıda toparlanma yapmazsa demek ki yararı olmuyor bu yüzden 5 gün sonunda probiyotik ve vitamin takviyesi yapabilirsiniz.

Salmonella üzeirnde durmak isterseniz link bırakıyorum;

Teşekkürler hemen inceliyorum

Merhabalar muhabbet kuşum 2 gündür normalden farklı dışkılıyor. Gündüzleri kendi kendine iken sürekli uyuyor ve sakin ama akşamları ilgilenince gayet hareketli ve neşeli. Belki fazla yeşillik yediği için olmuştur ya da ishal olabilir diye düşünüp yulaf ve dal darıyı aynı anda koydum. İştahı gayet yerinde su içmesinde de problem yok. Normalde darıyı haftada 1 yulafı da yeme karıştırıp veriyorum. Dışkı fotoğrafını ekliyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Video
İshal için dal darı kullanabilirsiniz ama özellikle soğuk günlerde yulaf vermeyi derim yulaf onları serinleterek ishal yapabilir

Geri