Muhabbet kuşum tıs tıs ediyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan BulutX1
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

BulutX1

Yeni Üye
Merhaba dostlar erkek muhabbeti kuşum son 1 haftadır tıs tıs ediyor hapşırma sesinin az daha hafif şeklinde durmadan tıs tıs ediyor neden böyle bundan 1 ay önce veterinere götürdüm dediği solunum yolu problemi var dedi ve antibiyotik verdi bende bitene kadar kullandım ancak gene aynı neden böyle tıs tıs ses çıkarıyorlen 5 6 tıs tıs sesinden sonda hafif ötüyor gene aynı şekilde devam ediyor ve kuşlarımı günde 2 3 saat bazen de 4 saat dışarı bırakıyorum tıs tıs sesi ya azalıyor ya da hiç olmuyor neden böyle tıs tıs ses çıkarıyor içim rahat etmiyor kaç gündür ulaşım sıkıntılı olduğu için veterinere de götüremiyorum yardımcı olurmusumuz

Kuşunuzun muhtemelen solunum problemi var ama çok ilerlememiş. İsterseniz kekik çayı yapıp verin 🙂

Tıs tıs ederken videodunu çekin ve paylaşın. Sonra yardımcı oluruz

Ne zamandan beri yapıyor ? Hiç ilaç kullandınız mı ? Kullandıysanız en son ne zaman hangi ilacı kullandınız ? Yarın eczaneden iyot damlası alın. Her halükarda işinize yarayacak bu ürün. Sonra gerekirse tedavi de başlarsınız.

Ne zamandan beri yapıyor ? Hiç ilaç kullandınız mı ? Kullandıysanız en son ne zaman hangi ilacı kullandınız ? Yarın eczaneden iyot damlası alın. Her halükarda işinize yarayacak bu ürün. Sonra gerekirse tedavi de başlarsınız.
4ay önce götürdüm veterinere solunum yolu enfeksiyonu var dedi ve antibiyotik verdi şırınga da ancak şırınganın paketini açtı orda direk koydu haliyle paketi onda kaldı ondan dolayı ismini bilmiyorum mayıs da götürmüştüm antibiyotik kullandım 2 3 hafta sorun yoktu sonra tekrar başladı tekrar götürdüm başka yere kronik dedi gönderdi o zamandan beri bu şekilde neden bilmiyorum içim hiç rahat etmiyor

4ay önce götürdüm veterinere solunum yolu enfeksiyonu var dedi ve antibiyotik verdi şırınga da ancak şırınganın paketini açtı orda direk koydu haliyle paketi onda kaldı ondan dolayı ismini bilmiyorum mayıs da götürmüştüm antibiyotik kullandım 2 3 hafta sorun yoktu sonra tekrar başladı tekrar götürdüm başka yere kronik dedi gönderdi o zamandan beri bu şekilde neden bilmiyorum içim hiç rahat etmiyor

Hocam antibiyotik tedavisi düzgün yapılmışsa iki ihtimal kalıyor. Ya veterinerin dediği gibi kronik astım. Yada tiroit bezi büyümesi var kuşta. Tiroit bezi büyümesi iyot eksikliğinden olmuş olabilir. Siz eczaneden iyot damlası alın. Çeyrek suluğa 1 damla olacak ve her gün taze hazırlamak ( hatta mümkünse günde 2 kez ) üzere 4 gün süreyle verin. Gelişmeleri burdan yazın. Eğer tiroidin büyüme sebebi iyot eksikliğiyse kuş düzelecektir. Tiroit büyümesi Başka sebeptense onu daha sonra konuşuruz.

