Muhabbet kuşum salyalı kusuyor

Aynen koku yok ve salya kusuyor.
Yağlanma için kuşu odaya mı salayım uçsun biraz.. salya kusuyor diye salmıyordum odaya. Dün bıraktım halıda yürüdü sadece pek uçmadı.
Şimdi odaya bıraktım elimden yere uçtu iniş yapamadı ve yere çarptı:( penguen gibi yürüyor sanki şişlikten dolayı..
salya kusuyor ise kursak iltihabı olma ihtimali olabilir.

Kursak mantarı olduğunu düşünüyorum. Kusmuğu kokuyor mu?
Veteriner solunum yolu enfeksiyonu için size baytril gibi antibiyotik içerikli bir ilaç mı vermişti? Antibiyotik mantarı azdırıcı etki yapar çünkü.
Baytrili kesip mikostatine mi başlamıştınız? Mikostatini ne kadar uyguladınız? Yem yemesinde sıkıntı var mı?
Kokmuyor kusmuğu.
Antibiyotik verdiğini söyledi ama adını bilmiyorum. Iki ilaçtan birisi enroflaksasin. Diğeri turuncu sarımsı bir sıvı. Suya katınca su sarı oluyor.. belki siz biliyorsunuzdur adını.
3 gün mikostatin verdim. Bu gün vermedim çünkü daha kötü oldu diye.
Ishal de oldu. Göğsü de şişti. Halsizleşti ve hantallaştı. Öğleden sonra kafesin zemininde uyudu önüne yem bıraktım biraz yedi. Sonra dışarı çıktı yerde yürüdü ama akşama doğru yem yemeye bile gücü kalmadı pek. Tünekte öylece uyuyor.
Son hali bu...

Kuşunuz yaşıyor mu hala

Öldü maalesef..

Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ediyorum.
Başınız sağolsun. Allah sabır versin.
Antibiyotik ile antifungal ilaçlar bir arada kullanılmaz. Bir veteriner azizliği daha. Çok üzgünüm

Öldü maalesef..

Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ediyorum.
Başınız sağolsun aynısı başıma geldi geçen gece kaybettim kuşumun tekini tekrardan geçmiş olsun sıkmayın canınızı

Geri