Muhabbet kuşum ayağı ile poposunu kaşıyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan brcsr55
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

brcsr55

Yeni Üye
Herkese iyi akşamlar. 1 yaşındaki erkek muhabbet kuşum dünden beri ayağını geriye doğru atarak poposunu kaşıyor. Bakıyorum tertemiz hiçbir şey yok. İshal da değil dışkisi normal şuan için. Zaten surekli değişkenlik de gösteriyor dışkısı. Enerjisi ve iştahı da yerinde. Banyo yapan bir kuş değil sprey şişesine sirkeli su yaptım sıkmaya çalışıyorum ama kaçıyor şişeyi gördüğü anda. Daha önceki kuşum böyle kaşıyarak ayağını kırdı ve öldü o yüzden çok tedirginim ve korkuyorum. Nolur yardımcı olun bana.

Ayağıyla poposunu nasıl kaşıyor anlamadım açıkçası. En iyisi o anda video yakalayıp paylaşın bizimle

Birde yem dışında hangi periyotlarda neler verdiğinizi yazın.

Birde yem dışında hangi periyotlarda neler verdiğinizi yazın.
Video ve fotoğraf atamıyorum ben buraya maalesef. Gagası dışında ayağı ile kaşıyor o hareket nasıl anlatılır bilmiyorum. Yem dışında haftada 2 defa salatalık veriyorum küçücük bir parça, 2-3 haftada bir de meyve veriyorum elma şeftali falan. Bazende kendi bir anda boşluğumuzdan faydalanıp kahvaltıda peynir gagalar normalde yedirmiyorum hiç. Bu kadar

Video paylaşma siteleri var. Onlardan birinde paylaşıp linki burada paylaşın. Vitamin veya mineral desteği vermiyorsunuz yani ? Kuş kaç yaşında ve ne kadar süredir sizde

Video paylaşma siteleri var. Onlardan birinde paylaşıp linki burada paylaşın. Vitamin veya mineral desteği vermiyorsunuz yani ? Kuş kaç yaşında ve ne kadar süredir sizde
O siteleri de denedim desteklemiyor videolarımı. Vitamin veriyorum ama suyuna koyunca o suyu hiç içmiyor veteriner vermişti hatta. Başka ne kullanacağımı da bilmiyorum. Kuşum 1 yaşında 2 aylıktı geldiğinde bana 1 yıldır beraberiz neredeyse. Ele gelen bir kuş değil avucuma alıp detaylı bakamıyorum poposuna

Bir de bugün suyuna bir damla elma sirkesi koydum faydası olur mu

Elma sirkesinin bir etkisi olmaz. Muhtemelen vitamin ve protein eksikliği yaşıyor. Veterinerin verdiği vitamin ne ? 4-5 saat kadar suya ulaşamasın sonra suyuna vitamin katarak verin içecektir. Yumurtayı haşlayarak verin eğer yerse süper olur. Yemezse alışana kadar verin. Video işini de halledin herkes sıkıntısız paylaşıyor burdan.

Streamble.com adresinden deneyin. Bir de dışkı resimlerini paylaşır mısınız?

Herkese iyi akşamlar. 1 yaşındaki erkek muhabbet kuşum dünden beri ayağını geriye doğru atarak poposunu kaşıyor. Bakıyorum tertemiz hiçbir şey yok. İshal da değil dışkisi normal şuan için. Zaten surekli değişkenlik de gösteriyor dışkısı. Enerjisi ve iştahı da yerinde. Banyo yapan bir kuş değil sprey şişesine sirkeli su yaptım sıkmaya çalışıyorum ama kaçıyor şişeyi gördüğü anda. Daha önceki kuşum böyle kaşıyarak ayağını kırdı ve öldü o yüzden çok tedirginim ve korkuyorum. Nolur yardımcı olun bana.
Kuş kendini kaşırken ayağını kırmaz. Kafesinizde tül varsa ona takılıp kırmış olabilir. Tekrar benzeri yaşanmaması için tülü cıkarmalısınız. Söylediğiniz hareketi yaparak kendini kaşıyan bir muhabbeti hiç görmedim, o sebeple hocalarımızın yardımcı olması için kesinlikle video şart. Çok sık yeşillik vermeyin, probiyotik ve vitamin muhakkak verin. Bunlar tedavi edici değil destekleyicidir. Videoyu gormeden kimse yardım edemeyecektir.

