Muhabbet kuşum yere düştü ve göbeğini kanattı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Melih yy
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Mukayese yapmanız anlamsız ben sizin de belirttiğiniz gibi kuşun gagasını keseyim derken zarar verilebileceği için yazdım ki kuşun sahibi bilgi sahibi olmadığını belirtmişti

Bilgi sahibi olmaması yanlış yönlendirilmesini sebep olmamalı.

Kuşun gagası gaga olmaktan çıkmış bir süre sonra yem tutamayacak ama siz gagayı kesmeyin diyorsunuz. Bunun yerine bu işlemleri veterinler yapsın diyebilirsiniz.

Kuşum hasta ve hastalıkla ilgili bilgim yoksa bana da o zaman hiçbirşey yapmayın demeniz lazım ?

Zaten adamın bilgisi yoksa yada bizim bilgimiz yoksa Veterinere yönlendiriyoruz ama yapmayın etmeyin gerek yok demiyoruz.

Kuşun gagası gaga olmaktan çıkmış bir süre sonra yem tutamayacak ama siz gagayı kesmeyin diyorsunuz. Bunun yerine bu işlemleri veterinler yapsın diyebilirsiniz.

Kuşum hasta ve hastalıkla ilgili bilgim yoksa bana da o zaman hiçbirşey yapmayın demeniz lazım ?

Zaten adamın bilgisi yoksa yada bizim bilgimiz yoksa Veterinere yönlendiriyoruz ama yapmayın etmeyin gerek yok demiyoruz.
Bugün daha fazla bakamayacağım. Herkese ilgisi ve sabrı için teşekkür ederim.

Amacınız üzüm yemek mi bağcıyı dövmek mi beyefendi ? Durumu bu kadar içselleştirip polemik yaratmanıza gerek yok. Kıyaslama yapmaya da gerek yok. Profesyonelliğinize yakışır yorumlar yapınız. İyi geceler.

Amacınız üzüm yemek mi bağcıyı dövmek mi beyefendi ? Durumu bu kadar içselleştirip polemik yaratmanıza gerek yok. Kıyaslama yapmaya da gerek yok. Profesyonelliğinize yakışır yorumlar yapınız. İyi geceler.

İçselleştirmedim ki buna sebep teşkil eden bir durumda yok. Sadece yorumda fevri şekilde çıkıştığınız şeyi kendinizin yapması oldukça tezat geldi.

Bu kadar duyarlı ve dikkatliyseniz kendinizde uygulamalısınız .

İyi geceler.

Vallahi aynısını ben size sorayım. Amacınız nedir? Doğru düzgün okumayıp polemiği yaratan sizsiniz. Adrian size "görmeden gagayı kesmeyin diyorsunuz" diyerek tezata düştüğünüzü belirtiyor. "Mukayese etmeyin" diyorsunuz. Ben bu işten pek bir şey anlamadım. Farkındaysanız insanlar her şeyi bilemiyor. Recai kardeşim de zaten "bilmiyorum" diyor fakat arkadaş sordukça "kilosundan olabilir" gibi şeyler söylüyor. Olabilir diyor bakın. Olur/olmuş demiyor. İhtimaldir bunlar hep. French molt var demiyor, "kuyruk tüyleri yoksa french molt 'olabilir'" diyor. B vitamini desteği yapın şunu şunu verin deri altı enjektesi yapın demiyor. Okurken epey eğlendirdiniz vallahi :D Ayrıca "profesyonel" titrinize yakışır yorum yapın diyorsunuz fakat "yeni üye" titrine yakışmayan yorumlarda bulunuyorsunuz. Ben anlamadım şahsen :D

İçselleştirmedim ki buna sebep teşkil eden bir durumda yok. Sadece yorumda fevri şekilde çıkıştığınız şeyi kendinizin yapması oldukça tezat geldi.

Bu kadar duyarlı ve dikkatliyseniz kendinizde uygulamalısınız .

İyi geceler.

Vallahi aynısını ben size sorayım. Amacınız nedir? Doğru düzgün okumayıp polemiği yaratan sizsiniz. Adrian size "görmeden gagayı kesmeyin diyorsunuz" diyerek tezata düştüğünüzü belirtiyor. "Mukayese etmeyin" diyorsunuz. Ben bu işten pek bir şey anlamadım. Farkındaysanız insanlar her şeyi bilemiyor. Recai kardeşim de zaten "bilmiyorum" diyor fakat arkadaş sordukça "kilosundan olabilir" gibi şeyler söylüyor. Olabilir diyor bakın. Olur/olmuş demiyor. İhtimaldir bunlar hep. French molt var demiyor, "kuyruk tüyleri yoksa french molt 'olabilir'" diyor. B vitamini desteği yapın şunu şunu verin deri altı enjektesi yapın demiyor. Okurken epey eğlendirdiniz vallahi :D Ayrıca "profesyonel" titrinize yakışır yorum yapın diyorsunuz fakat "yeni üye" titrine yakışmayan yorumlarda bulunuyorsunuz. Ben anlamadım şahsen :D
Yazdıklarınıza bakılırsa okuduğunuzu anlamamışsınız. Recai bey ben konuya yazmasaydım kuşa krem alıp sürün ile olayı kapatacaktı. Kuşun sahibi kuşu kafesten çıkartmaya devam edecekti, kuş sürekli düştüğü için ölecekti belkide. Organize olup, hala polemiğe giren malesef sizlersiniz. Recai bey ile konu kapanmış."Profesyonel" olan birileri gelip kuş hakkında, sahibine nasıl yardımcı olunabileceği hakkında yazmak yerine bana yorum yapıyor.
Ben sizin iddia ettiğiniz gibi Recai beye şunu şunu yaptınız demedim. Sahibi kuşun uçamayıp düştüğü için yarası var diye belirtmiş. Sadece yaraya krem alıp sür demek yerine keşke daha fazla ilgilenseydiniz demek istedim. Ayrıca ben yeni üye olarak başlangıç seviyesinde tavsiyeler verdim. Dikkat ederseniz kuşun hastalığı ile ilgili siteye bakın yazdım. Anlamak istediğiniz gibi yanlış yerden anlamışsınız. Bana değil kuşun sahibine yazın ki bir faydamız dokunsun. Konuda amacından çıkmasın. İyi günler.

Birşey soracağım, kuşu güvenli bir şekilde kafesinden çıkarsam ve yere çakışması ı engellersem kafesinden çıkarabilir miyim?

Geri