muhabbet kuşu tuyde iken zayiflar mi

yoğurt suyu sindirim sistemine faydalı diye gördüm ineternette. yararı olur mu? çok halsiz çok zayıfladı lütfen yardım edin.
Sadece bakteri bulunan ve sarımsı renkteki suyu faydalıdır.(Katı kısımları süt ürünüdür ve sindirime faydası olmaz.)
1 tam suluğa 3-4 damla şeklinde koyabilirsiniz.
En fazla 3-4 saat dursun kafeste. Suluğu her değiştirdiğinizde yıkayın.

ben bugun havuç ve elma verdim artı olarak vitamini de var. ev yapımı yoğurt var ama ekşi. bi sorun olur mu? hazir yoğurt mu alayım? bi de yoğurt suyu herhangi bir yan etki yapar mı? yoğurt suyunu yarın vermeyi düşünüyorum.

Kesinlikle tek tohumla beslemeyin. Ve karışıl yem alırken bir tık daha kaliteli markaları alïp içerisine belirli oransa aspur katabilirsiniz.
Tüy döneminde 3-4 günde bir çay kaşığıyla yulaf verin.
Sakinleştirici etkisinden dolayı bol bol elma verin. Havuç harici meyve ve sebzeleri verebilirsiniz, bilgi dizininde gerekli açıklamalar mevcut.
Tüy döneminde aşırı yem tüketmeye bağlı kilo alma ya da aksi bir durum normaldir.
ben havuç verdim bugun bi sıkıntı olur mu?
@Nurullah İnci

Havuç üremeye teşvik etmesi harici bir zarar vermez. Zaten kuşta üremeye yönelil bir eğilim olması zordur tüy döneminde, bunun için ben vermeyi tercih etmiyorum.
Verilirse bir zararı olur mu ? Hayır.
Hazır yoğurt kullanmayın, kullansanız bile zaten çıkan suda probiyotik değeri taşıyacak bir bakteri olmaz ve işe yaramaz.
Ekşi yoğurt diye tarif ettiğiniz durum yoğurdun durarak ekşimesiyse, kullanmanızı tavsiye etmem. Ekşi süt ürünü bozulma sürecine girmiştir ve zararı olabilir.

Geri