Muhabbet Kuşum Boynunu İleri Geri yapıyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mrcyzc05
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mrcyzc05

Yeni Üye
Yaklasık bı kac hafta once veterınere gosterdım solunum yolu rahatsızlıgı oldugunu hastalandıgını soyledı ve antıbıyotıkle vıtamın verdı. Ozamanlar boyle yapmıyodu ancak hastalıgı hala gecmedı ve son 4 gundur sankı bogazına bısı takılmıs gıbı boynunu ılerı uzatıyo agzını acıp kapatıyo hemen gerı cekıyo boynunu. Kusma vb yok eskıden oterdı sımdı otmuyoda olmesını ıstemıyorum nasıl kurtarabılırım. Bırde verdıgım ılacı suyuna karıstırıyorum ıcıp ıcmedıgındende emın degılım nasıl verebılırım dırek ona.
3530035299

Son düzenleme:
Aynaya kur yapmıyor eminsiniz değil mi? Dışkılar normal. Sürekli kabarık ve halsiz mi?

Aynaya kur yapmıyor eminsiniz değil mi? Dışkılar normal. Sürekli kabarık ve halsiz mi?
Yok aynayı cıkardıgım halde yıne yapıyor suan baska kafese aldım ayna takmadım yıne aynı sureklı kabarık duruyo ve halsızlık var evet. Normalde kafeste gezerdı dısarı cıktıgında ucardı. Sımdı gelıp konuyo ve duruyo oyle. Elımıze alamazdık ızın vermezdı sımdı engel olmuyo otuyo alırken sadece ama engel olmuyor almaya. Vıdeoda atabılırım ıstersenız.

Yediklerini öğütüyor olabilir yine de kusuyor mu hep gözlem yapın fakat benim gözlemlediğim şey nefes alıp verirken kuyruğu atıyor. Veterinerinizin dediği gibi solunumsal durum var. İlaçlarını süresinde kullansın. Etki edeceğini düşünüyorum. Kuşun ağzına çay kaşığının ucu ile çok minik parça doğal bal verebilirsiniz o susatır ve suyundan içmesini sağlayabilirsiniz. Sürekli yapmayın bu uygulamayı.

A
Yediklerini öğütüyor olabilir yine de kusuyor mu hep gözlem yapın fakat benim gözlemlediğim şey nefes alıp verirken kuyruğu atıyor. Veterinerinizin dediği gibi solunumsal durum var. İlaçlarını süresinde kullansın. Etki edeceğini düşünüyorum. Kuşun ağzına çay kaşığının ucu ile çok minik parça doğal bal verebilirsiniz o susatır ve suyundan içmesini sağlayabilirsiniz. Sürekli yapmayın bu uygulamayı.
Anladım tamam tesekkurler

hocam birde bişeyi söylemeyi unutmusum son 2 gündür bugun yıne yaptı gagasıyla kafesın telını ısırıyo oyle beklıyor gozlerını kapatıyor teli gagasıyla sıkarak beklıyor arada yapıyo bunu

Kuşu alıp gagasını burnuna yaklaştırıp koklar mısın?
Kuşun nefesi ekşi ekşi kokuyor mu?
Kursak mantarı olmuş olabilir.
Hayvanın bir hastalığı olduğu kesin.
Hocam baktım ancak herhangı bır koku yok hersey normal gozukuyor ancak verdıklerı ılacları kullanmama ragmen hala ıyılesme yok ve bu hareketı devam edıo. Verdıklerı ılac Neocure ve Avi-vit

İlaçları verenle tekrar görüş istersen.
şimdi gidip görüştüm normalde geçmesi lazım dedi antibiyotiği bırak ama vitamine devam et dedi. boğazına bişey takılmış olabilir dedi. cünkü kursak mantarı belırtısı yok sadece boynunu ılerı geri yapıyo. ama napacagımızı bılmıyorum dıyo cok bilgimiz yok bu konuda diyor. farzedelim bişey takıldı nasıl rahatlatabiliriz ?

şimdi gidip görüştüm normalde geçmesi lazım dedi antibiyotiği bırak ama vitamine devam et dedi. boğazına bişey takılmış olabilir dedi. cünkü kursak mantarı belırtısı yok sadece boynunu ılerı geri yapıyo. ama napacagımızı bılmıyorum dıyo cok bilgimiz yok bu konuda diyor. farzedelim bişey takıldı nasıl rahatlatabiliriz ?
Başka bir veterinere götürme olanağınız var mı? Bir şey takılmış olsa boğazında sürekli duramaz.

Geri