Muhabbet kuşum ilk defa salyalı ve kötü kokulu kustu

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Bbtlb02
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Birde böyle yapıyor bu normal mi
Hocam salyalı kusma ve kötü koku kursak mantarinin en belirgin özelliğidir.Kuşunuzun gögsüne elinizle dokunun bıcak gibi sivrileşmişse,sık ve az yem yiyip kilo almıyorsa,gün içerisinde kabarık ve halsiz duruyorsa kursak mantari olma ihtimali cok yüksek.Tabi imkaniniz varsa dışkı tahlili yapan bir veterine götürmeniz ilk önerim.Eğer ki imkaniniz yoksa geç kalmadan eczaneden zolax 100 mg tablet temin ediniz.Kafeste kalamar kemigi,gaga tasi,kuş kumu varsa çıkariniz.2 gün probiyotik takviyesi yapın.5 ile 7 gün arası kesintisiz zolax 100mg ilacin bir kapsülünü 4e bölüp 100 ml suluğa koyup suyla karistirip kusunuza verin.ilac tedavisi sonrası.2 gün multivitamin 2 gün probiyotik verin.Kusunuz iyilesecektir.

(2 gün peobiyotik+5 -7gün zolax+2gün multivitamin+2gun probiyotik)
Not:probiyotik yoksa elinizde instant kuru mayayı çay kaşigi ucuyla suluga koyup suyla karistirip verin.

Gecmis olsun

Tekrar merhaba iyi akşamlar birşey fark ettim de sizinle paylaşmak istedim bakabilir isiniz karnına doğru üfledim boynunun altın sarı bir yer var birde karnının rengi mor gibi acaba dediğiniz hastalık olabilir mi

Ekli dosyalar

• 20210218_220055.jpg
    20210218_220055.jpg
    983.2 KB · Görüntüleme: 25
Tekrar merhaba iyi akşamlar birşey fark ettim de sizinle paylaşmak istedim bakabilir isiniz karnına doğru üfledim boynunun altın sarı bir yer var birde karnının rengi mor gibi acaba hastalık olabilir mi kemiği de hafif elime geliyor
Bir mesajı art arda yazmanıza gerek yok. Konu içerisine yazdığınızda herkese bildirim gider zaten. Fotoğraflarda bir sıkıntı yok. Boynun altında üflediğiniz yer kursak.

Geri