Muhabbet kuşum kusuyor!!!

METEHAN_06

Yeni Üye
Arkadaşlar herkese iyi günler. Fazla uzatmayayım ve hemen konu olan muhabbet kuşu kusmamıza geçelim. Olay:Kuşumu sevmek için kafesten çıkarttığımda bir halsizlik olduğu zaten belliydi birkaç dakika sonra ne göreyim!!?? Kuşum kusuyor :(. Daha da önemlisi yem yemiyor, üstüne ufaladığım yemleri verdiğimde önceden yediği yemleri de kusuyor. Zaten şu günde veterinerin açık olduğunu sanmam. Her dakinanın önemli olduğunu düşünerek iyi günler :(.

Arkadaşlar herkese iyi günler. Fazla uzatmayayım ve hemen konu olan muhabbet kuşu kusmamıza geçelim. Olay:Kuşumu sevmek için kafesten çıkarttığımda bir halsizlik olduğu zaten belliydi birkaç dakika sonra ne göreyim!!?? Kuşum kusuyor :(. Daha da önemlisi yem yemiyor, üstüne ufaladığım yemleri verdiğimde önceden yediği yemleri de kusuyor. Zaten şu günde veterinerin açık olduğunu sanmam. Her dakinanın önemli olduğunu düşünerek iyi günler :(.

Kusmuğu kokuyor mu ? Dışkısında anormallik mevcut mu ?

koklamaya çalıştım ama fazla koku yok :/ dışkısı yeşilimsi isterseniz fotoo atabilirim :(

Kafes altına tuvalet kağıdı koyup güncel dışkı fotoğrafı atınız.

Kuşta kendini kabartma hasta tavırlar mevcut mu ?
Hasta tavırı var sürekli uykulama isteği (çok abartı değil) var bir de sürekli bir şeyler kemirme peşinde tüy dökümünden olsa gerek. Bir de bu sorun tüy dökümü dönemindden oluyor olabilir mi :/ ?

Cinsiyetini bir öğrenemedim gitti. Değişik kuş :/. 3,5-4 aylık vardır.

Bu sabah zaten halsizdi bir baktım değişik boyun hareketleri ile soyulmuş darı kusuyordu :(

Arkadaşlar şu dışkı resimlerini atarken biraz daha özen gösterin. Dışkılar hayati öneme sahip. Normal oda ışığında iyi aydınlatılmış resimler çekin. Flaş kullanmayın! Oda ışığında çekip atın.

Yukarıdaki attığınız dışkı resmi karanlık çıkmış ancak koksidiyoz dışkısına benziyor. Ama emin değilim dediğim gibi resim karanlık çıkmış :confused:

Arkadaşlar şu dışkı resimlerini atarken biraz daha özen gösterin. Dışkılar hayati öneme sahip. Normal oda ışığında iyi aydınlatılmış resimler çekin. Flaş kullanmayın! Oda ışığında çekip atın.

Yukarıdaki attığınız dışkı resmi karanlık çıkmış ancak koksidiyoz dışkısına benziyor. Ama emin değilim dediğim gibi resim karanlık çıkmış :confused:
Uyarı için sağol. Kuşumun karnı boş olduğu için dışkı GELMİYOR. ben de internetten buldum üstteki dışkı fotosu ile %100 aynı :/

kjjjm8

Geri