Sirkeli su banyo suyu dahi olsa lütfen koymayın kuşlar tüylerini yalayarak temizlediği için rahatsız olucaktır.
Probiyotik,Multi vitamin ve b vitamini olarak Röhnfried Entrobac,gervit w ve BT amin forte alabilirsiniz.

Kuş kendini kaşırken ayağını kırmaz. Kafesinizde tül varsa ona takılıp kırmış olabilir. Tekrar benzeri yaşanmaması için tülü cıkarmalısınız. Söylediğiniz hareketi yaparak kendini kaşıyan bir muhabbeti hiç görmedim, o sebeple hocalarımızın yardımcı olması için kesinlikle video şart. Çok sık yeşillik vermeyin, probiyotik ve vitamin muhakkak verin. Bunlar tedavi edici değil destekleyicidir. Videoyu gormeden kimse yardım edemeyecektir.
Tül kullanmıyorum, yeşillik vermiyorum

Elma sirkesinin bir etkisi olmaz. Muhtemelen vitamin ve protein eksikliği yaşıyor. Veterinerin verdiği vitamin ne ? 4-5 saat kadar suya ulaşamasın sonra suyuna vitamin katarak verin içecektir. Yumurtayı haşlayarak verin eğer yerse süper olur. Yemezse alışana kadar verin. Video işini de halledin herkes sıkıntısız paylaşıyor burdan.

Sirkeli su banyo suyu dahi olsa lütfen koymayın kuşlar tüylerini yalayarak temizlediği için rahatsız olucaktır.
Probiyotik,Multi vitamin ve b vitamini olarak Röhnfried Entrobac,gervit w ve BT amin forte alabilirsiniz.
Veteriner 5 günlük kullanmamız için ilaç verdi şuan onu kullanıyorum suyuna. Bir de banyo yapmıyor ya poposunda dışkı kalıntıları gördüm. Kendine dokundurmadığı için de elime alıp temizleyemiyorum. Spreyleme yöntemi de işe yaramadı şişeyi elimde görünce kaçıyor hemen. Başka bir yöntem var mı yardımcı olursanız sevinirim

Veteriner hangi ilacı verdi ? Popo temizliği için su pompasını sprey değilde fışkırtma moduna alın. Kafesteyken uzaktan poposuna sıkın. sıktıktan 2'şer dakika aralıklarla tekrar sıkın. 5-6 kez. Dışkı önce yumuşar sonra yavaş yavaş dökülür.

Veteriner hangi ilacı verdi ? Popo temizliği için su pompasını sprey değilde fışkırtma moduna alın. Kafesteyken uzaktan poposuna sıkın. sıktıktan 2'şer dakika aralıklarla tekrar sıkın. 5-6 kez. Dışkı önce yumuşar sonra yavaş yavaş dökülür.
İlacın adını bilmiyorum şırıngaya hazırlayıp verdi iki gündür suyuna veriyorum. Bir de söylediğiniz gibi deneyeyim ama şişeyi görünce kaçacaktır muhtemelen ama alışana kadar denerim

Vitamin de verdi mi veteriner ? ,yada evde vitamin var mı varsa hangisi ?

Evde vitamini var nutri guard multivitamin kullanıyorum ama sizin daha iyi öneriniz varsa değiştiririm hemen

İçerik bilgilerinin resmini çekip atar mısınız. Nette içeriğine ulaşamadım. Neden bu ürünü tercih ettiniz ki ? Nasıl veriyorsunuz. Anladığım kadarıyla krem formunda birşey. Ne sıklıkta ne oranda veriyorsunuz ?

Geri