Muhabbet kuşum kusuyor

burcu ercan

Meraklı Üye
Arkadaşlar 3 gündür kuşum durgun ötmüyor sabit bi şekilde kabarmış duruyor biraz önce elime aldım şeffaf bi sıvıyla beraber yediği dal darıyı kustu öğütememiş dışkısı normal gibi şimdi peçete serdim bekliyorum yem yemeye çalışıyor ama yiyemiyor gibi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Arkadaşlar 3 gündür kuşum durgun ötmüyor sabit bi şekilde kabarmış duruyor biraz önce elime aldım şeffaf bi sıvıyla beraber yediği dal darıyı kustu öğütememiş dışkısı normal gibi şimdi peçete serdim bekliyorum yem yemeye çalışıyor ama yiyemiyor gibi

Tüy dökümüne girmiş olabilir. Dariyi kusması da parmağınıza kur yaptığını gösterebilir. Kuşunuzu yeni ise durgun olması normaldir. Ama yine de birkaç fotoğraf yüklerseniz diğerleri yardımcı olabilir. @Recai

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tüy dökümüne girmiş olabilir. Dariyi kusması da parmağınıza kur yaptığını gösterebilir. Kuşunuzu yeni ise durgun olması normaldir. Ama yine de birkaç fotoğraf yüklerseniz diğerleri yardımcı olabilir. @Recai

Kuş şuan tam 1 yaşında 11 aydır bakıyorum kur olduğunu sanmam çok kabarık ve Ağustos ayından beri uçmuyor daha önce forum a foto yüklemiştim çok tüy döktü kanatları eksik ama hareketli sürekli öten oyuncu bir kuştu 3 gün dür bu şekilde

Kuş şuan tam 1 yaşında 11 aydır bakıyorum kur olduğunu sanmam çok kabarık ve Ağustos ayından beri uçmuyor daha önce forum a foto yüklemiştim çok tüy döktü kanatları eksik ama hareketli sürekli öten oyuncu bir kuştu 3 gün dür bu şekilde

@Recai
@umitFB
45cf006edf9d8782be00ad71082141ac.jpg
1b49d62f3212c187d82058cfa07308f2.jpg
e324f981aa28ec126b9b3db7a76ee5a1.jpg
103e5ab06a553af077891a01bcde8fd5.jpg

Kuşta koksidiyoz ile mantar var kuşun enerjisi nasıl, keyfi, kabarık duruyormu

Evet sürekli kabarık hareketsiz ötmüyor minik minik sesler çıkarıyor bazen keyfi yok yem yemeye çalışıyor ama yiyemiyor

@Recai
@umitFB
45cf006edf9d8782be00ad71082141ac.jpg
1b49d62f3212c187d82058cfa07308f2.jpg
e324f981aa28ec126b9b3db7a76ee5a1.jpg
103e5ab06a553af077891a01bcde8fd5.jpg

Kuşta mantar olması benim de dikkatimi çekti. Kuş için kokusuz ve beyaz vazelin alın. Bunu burun deliklerine değiştirmeden gagasının üstüne yayın ama bir noktada toplamayın vazelini, iyice yayın. Maalesef vazelini sürmek için kuşu elinize almak zorundasınız. Diğer hastalık konusunda @umitFB daha önce aynı dışkıya sahip bir kuş hakkında tespitte bulunmuştu, okudum o yazısını. İlaç önerebilir belki de.

