Muhabbet kuşum çok hasta bir parmağını kaybetti. Ayaklarını kaybediyor ne yapabilirim?

Ben elimden geleni yapıyorum forumda ayakla kangren olan bir muhabbet kuşuna alkol, batikon termasin sürülmül ve aspirin kullanılmış iyi gelmiş bende elimden geleni yapıyorum attıklarım ilk kez böyle bir şey görüyoruz diyebiliyorlar ayağı biraz ilerliyor gibi elimden gelen her şeyi yapıyorum inşaallah iyi olur

İnşaallah iyileşir. Ama yinede floryadaki veteriner bir görsün kuşu bence. Bu işler uzaktan olmaz. Birde aspirini dediğim şekilde kullanın mutlaka...

İnşaallah iyileşir. Ama yinede floryadaki veteriner bir görsün kuşu bence. Bu işler uzaktan olmaz. Birde aspirini dediğim şekilde kullanın mutlaka...
Evet ama bana dediler ki şimdilik size verilen tedaviye devam edin umarım iyi olur dediler gelin demediler şuan 2 parmağını daha kaybettik, kalanlar sağlam gözüküyor bu haliyle biraz topallasa da yüryebiliyor ve uçabiliyor bir yere tüneyebiliyorda diğerlerine bir şey olur mu bilmiyorum elimden geleni sonuna kadar yapmaya çalışıyorum en başında ayaklarında çok hafif kuruluk vardı onun için de hemen veterinere gitmiştim başından beri takipte oldum ama bir anda ilerledi her şey

Birde şuan suluğunda dolaşımın hızlanması için veterinerin verdiği bir ilaç var yine bir veteriner tavsiyesiyle bebek aspirininin yarısını 2 ml suyla karıştırıp enjeksiyona 0.5 ml çekip damla damla bitene kadar veriyoruz zaten kendisi çok suda içmiyor şuan aspirini bu şekilde veriyoruz 2 gündür

Gerçekten çok kötü , kabus gibi bir hastalık pek o taraflı olmazlar ama birde ozveti arayın derim . Umarim acil şifa bulur kuşunuz.

Geri