Muhabbet kuşum hasta

Videoyu açamadım yazışmalarıda hızlı hızlı göz gezdirdim veteriner o bölgeyi sıktımı?

Evet sıkıp patlatmaya çalışmış. Videoda da kursaktan bir şey çıkarmaya çalışıyor gibi yapıyor.

Videoyu bana iletirseniz net bişiler söyleyebilirim..

Videoyu bana iletirseniz net bişiler söyleyebilirim..

Dünden beri aynı hala pıt pıt ses geliyor burnundan sürekli o yutkunma hareketini yapıyor. Ve neredeyse hiç uyumadı bu yüzden.
Nezle ya da grip mi oldu diye düşünüyorum ama burnunda ıslaklık yok göz çevresinde nemli değil. Yem yemesinde su içmesine de problem yok.

Videoyu açamadım yazışmalarıda hızlı hızlı göz gezdirdim veteriner o bölgeyi sıktımı?
Sıktı. Patlattım dedi. O sıktığında kuş çığlık attı. 4-5 saat kendine gelemedi kafesin dibinde durdu. O sırada verdiği enrocure adındaki antibiyotiği kullandım. Bu suluğa bir pompa vermemi söylemişti.

Yağlanma var. Sirkeli suyu 2-3 gün verin 2-3 gün normal su verin. 3 haftada ya çok azalır ya da geçer. Geçmezse de iç mantar tedavisi uygulayın. Kuşunuz özellikle de hareketli değilse.

Benim görüşüm o kitle ne ise sindirim sistemini de etkiliyor.Sanki kuş kursağını boşaltmaya çalışıyor.

• Beğen
Tepkiler: Kca
Yağlanma var. Sirkeli suyu 2-3 gün verin 2-3 gün normal su verin. 3 haftada ya çok azalır ya da geçer. Geçmezse de iç mantar tedavisi uygulayın. Kuşunuz özellikle de hareketli değilse.
Hiç uçmuyor daha doğrusu uçamıyor. Ağırlığını kaldıramıyor gibi, videoyu izlediniz mi?

Kuşun normal dururken fotoğrafını ve dışkı fotoğrafını yükler misiniz
IMG_20190802_091456.jpg

IMG_20190802_091432.jpg
IMG_20190802_090534.jpg
IMG_20190802_091416.jpg
IMG_20190802_091314.jpg

Göğüs kısmı böyle kuruma değil demi?

IMG_20190802_091645.jpg

• Sad
Bence sirke vermeyin kuş çok zayıflamiş karın kısmı. Üstadlar yorum yapar zaten ama fikrimce enfeksiyon veya mantar olabilir. Yemesi İçmesi nasıl ?

Bence sirke vermeyin kuş çok zayıflamiş karın kısmı. Üstadlar yorum yapar zaten ama fikrimce enfeksiyon veya mantar olabilir. Yemesi İçmesi nasıl ?

Daha demin yem yedi su içti kendi gidip içip yiyor. Ama göğüs kısmı kemiği elime geldi.

kuruma hastalığı yada aşırı zayıflık mı bilemedim. ur sorunu da var

• Beğen
Geri