Kuşta koksidiyoz ile mantar var kuşun enerjisi nasıl, keyfi, kabarık duruyormu

37d7d559a27eef6d5a891680a3c59c69.jpg
resimdeki gibi kustu şuan hemen öektim ağzından çıkarken gördüm zaten sıvı gibi bişe de aktı ve yemler düştü ağzından lütfen yardım edin hangi ilacı başlayayım bugün işe gidicem mecburen yanlız kalacak lütfen acil yardım edim ilaç alayım :(

Ku
37d7d559a27eef6d5a891680a3c59c69.jpg
resimdeki gibi kustu şuan hemen öektim ağzından çıkarken gördüm zaten sıvı gibi bişe de aktı ve yemler düştü ağzından lütfen yardım edin hangi ilacı başlayayım bugün işe gidicem mecburen yanlız kalacak lütfen acil yardım edim ilaç alayım :(

Kuşta koksidiyoz var eczaneden şu ilaçları alın
PIYELOSEPTYL YA DA SULPHAMEZATİNE YA DA BACTRIM ŞURUP BUNLARDAN BİRİNİ ALIN sulphamezatine veteriner ilacı diğer iki ilaç ta eczane ilacı tavsiyem pıyoleseptyli almanız alın nasıl kullanıcağınızı yazıcam koksidiyoz tedavisini yaptıktan sonra mantara geçicez

İlaçların kullanım şekli pıyoleseptyl tablet olanı var tableti ezip toz haline getiriyorsunuz ve suluğuna 1 pirinç tanesi kadar koyup iyice karıştırıyorsunuz birde pıyoleseptyl in şurubu var tabletlisini bulamayabilirsiniz şurup tan 5,6 damla suluğuna damlattın BACTRIM şurubu ise 5,6 damla damlatın sulphamezatine de aynı şekil 5,6 damla damlatın üçünden birini kullanın tedaviyi 5 gün boyunca uygulayın ilaçlı su her gün değiştirilecek

İlaçların kullanım şekli pıyoleseptyl tablet olanı var tableti ezip toz haline getiriyorsunuz ve suluğuna 1 pirinç tanesi kadar koyup iyice karıştırıyorsunuz birde pıyoleseptyl in şurubu var tabletlisini bulamayabilirsiniz şurup tan 5,6 damla suluğuna damlattın BACTRIM şurubu ise 5,6 damla damlatın sulphamezatine de aynı şekil 5,6 damla damlatın üçünden birini kullanın tedaviyi 5 gün boyunca uygulayın ilaçlı su her gün değiştirilecek

e80c30a48b65988ee2a27498bfcdbec8.jpg
bunu aldım bactrim de ayrıca alayım mı reçetesiz olmaz dedi anneme aldırıcam

Piyeloseptly i alabildim diğerlerini vermediler 5 gün dediğiniz gibi bunu kullanırım aynı zamanda kuşu gözlemlicem çok teşekkür ederim

Bactrim i de Temin ettim önce pıyolesepryl den başlıyorum bugün tedaviye yem olarak goldwings premium kullanıyorum vitamin supradin aşk day pirinç tanesi kadar kullanıyorum başka yemini değiştireyim mi dün attım tekrar yem koydum cam kavanozdan

Bactrim i de Temin ettim önce pıyolesepryl den başlıyorum bugün tedaviye yem olarak goldwings premium kullanıyorum vitamin supradin aşk day pirinç tanesi kadar kullanıyorum başka yemini değiştireyim mi dün attım tekrar yem koydum cam kavanozdan

@umitFB bey yardımcı olur musunuz

BACTRIM i almanıza gerek yoktu kullanmayın pıyoleseptyl ile BACTRIM aynı işi görüyor pıyoleseptyl i kullanın

Şu anlık Supradyn all day kullanma sadece pıyoleseptyl i kullan nasıl kullanıcağını yazdım zaten tedavi sonu dışkı fotoğrafı atmayı unutma.. Geçmiş olsun :)

Şu anlık Supradyn all day kullanma sadece pıyoleseptyl i kullan nasıl kullanıcağını yazdım zaten tedavi sonu dışkı fotoğrafı atmayı unutma.. Geçmiş olsun :)

Teşekkür ederim Allah razı olsun [emoji1317]

İlk gün içtiğinden emin olmak için kaşıkla biraz Ağzına damlattım piyoleseptyl olan Sudan suluk u tekrar kafese taktım her gün ben versem kaşıkla veya damlalıkla olur mu hiç su içerken görmüyorum çünkü

Geri