Muhabbet kuşum rahatsızlandı..

Dün veterinere gittim antibiyotik başladı 1 hafta. İshali geçirmek için önce. Sonra da bağırsak florasını düzeltmek için aminosol verdi. Şuan iyi dışkı da sulu değil.dün niye öyle saklandı kafesin altına anlamadım korkuttu beni.
Nedir sizce?
Buraya yazdıktan sonra aniden çok karardığını gözlerini açmadığını gördüm ayakları soğuktu hemen su ısıtıp kafesin üstüne koydum üstünü örttüm kafesin. İshalden galiba ishali geçince baya iyileşecek gibi.ama herhangi bir hastalığı da olabilir mi?

Dün veterinere gittim antibiyotik başladı 1 hafta. İshali geçirmek için önce. Sonra da bağırsak florasını düzeltmek için aminosol verdi. Şuan iyi dışkı da sulu değil.dün niye öyle saklandı kafesin altına anlamadım korkuttu beni.
Nedir sizce?
Buraya yazdıktan sonra aniden çok karardığını gözlerini açmadığını gördüm ayakları soğuktu hemen su ısıtıp kafesin üstüne koydum üstünü örttüm kafesin. İshalden galiba ishali geçince baya iyileşecek gibi.ama herhangi bir hastalığı da olabilir mi?

Bu dışkının manası nedir bilen var mı

Ekli dosyalar

• IMG_3616.JPG
    IMG_3616.JPG
    1.1 MB · Görüntüleme: 26
  • IMG_3624.JPG
    IMG_3624.JPG
    418.6 KB · Görüntüleme: 23
Ya enfeksiyon yada böbrek rahatsızlığı. Suyuna 6 damla sirke katın. Bir de bu şekilde dışkı ne kadar sürüyor gözlemleyelim.

Ya enfeksiyon yada böbrek rahatsızlığı. Suyuna 6 damla sirke katın. Bir de bu şekilde dışkı ne kadar sürüyor gözlemleyelim.
1 hafta antibiyotik tedavisi sonrada vitamin iyileşmişti hiç sulu dışkı yapmıyordu.bazı günler hiç tüy dökmüyor bazı günler her yer tüy oluyor. 3 gündür yine ishal resmini atıyorum rengi değişik. Bir metal çanı var dışkıdakini pas rengine benzettim de.yemini de tamamen taze koydum. Sirkeli su veriyorum. Halsiz maalesef çok kötü değil ama geçenki gibi. Yine de yeniden ishal oldu. Bu dışkı ne demek?

Ekli dosyalar

• 256784FE-F52F-484F-BE37-90BA92A6E2FE.jpeg
    256784FE-F52F-484F-BE37-90BA92A6E2FE.jpeg
    922.8 KB · Görüntüleme: 13
  • 857DCD5C-DABD-46FE-AB13-DFDEAAEB1F01.jpeg
    857DCD5C-DABD-46FE-AB13-DFDEAAEB1F01.jpeg
    712.1 KB · Görüntüleme: 12
  • 3384DF3C-930E-425E-B13A-B719B1407597.jpeg
    3384DF3C-930E-425E-B13A-B719B1407597.jpeg
    867.6 KB · Görüntüleme: 11
Ense damlası damlattınız mı ? Veya iç parazit için en son ne zaman ilaç kullandınız. Kullanmamışsanız ense samlası kullanın. 3 gün içinde Düzelme olmazsa tetra mezatin başlayın.

Bir şey daha eklemem gerekiyor. Trikomonas dan bahsetmişsiniz başka konuda. Benim kuşum bir kaç taşır bazen hiç olmuyor ama bazen sık oluyor hapşırık tutması gibi bir şey oluyor. Bir de bugünlerde Durup dururken sıcak basıyor ayakları yanıyor ve gagasını açıyor nefes alamıyor gibi nefes almaya çalışıyor yaklaşıp dinlediğimde cıyık cıyık sesler geliyor nefes alırken.
İç parazit ilacını damlatmadım ağır bir ilaç dedi veteriner ztn antibiyotik vermişti öyle kaldı parazit olduğunu sanmıyorum. Problem bu yazıda bahsettigim olabilir.
Lütfen problemin ne olduğunu söyleyin ilaç önermeyin hemen bağışıklıgı düştü gibi olur olmaz ilaç vermek istemiyorum.bazen neşeli bazen birden ishal olup neşesi gidiyor ya da hapşırdık tutuyor nefes alamama ve nefesten gelen sesler.

Ense damlası damlattınız mı ? Veya iç parazit için en son ne zaman ilaç kullandınız. Kullanmamışsanız ense samlası kullanın. 3 gün içinde Düzelme olmazsa tetra mezatin başlayın.
Selçuk bey
Düzelmişti antibiyotik ve sonra vitamin tedavisi yaptım. Bir oyuncağı var üstüne yem kusuyor ondan mı kaptı bilmiyorum az paslandı vermeyim diyorum çok üzülüyor zaten hasta diye kıyamıyorum. Yemini çok taze veriyorum çok dikkatliyim artık. Her şeyi anlattım.lütfen iyi düşünün de yazın çok üzülüyorum bu haline teşekkür ediyorum

Sorularımı cevaplamamışsınız. İç parazit için tedavi uyguladınız mı ?

İlk yazdığım ikinci paragraft yazmıştım antibiyotik verdi veteriner o ilaç için de kötü şeyler söyledi .damlatmadım. İç parazit olabilir mi diyorsunuz, ama hapşırık nefes darlığı gagasını açması hızlı nefes alması?

Sorularımı cevaplamamışsınız. İç parazit için tedavi uyguladınız mı ?
İlk yazdığım ikinci paragraft yazmıştım antibiyotik verdi veteriner o ilaç için de kötü şeyler söyledi .damlatmadım. İç parazit olabilir mi diyorsunuz, ama hapşırık nefes darlığı gagasını açması hızlı nefes alması?

Geri