muhabbet kuşum halsiz ve ishal

40960
40961

Kafes kirli görünüyor silin iyice. Mikrop ürüyordur.
Tam dolu taze su dolu suluğuna iki damla elma sirkesi damlatabilirsiniz.
Gün içinde de bolca uçsun. Bugün bir gözlemleyin bu dediklerime dikkat ederek.
Suyunun rengi neden yeşil? İçinde ilaç falan mı var?

Su
Kafes kirli görünüyor silin iyice. Mikrop ürüyordur.
Tam dolu taze su dolu suluğuna iki damla elma sirkesi damlatabilirsiniz.
Gün içinde de bolca uçsun. Bugün bir gözlemleyin bu dediklerime dikkat ederek.
Suyunun rengi neden yeşil? İçinde ilaç falan mı var?
Suda ilac var kafese yem dokuldu o yuzden oyle gozukuyor kafesi temizledim bit spreyi siktim

Ne ilacı var?
Bit spreyi sıkmayın bence. Elma sirkesine batırılmış pamukla dip köşe iyice silin. Izgarayı yıkayın. Sprey solunum yolu aracılığı ile kuşa zarar verebilir. Zaten şu an kuşta bit durumu vs yok.

@Hayvansever03 Biyoteknik Avidiare İshal Bağırsak Enfeksiyonları İçin 20 Cc BUNDAN diğer suluktada 3 damla limonlu su ataban altılıgını bit spreyi ile silmiştim kafesi suyla yıkadım

Bugün gözlemleyin ayrıca uçsun bolca yazmıştım ne oldu? Daha hareketli mi aynı mı daha mı durgun?

Kardeşim öncelikle; kafesi, tünekleri, suluk ve yemliği komple sabunlu suyla süngerle yıkıyorsun güzelce ve spreyi birdaha kullanmıyorsun (zararlı). Kafesin tellerine varana kadar yıka sil. Mutlaka ayda bir kere bu şekilde genel temizlik yap. Onun dışında suluğunu 2-3 günde bir sabunlu suyla süngerle yıkayıp taze su koy.

Asıl sorun ise dışkısından anladığım kuşta salmonella var. Yani bakteriyel bir hastalık. İlk adım olarak dediğim gibi kafes ve ekipmanlarını temizle. Ve antibiyotik tedavisi gerekiyor.

O kullandığın ilaç sorunu çözmez, onu kullanma. En kısa zamanda bir kanatlı hayvan veterinerine git (kafesiyle beraber götür dışkılarınada baksın).

Kardeşim öncelikle; kafesi, tünekleri, suluk ve yemliği komple sabunlu suyla süngerle yıkıyorsun güzelce ve spreyi birdaha kullanmıyorsun (zararlı). Kafesin tellerine varana kadar yıka sil. Mutlaka ayda bir kere bu şekilde genel temizlik yap. Onun dışında suluğunu 2-3 günde bir sabunlu suyla süngerle yıkayıp taze su koy.

Asıl sorun ise dışkısından anladığım kuşta salmonella var. Yani bakteriyel bir hastalık. İlk adım olarak dediğim gibi kafes ve ekipmanlarını temizle. Ve antibiyotik tedavisi gerekiyor.

O kullandığın ilaç sorunu çözmez, onu kullanma. En kısa zamanda bir kanatlı hayvan veterinerine git (kafesiyle beraber götür dışkılarınada baksın).
Simdi kalktimda saat 12 gibi goturecegim

12 gibi veterinere götüreceğim demiştiniz, götürdünüz mü?
Kemirmesi çok normal, kuşlarda kemirme duygusu içgüdüsel.
Ben kendim gitmedim ailem goturdu veterinere ilac vermis ben sehir disindayim suan ailemi aradim ilaci verdik dedi ins duzelecek kusum

Son düzenleme:
Geri