Muhabbet kuşumun ayakları soğuk ve bazen yem yemiyor.

Çok teşekkür ederim elinize kolunuza sağlık , sizlere minnettarım pazartesiden itibaren başlıyorum ve vitaminler dolapta duruyordu şimdi çıkardım gönderdiklerinde buz dolabına sokun demişlerdi de şimdi güneş görmeyen bi dolaba koydum umarım bir şey olmaz
Rica ederim. Yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana.Probiyotik nem alırsa topak topak olursa kullanmayın. Probiyotik kuru olmalıdır ve kullanırken de metal ve metal türevlerini temas ettirmeyin. Ahşap kaşık veya porselen gibi kaşıklar kullanın. Her probiyotik zamanı yeni temiz ve kuru kaşık kullanın. Probiyotik kabına su damlamasın ve kuru kalsın.
Gervitin içerisinde C vitamini vardır ve C vitamin buzdolabında saklanmaz. O yüzden vitaminleri de soğuk bir yerde muhafaza ediniz. Kiler gibi bir yeriniz varsa soğuk,orası uygun olur.
İsterseniz bir kağıda veya telefonunuza takviyelerin programını yazın kaç damla damlatılacak vs onları da. Düzenli olarak programı uygularsınız böylece.
Ben de daha dün kağıda programı yazdım ve takviyelerin olduğu dolaba yapıştırdım. Düzenli olmak işleri kolaylaştırır.

Çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz kafanızı da şişirmek istemiyorum açıkcası çok sordum çünkü çok sağolun ama not ettim dediğiniz gibi

Çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz kafanızı da şişirmek istemiyorum açıkcası çok sordum çünkü çok sağolun ama not ettim dediğiniz gibi
Yok ne kafa şişirmesi.. İstediğiniz kadar sorabilirsiniz. Bu arada kuşunuzun durumu nedir bir sıkıntı var mı?
Dışkıları iştahı enerjisi kilosu yerinde mi?
İki ana temel şeye dikkat etmek lazım,kuşun beslenmesine ve kafes/ekipman temizliğine..

Kafes temizliği için profesyonel dezenfektan olarak Virkon S öneriyorum. Ek takviye olarak Röhnfried'in Usnegano,Sedochol ve Atemfrei ürününü de alabilirsiniz bunlar da takviyedir,bilginiz olsun.

Çok şükür enerjisi ve yemesi içmesi iyi sadece ayakları soğuk oda dışarı çıkardığımızda oynadığında ayakları ısınıyor arkadaşlarım eline aldığında sana öyle geliyor diyorlar ben biraz panik birisiyim de bide üstüne çok düşüyorum sanırsam ondan.Teşekkür ederim önerdiğiniz şeylere de bakacağım

Herkese merhabalar vitaminleri kullanıyoruz ama yemek yemesi düzelmişti fakat tekrardan yemek yememe sorunu başladı ceryanda olmadı neden böyle oldu anlamadım soğukta kalmadı kapısı yada camı açık değil anlamadım neden böyle oluyor

Herkese merhabalar vitaminleri kullanıyoruz ama yemek yemesi düzelmişti fakat tekrardan yemek yememe sorunu başladı ceryanda olmadı neden böyle oldu anlamadım soğukta kalmadı kapısı yada camı açık değil anlamadım neden böyle oluyor
Kanatlı veterinerine götürün dışkı tahlili yaptırın

Veterinere götürdüğüm de anlamıyorlar malesef
Zaten sıradan veterinerlere değil, kanatlı veterinerine gitmeniz lazım,kanatlı alanında ihtisas yapmış veterinerlere. Yaşadığınız şehri belirtirseniz kanatlı veterineri tavsiye edebiliriz.

Keşke her ilde anlayan veteriner olsa ama imkanlar kısıtlı ne yazık ki. Umarım veteriner bulabilirsiniz. Benim kuşum da tüy dönemlerinde yem seçiyor. Normalde bayılarak yediği yemleri asla yemiyor. Dal darı ve sebzeler veriyorum o zaman. Siz de yiyebilecekleri farklı şeyler verin sonra zamanla düzeliyor inşallah sizin kuşunuzun da bu problemi düzelir

Çok teşekkür ederim destekleriniz için dal darısıyla ve meyvelerle devam edicez inşallah

Malesef ettirmedim olduğum bölgede kuşlardan anlayan yok sadece antibiyotik veriyor ve sonra gene aynı oluyor ve öğrenciyim götürecek durumum kısıtlı anlamadım ne olduğunu enerjisi yerinde keyfi yerinde sadece yemeğini yemiyor iniyor kabına 1-2 tane alıp yukarı çıkıyor

Malesef ettirmedim olduğum bölgede kuşlardan anlayan yok sadece antibiyotik veriyor ve sonra gene aynı oluyor ve öğrenciyim götürecek durumum kısıtlı anlamadım ne olduğunu enerjisi yerinde keyfi yerinde sadece yemeğini yemiyor iniyor kabına 1-2 tane alıp yukarı çıkıyor
Enerjisi olan kuş 1-2 tane yem yemez,normal olarak yemeğini yer. Kuşunuzu açlık sebebi ile kaybedebilirsiniz,tek tük yemle olmaz bu iş,besleme yapılması lazım bilen birileri tarafından.

ne yapmam gerekiyor inanı bilmiyorum arafta kaldım eski sağlığı nasılsa enerjisi ve konuşması o şekilde sadece yem fazla yemiyor o kadar

Geri