Muhabbet Kuşum Delirdi

Kızgınlıktaki dişi kuşlar yumurta yapabilir. Yumurta yapsa bile dölsüz olduğu için gelişim olmaz boş yumurtadır onlar. Yumurtlayacak kuşun kanatları düşük olur az ve büyük dışkılar,yuvalıkla çok ilgilenebilir..
Poposunu nazikçe kontrol edebilirsiniz sert şişlik varsa yumurtadır.
Yumurtalamasının size faydası yok. Aksine yumurtlamaması daha iyi. Çünkü kızgınlık yumurtası kronik hale gelebiliyor sürekli yumurtlama durumu oluyor bu da kuşa zarar veriyor,yoruyor falan..
Eğer yavru istiyor iseniz yanına erkek kuş alın bir ara. Ama eşini kendi seçsin.
Çok teşekkür ederim. Bir önceki arkadaşın dediği gibi kuşa yumurtlaması için zaman vereyim 1 ay gibi bekleyeyim sinirinin geçmesini ya da yumurtlamasını. O zaman damat kuşumuza talip oluruz inşallah :D İyi akşamlar

Çok teşekkür ederim. Bir önceki arkadaşın dediği gibi kuşa yumurtlaması için zaman vereyim 1 ay gibi bekleyeyim sinirinin geçmesini ya da yumurtlamasını. O zaman damat kuşumuza talip oluruz inşallah :D İyi akşamlar

Sinir değil kızgınlık yani çiftleşme dönemi. Doğal ortamda yaşamıyorlar evde yaşıyorlar dolayısı ile çiftleşmelerini tetikleyen birçok faktör olabiliyor ışık,yem çeşitleri,bazı takviyeler vs.
Ayrıca zaten tek kuş beslenmemeli, yanında eşi de olmalı eş alınmalı ..
Okuyabilirsiniz
⤵️

Sinir değil kızgınlık yani çiftleşme dönemi. Doğal ortamda yaşamıyorlar evde yaşıyorlar dolayısı ile çiftleşmelerini tetikleyen birçok faktör olabiliyor ışık,yem çeşitleri,bazı takviyeler vs.
Ayrıca zaten tek kuş beslenmemeli, yanında eşi de olmalı eş alınmalı ..
Okuyabilirsiniz
⤵️

Selamlar hocam tekrar rahatsız ediyorum, bugün bir petshopa uğrama şansım oldu. Petshop sahibine alışverişimin yanında kızgın erkek muhabbet kuşu aradığımı söyledim ancak petshoplardaki muhabbet kuşlarının genelde çiftleşmek için uygun olmadığını, daha çekimser olduklarını ve bunun yanında çiftleştirmek için kuş ararsam üreticisinden daha önce çiftleşmiş, eşleşme açısından tecrübeli kuş getirttirebileceğini söyledi ve ben salmadan kuşun kendisinin seçmesinin daha doğru olabileceğini söylediğimde ise muhabbet kuşlarında erkek kuşun baskın olduğunu, erkek çiftleşmek isterse dişiyle çiftleceğini açıkladı ancak tabiki müşteri olarak yaşlı kuş mu getirttireceğini ya da doğru söyleyip söylemediğini bilemiyorsunuz. Size göre salma ile seçme mi daha doğrudur yoksa petshopun dediği gibi baskın ve tecrübeli bir erkek almak mı?

Selamlar hocam tekrar rahatsız ediyorum, bugün bir petshopa uğrama şansım oldu. Petshop sahibine alışverişimin yanında kızgın erkek muhabbet kuşu aradığımı söyledim ancak petshoplardaki muhabbet kuşlarının genelde çiftleşmek için uygun olmadığını, daha çekimser olduklarını ve bunun yanında çiftleştirmek için kuş ararsam üreticisinden daha önce çiftleşmiş, eşleşme açısından tecrübeli kuş getirttirebileceğini söyledi ve ben salmadan kuşun kendisinin seçmesinin daha doğru olabileceğini söylediğimde ise muhabbet kuşlarında erkek kuşun baskın olduğunu, erkek çiftleşmek isterse dişiyle çiftleceğini açıkladı ancak tabiki müşteri olarak yaşlı kuş mu getirttireceğini ya da doğru söyleyip söylemediğini bilemiyorsunuz. Size göre salma ile seçme mi daha doğrudur yoksa petshopun dediği gibi baskın ve tecrübeli bir erkek almak mı?

Petşoptan değil de salmadan,bir üreticiden almanızı öneririm. Sizin kuşu yaşına yakın yetişkin kızışmış erkek kuşların olduğu kafese koyun fakat bu kuşların sağlık problemi olmaması lazım. Kuşların sağlıklı olup olmadığını bilmiyor iseniz o zaman dişi kuşunuzun yanına hemen bir kuş koyamazsınız,hasta ise bulaş olabilir çünkü.
O yüzden düzgün bir üretici bulun,kuşların sağlık durumunu bilen ilgilenen vs,sizin kuşta da hastalık yoksa aynı kafeste olmalarında sorun yok. Dişi birini seçer ise,kuyruğunu kaldırıp çiftleşmeye onay verirse,erkeğe gaga atıp kur yaparsa, gözlerinin bebeğini küçülürse eşini seçmiş olur zaten ve o erkek kuşu alırsınız.
Petşoptan da kuş alınabilir fakat duruma göre değişim olabilir. Diyelim petşop sahibi ilgisiz ve kuş sağlığını düşünmeyen biridir,size hasta kuş satabilir veya o kuşların kötü bakımından ötürü stresli bir durumları da olabilir,olumsuz şeyler yani.. Dolayısı ile böyle bir kafese de dişi kuşunuzu koymamalısınız..
Petşopların kimisinde büyük problem var..
O yüzden kaliteli bir üreticiden almanızı öneririm.
Erkeği dişi seçer. Baskın erkek olması tavsiye edilir evet.

Geri