Muhabbet kuşum sürekli kusuyor,yem yemiyor, çok halsiz

Abi şuan almaya gidiyorum.Hangisini alayım farkeder mi hangisi daha etkilidir
Benim sana tavsiyem bactrim şurup al. İki ilaçta reçeteli. Eczaneye durumu anlat belki verir.

ikisinide alamazsan eğer bu gecelik suyuna herhangi bir antibiyotikten bir mercimek tanesi kadar ekle. Yarında mutlaka asıl ilacı temin et....

Bactrim şurubu aldım abi.Bir tam suluğa 4-5 damla yeter mi,hala dışkısı kan şeklinde

Ağzına zorla 2 damla verdik abi,suluguna da koyduk umarım düzelir çok kötü halde şuanda tamamen kan gelmeye başladı

Sadece suyu içiyor arada hiçbir şekilde yem yediremiyoruz abi.Cok halsiz diye de zorlamaktan korktum, dışkısı daha da kötüleşti zorla yem yedirelim mi yoksa haline bırakalım mı biraz

IMG-20200512-235830

IMG-20200512-235914

IMG-20200512-235844

IMG-20200513-010251

IMG-20200513-010307
Öldü ölecek abi ilacı içirdik,sadece su içiyor arada ama çok halsiz, sürekli kan dışkılıyor,yem de yemiyor

Sadece suyu içiyor arada hiçbir şekilde yem yediremiyoruz abi.Cok halsiz diye de zorlamaktan korktum, dışkısı daha da kötüleşti zorla yem yedirelim mi yoksa haline bırakalım mı biraz

IMG-20200512-235830

IMG-20200512-235914

IMG-20200512-235844
Kardeşim 1 damla ağızdan ver sen yinede. Ya da şöyle yap. Yumurta haşla, sarısını su ile muhallebi kıvamına getir. Muhallebi kıvamına getirdikten sonra da 2 damla bactrim den ekle. Ondan sonra da çay kaşığı ile ya da şırınga yardımı ile kuşa yavaş yavaş zorlamadan yedir kardeşim.

Kardeşim soluğuna vitamin damlat mutlaka enerjisi, dayanıklılığı artsın. Vitamin yoksa portakal mandalina veya limon damlat 10 damla
Şuandan sonra vitamin fayda etmez. Vitamin ve mineraller kuşlar hasta olmadan önce verilir. Hasta olduktan sonra verseniz ne fayda vermeseniz ne fayda... :)

Kardeşim sen ver vitamini bu cahil adamı dinleme. Vitamin her zaman gereklidir hasta ise çok daha fazla gereklidir.
Yanlış anlamayın ama Recai'yi foruma ilk girdiği zamandan beri tanıyorum o da kendi kuşunu zamanında kaybetti. Şuan da forumda hastalıklar konusunda en bilgili kişilerden. Vitaminlerin üzerinde dahi yazar. Vitamin bir ilaç değildir. Tedbir amaçlı kuşların bağışıklığını yükseltmek içindir. Hasta olan kuşa vitamin vermek işe yaramaz. Vitamini zaten hasta olmasın diye veriyoruz.

Yanlış anlamayın ama Recai'yi foruma ilk girdiği zamandan beri tanıyorum o da kendi kuşunu zamanında kaybetti. Şuan da forumda hastalıklar konusunda en bilgili kişilerden. Vitaminlerin üzerinde dahi yazar. Vitamin bir ilaç değildir. Tedbir amaçlı kuşların bağışıklığını yükseltmek içindir. Hasta olan kuşa vitamin vermek işe yaramaz. Vitamini zaten hasta olmasın diye veriyoruz.
Tamam kardeşim verme vitamini haklısınız özür dilerim

Hiç mi belirti vermeden bu hale geldi? İç kanama falan mı acaba?:( Umarım geç kalınmamıştır,vitamin şu noktada gereksiz, vermeye zorlamayın bence.

Geri