Muhabbet kuşu viyik viyik ve kıt kıt sesi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Genji
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Genji

Yeni Üye
Merhabalar herkese çok saygılar ve sevgiler umarım konuyu dogru sekilde acmisimdir. Pek deneyimli biri değilim 3 yaşlarında bir muhabbet kuşumuz var yaklaşık 20 gun önce viyik viyik veya bazen kit kit sesler çıkartmaya başladı özellikle geceleri veya yem yerken çıkartıyor bu sesi veteriner ile görüştük dışkı sorunu olmadığını usutmus olduğunu söyledi ve sadece biotin ve calsD iceren axtim adında bir ilac önerdi yaklasik 8 gündür uyguluyoruz ama pek bir değişim olmadı ne iyi nede kötü yönde. Hareketlilik konusunda bir sorunu yok normalden daha fazla yem yiyor istahida iyi ama bu solunum sesi azaliyor artiyor devam ediyor. Ev sobalı havalar aniden soğuyunca saniorm etkilendi o günden beri 7/24 soba yakiyoruz onun için cereyanda kalmadi. Antibiyotik kullanımına ne kuşçu nede veteriner yanaşmadı. Bende herhangi bir sekilde geç kalmaktan korkuyorum ama Allah'tan geçen sürede bir kötüye gidiş olmadı. Kuyruk titremesi cok hafif ve her zaman olmuyor nadiren gözlemliyorum. Birde sürekli hapsiriyor sanirim nacizane axtim ilacı ile C vitamini iceren meyve sebze vermeye gayret ediyorum forumumuz da ki degerli dostlarimiz olarak deneyimlerinizden bir fikir sunarsaniz cok sevinirim. Zira dilsiz bir hayvan sıkıntı yaşadığında cok etkilenen biriyim el kol bağlı beklemek istemedim anlayışınız ve bilgileriniz icin simdiden cok teşekkür ederim saygılar sunarım

Öncelikle geçmiş olsun, kuşun çıkardığı sesleri duyabilmemiz, kuyruk atışını görebilmemiz için videoya kaydedip videoyu Youtube yada başka bir siteye yükleyip linki paylaşabilir misiniz?
Video atarmısınız.
İlginiz için cok teşekkür ederim. Videoyu paylaştım. Normalde hayvanlara karşı cok hassas olduğum için ev hayvanı konusuna uzak dururum bu yüzden ama hediye geldi ve hic bilgim yoktu muhabbet kuşları ile ilgili yinede okudum araştırdım 3 yıldır mümkün mertebe herseyine dikkat etmeye calistim suyunu kafesini günlük temizledim hava akimindan korudum odaya parfum vb gibi seyleri sokmadim. İste ev sobalı olunca havalar cok sicaktan bir anda soğudu soba kurulmamisti saniyorum orda biraz etkilendi.
Video da kuyruk hareketi var ama her zaman yapmiyor seside her zaman çıkartmıyor kabarma durumu da yok. Allah'ın takdiri tabi de sorumluluklarimi yerine getirmek istiyorum teşekkür ederim

Bir video daha ekliyim saglam olsun dedim buda baska bir görüntü

Kuşta çok ciddi olmamakla birlikte solunum sorunu mevcut, veterinerden levadoks, doksimis yada bulabilirseniz hiprodoksi alınız hangisini alırsanız yazın kullanımını aktaralım 🙂
Çok teşekkür ederim mevcut veterinerim antibiyotik durumuna çok yanaşmıyor ama baska veterinerden veya online tedarik edebilirmiyim acaba

Çok teşekkür ederim mevcut veterinerim antibiyotik durumuna çok yanaşmıyor ama baska veterinerden veya online tedarik edebilirmiyim acaba
Online tedarik etmeniz oldukça zor, yazdığım ilaçlar doksisiklin etken maddeli ilaçlar genel olarak solunum yolu enfeksiyonlarında sıklıkla kullanılıyor bu süreçte başka bir veterinerden yada hayvansal ilaç satan işyerlerinden temin etmeniz gerekecektir.

Online tedarik etmeniz oldukça zor, yazdığım ilaçlar doksisiklin etken maddeli ilaçlar genel olarak solunum yolu enfeksiyonlarında sıklıkla kullanılıyor bu süreçte başka bir veterinerden yada hayvansal ilaç satan işyerlerinden temin etmeniz gerekecektir.
Anladim üstadım çok çok teşekkür ederim vicdanen baya zorluyor beni bu durumlar cok yufka yürekli biriyim maalesef, en kısa zamanda tedarik edeceğim tekrardan teşekkür ederim

Rica ederim şimdiden geçmiş olsun 🙂
Merhabalar tekrardan geciktim baya ilaci bulamadım yaşadığım yerde biraz sıkıntı vardi nihayetinde levadoks ve prebiotik tedarik etti m kuşun durumunda ufak değişiklikler oldu hocam sesi kısıldı viyik viyik sesi yok ama kit kit ve nefes sesi bariz hâle geldi ancak hareketlilik ve iştahı hala çok şükür iyi kuyruk titremesi devam ediyor yardımcı olursan cok sevinirim cok sagolasin iyi günler saygılar sevgiler

Maşallah çok güzelmiş prenses, en yakın zamanda iyileşir umarım

Merhabalar tekrardan geciktim baya ilaci bulamadım yaşadığım yerde biraz sıkıntı vardi nihayetinde levadoks ve prebiotik tedarik etti m kuşun durumunda ufak değişiklikler oldu hocam sesi kısıldı viyik viyik sesi yok ama kit kit ve nefes sesi bariz hâle geldi ancak hareketlilik ve iştahı hala çok şükür iyi kuyruk titremesi devam ediyor yardımcı olursan cok sevinirim cok sagolasin iyi günler saygılar sevgiler
Kaç gün kullandınız levadoksu?

Tedarik edebildigim probiyotik ve levadoks görselleri bunlar birde kafeste ki suluk 100ml kapasiteli, baska belirtmem gereken bir bilgi olursa yazabilirim üstadım

Ekli dosyalar

• IMG_20201228_213620.jpg
    IMG_20201228_213620.jpg
    306.1 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_20201228_213633.jpg
    IMG_20201228_213633.jpg
    367.9 KB · Görüntüleme: 27
Tam dolu suluğa 5-6 damla olarak kullanın, en az 5 gün kullanın duruma bakalım gerek olursa 7 güne tamamlarız.
Tamamdır üstadım çok teşekkür ederim umarım iyileşir ilginiz için tekrardan teşekkürler iyi haberler ile görüşmek dileğiyle sevgiler saygılar

Geri