Hocam antibiyotik tedavisi düzgün yapılmışsa iki ihtimal kalıyor. Ya veterinerin dediği gibi kronik astım. Yada tiroit bezi büyümesi var kuşta. Tiroit bezi büyümesi iyot eksikliğinden olmuş olabilir. Siz eczaneden iyot damlası alın. Çeyrek suluğa 1 damla olacak ve her gün taze hazırlamak ( hatta mümkünse günde 2 kez ) üzere 4 gün süreyle verin. Gelişmeleri burdan yazın. Eğer tiroidin büyüme sebebi iyot eksikliğiyse kuş düzelecektir. Tiroit büyümesi Başka sebeptense onu daha sonra konuşuruz.
Peki dediklerimiz kesinmi yoksa veterinere tekrar götüreyimmi

Peki dediklerimiz kesinmi yoksa veterinere tekrar götüreyimmi
Hiç birşey kesin değildir hocam. Veterinerin söyledikleri bile. Veterinere götürün isterseniz. Ama sonucu şimdiden söyleyebilirim. Solunum yolu enfeksiyonu teşhisi ve antibiyotik başlanacak. Karar sizin. Zaten kesin olmadığı için size ihtimalleri tek tek saydım.

Hiç birşey kesin değildir hocam. Veterinerin söyledikleri bile. Veterinere götürün isterseniz. Ama sonucu şimdiden söyleyebilirim. Solunum yolu enfeksiyonu teşhisi ve antibiyotik başlanacak. Karar sizin. Zaten kesin olmadığı için size ihtimalleri tek tek saydım.
Antibiyotik ve iyot damlası aynımı eğer değilse ikisinden birini uygulayıp örnek olarak antibiyotik tedavisine başladım eğer işe yaramaz ise iyot damlasımı kullanacağım bu şekildemi

Hayır. Siz yarın iyot damlası alın. 3-4 gün kullanın söylediğim şekilde ve dozda. Eğer düzelme olmazsa yazın başka yöntem deneriz. İlk şüphem iyot eksikliği. Ayrıca evde probiyotiğiniz yoksa probiyotik de temin edin. her zaman işinize yarayacak

Hayır. Siz yarın iyot damlası alın. 3-4 gün kullanın söylediğim şekilde ve dozda. Eğer düzelme olmazsa yazın başka yöntem deneriz. İlk şüphem iyot eksikliği.
Peki 2 kuşum var biri dişi solunum yolu sorunu olan erkek bu damlayı suya damlatağım ama dişi kuşuma sorun olurmu o suyu içerse

Peki 2 kuşum var biri dişi solunum yolu sorunu olan erkek bu damlayı suya damlatağım ama dişi kuşuma sorun olurmu o suyu içerse
Hayır faydası bile olur. Sonuçta Mineral takviyesi. Onun da tiroid riski azalmış olur. Önerdiğim dozdan az veya fazla uygulamayın. Kuşun başka suya ulaşmasına izin vermeyin.

Hayır faydası bile olur. Sonuçta Mineral takviyesi. Onun da tiroid riski azalmış olur. Önerdiğim dozdan az veya fazla uygulamayın. Kuşun başka suya ulaşmasına izin vermeyin.
O zaman iyot damlası alıyorum çeyrek soluğa 1 damla atıyorum günde 2 kere değiştiriyorum ancak 2 kere değiştirdiğim zaman her değiştirdiğimde 1 damla sıkacağım için günde 2 damla olacak sorun olurmu

Hocam araya giriyorum ama guatr başka neyden oluyor?

Hashimoto tiroiditi denen bir hastalık var. Vücut bağışıklık sistemi tiroid bezine saldırıp tiroit hormonu üretimini engelliyor. Buda tiroit bezi şişmesine neden oluyor. Bulutx'ın durumu umarım öyle değildir.

Hashimoto tiroiditi denen bir hastalık var. Vücut bağışıklık sistemi tiroid bezine saldırıp tiroit hormonu üretimini engelliyor. Buda tiroit bezi şişmesine neden oluyor. Bulutx'ın durumu umarım öyle değildir.
Hocam ben iyot damlası uygulamaya başlıyorum yarın gelişmeleri size aktaracağım teşekkür ederim

Geri