muhabbet kuşum çok kötü durumda:(

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan eshazel
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

eshazel

Yeni Üye
dişi bir muhabbet kuşuna sahibim yakın zamanda yavruladı yavrusu büyüdü hatta.. ama şuan durumu çok kötü ben bir süre yanında değildim belirli aralıklarla kasılmalar yaşıyor ayakları geriye doğru gidiyor düzleşiyor.. kuyruğu dikleşiyor.. kanatları açılıp titriyor ve kafasıda sola meyilli geriye doğru çekiliyor..bir nevi nöbet geçiriyor gibi 5-10 saniye sürüyor ölecek diyoruz daha sonra gevşiyor ve uyku haline geçiyor dışkısı normal ishali yok yemeğini yemesine biz yardımcı oluyoruz zar zor elimizden yiyor bazen kasılmadan önce kulak bölgesini kaşıma çabasına giriyor veterinere götürdüm vitamin+ nevrit+entrofil verdi 3 gündür veriyorum ama kasılmalar sık sık olmaya devam ediyor hastalığı nedir tedavisi nasıl olur bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Resim paylaşır mısın?

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuşta zayıflama varmı? Ele alınca göğüs kemiği ele geliyor mu? Karın kısmında yay gibi bi kemk gögüşte sivri olması lazım? Kusunuz böyle mi acaba?

Resim paylaşır mısın?

IMAG2079.jpg
IMAG2080.jpg
IMAG2079.jpg
IMAG2080.jpg
IMAG2081.jpg
IMAG2079.jpg
IMAG2080.jpg
IMAG2081.jpg
IMAG2082.jpg
IMAG2083.jpg
IMAG2079.jpg
IMAG2080.jpg
IMAG2081.jpg
IMAG2082.jpg
IMAG2083.jpg
IMAG2084.jpg
IMAG2079.jpg
IMAG2080.jpg
IMAG2081.jpg
IMAG2082.jpg
IMAG2083.jpg
IMAG2084.jpg
IMAG2085.jpg

Kuşta zayıflama varmı? Ele alınca göğüs kemiği ele geliyor mu? Karın kısmında yay gibi bi kemk gögüşte sivri olması lazım? Kusunuz böyle mi acaba?

resim gönderdim ama geldi mi acaba ??

Ekli dosyalar

• IMAG2086.jpg
    IMAG2086.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 24
  • IMAG2087.jpg
    IMAG2087.jpg
    2.4 MB · Görüntüleme: 23
  • IMAG2088.jpg
    IMAG2088.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 24

KUŞTA ZAYIFLAMA VAR GÖĞÜS KEMİĞİ ELE GELİYOR AMA YAY GİBİ DEDİĞİNİZ ŞEYİ ANLAYAMADIK :(

Göğüs kemiği ele geliyorsa uzantısında karnindan popoya doğru yay gibi mi gidiyor ve karin kısmında kaburga gibi kemikler hissediliyor mu?
Bu resimlerde gördüğüm kadarıyla popoda dışkı yapışmasıda var galiba resimlerden tam net anlayamadim ama

Göğüs kemiği ele geliyorsa uzantısında karnindan popoya doğru yay gibi mi gidiyor ve karin kısmında kaburga gibi kemikler hissediliyor mu?
Bu resimlerde gördüğüm kadarıyla popoda dışkı yapışmasıda var galiba resimlerden tam net anlayamadim ama

EVET ELE GELİYOR VE POPOYA DOĞRU YAY GİBİ GİDİYOR VE KARIN KISMINDA KABURGA KEMİKLERİ HİSSEDİLEBİLİYOR DIŞKI KONUSUNDA DA SÜREKLİ KAFESİN ALTINDA OLDUĞU İÇİN VE ALTTA DA NOKTA NOKTA HER YERDE DIŞKI OLDUĞU İÇİN YAPIŞMIŞ OLABİLİR DİYE ÖNEMSEMEDİK AMA DOĞRUDUR POPOSUNDA DIŞKI VARDI VE ISLATIP ALDIK

İSTERSENİZ VİDEO GÖNDEREBİLİRİM İNANIN ÇOK ÇARESİZİM ÖLMESİNİ İSTEMİYORUM.

Kuşunuzda kuruma hastalığı var o zaman. Fluconazol isimli ilacı alın içerisinde 2kapsül var. 1kapsulu 100ml suda erit iyice erisin sonra 100ml temiz suya 1ml koy yaklasik 20-30 gunluk tedavi

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM HEMEN ALACAĞIM ALLAH RAZI OLSUN PEKİ ŞUAN Kİ İLAÇLARINI VERMEYEYİM Mİ ARTIK?

Gerçekten içim acıdı, inşallah sağlığına kavuşur.

Kuşunuzda kuruma hastalığı var o zaman. Fluconazol isimli ilacı alın içerisinde 2kapsül var. 1kapsulu 100ml suda erit iyice erisin sonra 100ml temiz suya 1ml koy yaklasik 20-30 gunluk tedavi

AYRICA 100 ML LİK TEMİZ SUYA 1 ML LİK İLACLI SUYU KOYARAK HAZIRLADIĞIMIZ SUYU KAFESİNDE GÜN BOYUMU TUTACAĞIM ?DİŞİ KUŞUM SU İÇEMİYOR DAHA DOĞRUSU KAFESİN ALTINDA DURUYOR KAFESE TIRMANMIYOR AĞZINA ENJEKTÖRLE VERİYORUZ O ŞEKİLDE OLURSA GÜNDE KAÇ DAMLA VERMEMİZ GEREKİR ?

Pekala baska bir ilac yazayim o zaman

Ben hastalıklardan pek anlamam ama bebe bisküvisi ve bir kaç güzel tohumlardan mama yapıp şırıngayla vermeniz katkı sağlar diye düşünüyorum. Bu arada şuan ne halde ?

Triflucan şurup günde 1kere 3damla yeterli olur.

Ben hastalıklardan pek anlamam ama bebe bisküvisi ve bir kaç güzel tohumlardan mama yapıp şırıngayla vermeniz katkı sağlar diye düşünüyorum. Bu arada şuan ne halde ?

TEŞEKKÜR EDERİM ŞUAN TEK İSTEDİĞİM KASILMALARI ÇIRPINMALARI OLMAMASI YOKSA BEN ONA HER TÜRLÜ MAMAYI YAPMAYA HAZIRIM. SIK SIK NÖBET GEÇİRİYOR BAZEN ÇOK ÇIRPINIYOR ÇOK KORKUYORUM ÖLECEK DİYE ŞUAN YANIMDA KAFESİNDE UYKU HALİNDE ..

:( Kuş kendini toparlayamazsa stresten ölür. Rahat hareket edememek, sağlıklı olmamak onlarda çok stres oluşturur. Allah yardımcın olsun.

Geri