Muhabbet kuşum kusuyor

İlk gün içtiğinden emin olmak için kaşıkla biraz Ağzına damlattım piyoleseptyl olan Sudan suluk u tekrar kafese taktım her gün ben versem kaşıkla veya damlalıkla olur mu hiç su içerken görmüyorum çünkü

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Sorun değil artık ne kadar içerse su içmeyecek hali yok ya mubişin içer merak etmeyin

İlk gün içtiğinden emin olmak için kaşıkla biraz Ağzına damlattım piyoleseptyl olan Sudan suluk u tekrar kafese taktım her gün ben versem kaşıkla veya damlalıkla olur mu hiç su içerken görmüyorum çünkü

@umitFB şuan ki dışkısı video çektim ama yükleyemedim boğazını oynatıyor değişik bi şekilde
b94512ca1f4456a737cfeab6d99e73ca.jpg

Şimdi kuşta koksidiyoz ve mantar var gibi görünüyor. Bu iki hastalığın belirtileri ve dışkıları birbirine çok benzer. PIYELOSEPTYL almışsın zaten bugün verdiysen kuşa 2 gün daha ver yani toplamda 3 gün kullan. Üçüncü günün akşamı hiç bir düzelme yoksa kuşta mantar tedavisi yapıcaz. Yarın şu mantar ilacını al elinde bulunsun;
  • FLUCAN 150 mg 1 kapsül (Flukonazol)

Şimdi kuşta koksidiyoz ve mantar var gibi görünüyor. Bu iki hastalığın belirtileri ve dışkıları birbirine çok benzer. PIYELOSEPTYL almışsın zaten bugün verdiysen kuşa 2 gün daha ver yani toplamda 3 gün kullan. Üçüncü günün akşamı hiç bir düzelme yoksa kuşta mantar tedavisi yapıcaz. Yarın şu mantar ilacını al elinde bulunsun;
  • FLUCAN 150 mg 1 kapsül (Flukonazol)

Tamam yarın bu ilacı da TEmin ederim o halde PIYELOSEPTYL koydum suluk a minik bi kaşıkla verdim önce suluktan sonra kafese taktım hergün önce kaşıkla verip suluğu kafese koysam doz fazla gelir mi ama sizin dediğiniz gibi 1 pirinç tanesi koydum zaten suluk a ordan kaşıkla verdim

Tamam yarın bu ilacı da TEmin ederim o halde PIYELOSEPTYL koydum suluk a minik bi kaşıkla verdim önce suluktan sonra kafese taktım hergün önce kaşıkla verip suluğu kafese koysam doz fazla gelir mi ama sizin dediğiniz gibi 1 pirinç tanesi koydum zaten suluk a ordan kaşıkla verdim

Hayır sorun olmaz verebilirsin. Kuşu iyi gözlemle yavaş yavaş iyileşme olması lazım. Eğer en ufak bir düzelme olmazsa 3. günü beklemeden diğer ilaca başlıyalım vakit kaybetmeyelim.

Hayır sorun olmaz verebilirsin. Kuşu iyi gözlemle yavaş yavaş iyileşme olması lazım. Eğer en ufak bir düzelme olmazsa 3. günü beklemeden diğer ilaca başlıyalım vakit kaybetmeyelim.

Tamamdır Allah razı olsun teşekkür ederim inşallah şifa bulur

Bu arada kuşta kusma varmıydı?
@umitFB
Evet var
 c3592da005acf0c64c729295bb24391e.jpg
bu sabah dışkısı düzelme yok sanki daha kötü yeşil bi sıvı yaptığı çektim
924e08f3fa2f56e8b886e407899f06aa.jpg
bu boyun yanı kurumuş sanırım ağzından sıvı geldi ve buraya yapıştı
e1797a46b42f28120573b96cc40f91ec.jpg
peçete üstündeki dışkılar gece yaptıkları resmî sabah çektim ama ilk resimdeki sıvı dışkıyı anında çektim

@umitFB
Evet var
 c3592da005acf0c64c729295bb24391e.jpg
bu sabah dışkısı düzelme yok sanki daha kötü yeşil bi sıvı yaptığı çektim
924e08f3fa2f56e8b886e407899f06aa.jpg
bu boyun yanı kurumuş sanırım ağzından sıvı geldi ve buraya yapıştı
e1797a46b42f28120573b96cc40f91ec.jpg
peçete üstündeki dışkılar gece yaptıkları resmî sabah çektim ama ilk resimdeki sıvı dışkıyı anında çektim

Sabah dışkısı yeşil su yaptığı gibi çektim
cc835de2ce50d34b0f8a44680659f4a3.jpg

Sabah dışkısı yeşil su yaptığı gibi çektim
cc835de2ce50d34b0f8a44680659f4a3.jpg

Tm 2 gün sonunda dışkı resimi atın dışkılar da bir düzelme yoksa mantara geçicez dışkıları hala kötü mantar var hala kuşta koksidiyoz da var hala

Tm 2 gün sonunda dışkı resimi atın dışkılar da bir düzelme yoksa mantara geçicez dışkıları hala kötü mantar var hala kuşta koksidiyoz da var hala

Ben şimdi hangi ilaca devam edeyim

Ümit abinin dediğini yap 6,7de dışkı resimi atınız

Sabah ki peçeteleri atıp yeni serdim şırıngayla da sabah ki ilaçlı Sudan verdim piyeloseptly olan Sudan . Şimdi bekliyorum dışkı olduğu gibi buraya eklicem

Sabah ki peçeteleri atıp yeni serdim şırıngayla da sabah ki ilaçlı Sudan verdim piyeloseptly olan Sudan . Şimdi bekliyorum dışkı olduğu gibi buraya eklicem

Tm ama 3,4 tane dışkı yapsın bekliyoruz

Tm ama 3,4 tane dışkı yapsın bekliyoruz

57f486280321898adfd81f4b11a4ee61.jpg

şuan bi tane dışkı yaptı hala halsiz uyuyor kafasını sırtına çevirmiş normalde öyle uyumaz hiç, 2 gündür öyle uyuyor , hala kabarık halsiz tüneğin aynı yerinde duruyor sürekli

57f486280321898adfd81f4b11a4ee61.jpg

şuan bi tane dışkı yaptı hala halsiz uyuyor kafasını sırtına çevirmiş normalde öyle uyumaz hiç, 2 gündür öyle uyuyor , hala kabarık halsiz tüneğin aynı yerinde duruyor sürekli

Dışkı da düzelme yok flucana geçin zaman kaybetmeyin flucanın içindeki kapsülün tozundan 1 pirinç tanesi kadar suluğuna koyun 3 gün kullanın ilaçlı su hergün değiştirilecek

Geri