Muhabbet kuşum 1 aydır iyileşmedi

Hüseyin01

Meraklı Üye
Muhabbet kusum kabariyor,sürekli uyuyor ve salya kusuyordu.Kursak mantari oldugunu dusunup mikostatin tedavisine basladim.Agiz kokusu gecti fakat sulu dıskı yapiyordu ara sıra.Sulphamezatine basladim 5 gun+3 gun vitamin+5 gun sulphamezatine verdim.Şimdi 3 gun vitamin ve 3 gun probiyotik uygulayacagim.Ama kusun kabarmasi gecmedi ve kafa salliyor kursakta şiş.Bilen arkadaslardan yardim bekliyorum.(Bulundugum yerde gezmedigim veteriner kalmadi kivrik gagalilara hicbiri bakmiyor)

Kusma devam ediyormu. Kursak taki sislik nasil bi sislik icinde hava var gibi mi
Hocam kursak tüylerini üfleyince içinde su var gibi yemler görunuyor.Kusmaya gelince ;kusma görmemistim 8 -10 gundur ama 2-3 gundur göruyorum SALYA kusuyor.Genellikle de kafa sallıyor kusacak gibi.

Hocam kursak tüylerini üfleyince içinde su var gibi yemler görunuyor.Kusmaya gelince ;kusma görmemistim 8 -10 gundur ama 2-3 gundur göruyorum SALYA kusuyor.Genellikle de kafa sallıyor kusacak gibi.
Kursaktaki şişlik geçiyor mu yoksa hep öyle mi

[QUOTE="Recai, post: 708707, member: Hocam geçen gunlerde kusmasi kesildiginde sanki bu kadar şiş değil gibiydi.Sorulariniz bana umut veriyor hocam şu kuşu bi kurtaralim dualarim sizinle

[QUOTE="Recai, post: 708707, member: Hocam geçen gunlerde kusmasi kesildiginde sanki bu kadar şiş değil gibiydi.Sorulariniz bana umut veriyor hocam şu kuşu bi kurtaralim dualarim sizinle
Kursak mantarı olma ihtimali var. Yem yiyor mu.

Ağzı kokuyor mu?

Hocam tedaviye başlamadan önce aşırı kötü kokuyordu ağzi ve dışkısı.Mikostatin kullandim 5 gün agiz kokusu gitti fakat resimdeki gibi dışkilar devam etti ara ara.Sonra koksidiyiyoza tedavisine basladim(sulphamezatinle)Tekrar salya kusma basladi.Yani salya kusmasi kesildiginde mikostatin kullanmistim.

Yemide çok sık ve az az yiyor hocam.Ama eski iştahı yok dal dariya bayilirdi eskiden.şimdi iki uctane yiyor gidip uyuyor.tekrar iki uc tane yiyor gidip uyuyor

Hocam tedaviye başlamadan önce aşırı kötü kokuyordu ağzi ve dışkısı.Mikostatin kullandim 5 gün agiz kokusu gitti fakat resimdeki gibi dışkilar devam etti ara ara.Sonra koksidiyiyoza tedavisine basladim(sulphamezatinle)Tekrar salya kusma basladi.Yani salya kusmasi kesildiginde mikostatin kullanmistim.
Suan koku varmi agzinda

Son düzenleme:
Yemide çok sık ve az az yiyor hocam.Ama eski iştahı yok dal dariya bayilirdi eskiden.şimdi iki uctane yiyor gidip uyuyor.tekrar iki uc tane yiyor gidip uyuyor
Eger yemiyorsa elle besleme mamasi yapip verin.

Hocam ağız kokusu sadece kursak mantari hastaliginda mi olur?

Koksidiyoz tedavisinde dışkıları nasıldı
size attigim fotolardaki gibi hocam dıskilar.Ama her zaman oyle diski olmuyor.sizce vitamin+probiyotikten sonra mikostatine devam edeyim mi?Cunku mikostatin kullandigimda 5 gun sonra agiz kokusu gecmisti.Ilac onerisinde bulunursaniz temin etmeye calisirim

size attigim fotolardaki gibi hocam dıskilar.Ama her zaman oyle diski olmuyor.sizce vitamin+probiyotikten sonra mikostatine devam edeyim mi?Cunku mikostatin kullandigimda 5 gun sonra agiz kokusu gecmisti.Ilac onerisinde bulunursaniz temin etmeye calisirim
Vitamin ve probiyotik ten sonra triflucan şurup temin etmeye çalış. Eğer bulamazsan mikostatin şurup kullan. İkisinden birinide kullansan da olur. 5 gün boyunca kullan. Tam dolu suluğa 5,6 damla ekle. İlaçlı su hergün değiştirilecek. Kafeste kalamar kemiği, kum, gaga taşı, mineral blok varsa kafesten çıkarın. Gelişmeleri yazarsınız. :)

Mikostatin vermeyin hayvan için resmen zehir , artık kasap diye nitelendirilebilecek , kanatliları denek olarak kullanabilen kanatlidan anlamayan hekimler bile tavsiye etmiyor. triflucan yerine de kapsül formunda olan zolax gibi varyantlari tavsiye ederim şahsen

Geri