Muhabbet kuşum hasta

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Seaden
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Sık sık kusmaya çalışıyor sanki yemini sindiremiyor gibi elma sirkesi damlattim suyuna 2 damla

Dun aksamki dışkısı

Ekli dosyalar

• 20201202_200218.jpg
    20201202_200218.jpg
    782.5 KB · Görüntüleme: 7
Ayrıca sesi kısık zaten ötmuyor ama otunce de sesi çıkmıyor

Kursak mantarindan da şüphelendim çünku kötü kokuyor ve kusuyor ya da kusmaya calisiyor

Bugünkü diskisini atamadım dosya çok büyük dedi ama bugünkü diskisi biraz daha sulu

Avidiar sihirli bir ürün de bizim mi haberimiz yok anlayamadım.

Kuşun durumu ile avidiarın alakasını çözmüş değilim... Kızmayayım diyorum ama kızılmayacak gibi değil sonra vay efendim Adrian sinirli, Adrian ağresif...
Tamam bi daha yazmam ben öyle iyileştirmiştim kuşu kendi kuşuna zarar verse önermezdim o vebale girmezdim

Aynı şey benim başıma geçen ay gelmişti. Sürekli yem kusmaya çalışıyordu en sonunda hapşurarak bulamaç halinde yemleri sulu bir şekilde etrafa saçıyordu. Kafası ıslanıyordu ve kustuğunda çıkarttığı yem ve sıvı çürük gibi kokuyordu. Dışkısı ise koyu yeşil hafif ıslaktı ama cıvık değildi. Yemlerini değiştirip taze yem koydum. Dal darı astım kafese ağzına 1 damla elma sirkesi damlattım. Suluklarını yıkayıp kafesi güzelce temizledim. 3 gün sonra toparladı. Bu dönemdeyken genel de uyku halindeydi ve tüy döküm zamanında oldu. Dün ise masamdaki kağıdı kemirmiş tekrar aynı şeyleri yapmaya başladı. Elma sirkesi damlattım ağzına 1 damla şimdi normal halinde. Ama benim kuşum seninkisi kadar kabarık ve halsiz durmuyordu.

Aynı şey benim başıma geçen ay gelmişti. Sürekli yem kusmaya çalışıyordu en sonunda hapşurarak bulamaç halinde yemleri sulu bir şekilde etrafa saçıyordu. Kafası ıslanıyordu ve kustuğunda çıkarttığı yem ve sıvı çürük gibi kokuyordu. Dışkısı ise koyu yeşil hafif ıslaktı ama cıvık değildi. Yemlerini değiştirip taze yem koydum. Dal darı astım kafese ağzına 1 damla elma sirkesi damlattım. Suluklarını yıkayıp kafesi güzelce temizledim. 3 gün sonra toparladı. Bu dönemdeyken genel de uyku halindeydi ve tüy döküm zamanında oldu. Dün ise masamdaki kağıdı kemirmiş tekrar aynı şeyleri yapmaya başladı. Elma sirkesi damlattım ağzına 1 damla şimdi normal halinde. Ama benim kuşum seninkisi kadar kabarık ve halsiz durmuyordu.
Elma sirkesini direkt vermeyiniz, elma sirkesinin kullanım amacı suyu sertleştirmektir direkt vermeniz kursakta sorunlara yol açacaktır.

Şuan yemligin başında ve yemleri yiyebiliyor mu bilmiyorum ama yemleri gagasıyla karıştırıyor agresif bir sekilde

Geri