Muhabbet kuşu

Ebrupars

Yeni Üye
Yavru muhabbet kuşumu saldiğim zaman bana gelmesi için nasil aliştirabilirim?
Kuşun kafesini açiyorum çikiyor uçuyor sonra tekrar kafesin uzerine konuyor genelde orda duruyor sonra yine kafesine giriyor. Kafesin icinde seviyorum parmagima geliyor elimden yem yiyor fakat dişari saldiğmda oyle değil. Yardimci olur musunuz

Ekli dosyalar

• 15488410429801893152944.jpg
    15488410429801893152944.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 16
  • Beğen
Tepkiler: cey
Yavru muhabbet kuşumu saldiğim zaman bana gelmesi için nasil aliştirabilirim?
Kuşun kafesini açiyorum çikiyor uçuyor sonra tekrar kafesin uzerine konuyor genelde orda duruyor sonra yine kafesine giriyor. Kafesin icinde seviyorum parmagima geliyor elimden yem yiyor fakat dişari saldiğmda oyle değil. Yardimci olur musunuz
Kuşunuzu alalı ne kadar oldu?

Elinize alışmamış olabilir daha önce size ve elinize alıştırın sonra salın şuan çekiniyor olabilir sizden. Ben aldıktan 2.5 ay sonra falan saldım o zamana kadar hiç çıkarmadım bizden korkar çarpar falan diye

Bir de aynasını çıkarmanızı öneririm size daha zor alışır

Bir de aynasını çıkarmanızı öneririm size daha zor alışır
Peki aynasini cikarticam. Kafesin icine parmagimi sokup sevmem dogrumu peki. Ozamanda bazen sevdirmiyo bazende sevdiriyor. Peki ne yapmamiz lazm disarida gelmesi icin

• Beğen
Erkek bence ama ceresini yakından çekersiniz iyi olur. Alıştırmayı da açıklayayım

Bence bir prens  ama ileride değişebilir yavrularda eğer deliklerin etrafı Beyazsa ya da açık renkse dişidir bazen ışık yanıltabiliyor siz karar verin

Bence bir prens  ama ileride değişebilir yavrularda eğer deliklerin etrafı Beyazsa ya da açık renkse dişidir bazen ışık yanıltabiliyor siz karar verin
Peki nasil alistirabilirim disarida bana gelmesi icin onda yardimci olur musunz :)

• Beğen
Kafese elinizi soktuğunuzda elini üzerimden çek der gibi bakıp geriliyor mu yoksa elinize yanaşıyor mu? Büyük ihtimal bir şey yapmayıp çekiniyordur eğer öyleyse istemediği halde sevmenizi tavsiye etmem öncelikle çok ilgi göstermeniz yüzünüzü tanımanızı sağlamanız lazım evin salon gibi hareketin çok olduğu bir ortama koyun yerini değiştirmeyin sizin yüzünüzü tam görebileceği bir yükseklikte olsun ne çok yüksek ne çok alçak olsun ;)

Şarkı söyleyin kitap okuyun vs. sizi bol bol görsün bir süre sonra açılacaktır :Dmesela kafesin parmaklılarına parmağınızı soktuğunuzda parmağınıza koşacak kıvamda alışması lazım. Dışarı çıkmak istediğini belirtiyor mu mesela kafes içinde kanat çırpıp ya da hareketlenip?

Şarkı söyleyin kitap okuyun vs. sizi bol bol görsün bir süre sonra açılacaktır :Dmesela kafesin parmaklılarına parmağınızı soktuğunuzda parmağınıza koşacak kıvamda alışması lazım. Dışarı çıkmak istediğini belirtiyor mu mesela kafes içinde kanat çırpıp ya da hareketlenip?
Kafesin parmakliklarinda parmagimi iceri soktugumdaa geliyor parmagimla oynuyor seviyorum bile o sekilde :) evet cikmakta istiyor aynen o sekilde

• Beğen
Kafese elinizi soktuğunuzda elini üzerimden çek der gibi bakıp geriliyor mu yoksa elinize yanaşıyor mu? Büyük ihtimal bir şey yapmayıp çekiniyordur eğer öyleyse istemediği halde sevmenizi tavsiye etmem öncelikle çok ilgi göstermeniz yüzünüzü tanımanızı sağlamanız lazım evin salon gibi hareketin çok olduğu bir ortama koyun yerini değiştirmeyin sizin yüzünüzü tam görebileceği bir yükseklikte olsun ne çok yüksek ne çok alçak olsun ;)
Parmagimi soktugumda kafesn icine uzerine cikiyor :))))

• Beğen
Parmagimi soktugumda kafesn icine uzerine cikiyor :))))
O zaman ilk aşamayı geçmiş demektir :D Dışarıda alıştırmak için elinize yem alıp elinize uçmasını sağlayın hatta omzunuza koyun yemi meyve sebze de olur yani size bir nimet gibi görsün :D Bunu bir deneyin isterseniz kafesten çıktıktan sonra kafesi saklayın bakalım ne yapacak ayrıca vitrin vb kendini görebileceği yerlerin yakınına gidiyor da olabilir onları da kapatmanızı öneririm çarşaf vb ile  Gelişmeleri söyleyebilirsiniz. ..

Gelmiyor ama oylr yem avcuma koydugumda gelmiyor mesela ama parmagimla yem verebiliyorum onu uzatinca yiyor. :)

Gelmiyor ama oylr yem avcuma koydugumda gelmiyor mesela ama parmagimla yem verebiliyorum onu uzatinca yiyor. :)
Belki uzaktan tutuyorsanız gelmiyordu önce gösterin elinizde yem olduğunu elinizi açık tutun kapalı avuç yapmayın sonra elinizi sizle beraber yavaş yavaş uzaklaştırın bakalım size uçuyor mu benimkinde baya işe yaramıştı :rolleyes:

Geri