Muhabbet kuşu suluğun etrafından ayrılmıyor ?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan zzzynppp
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

zzzynppp

Meraklı Üye
Merhaba kuşum bir kaç gündür suluğunun etrafından ayrılmıyor(normalde kapıları hep açık kendi kafesine girip içerdi ) disarı cikardiğim da suluğun dış tarafindan suya ulaşmaya uğrasiyor bir kaç kez sulugu çıkarıp uzattm biraz su iciyor sonra tekrar aynısını yapıyor.Banyo istediğini düşünüp bir kaba su koyup bıraktım ama kaba yaklaşmadi bile ne istiyor anlayamadım.Aynı şeyi yaşayan var mı ?

Kuşun bir videosunu paylaşın. Ağzını koklayın ekşi bir koku veya kötü bir koku var mı ? Ne zamandan beri böyle yapıyor. Kuşun beyaz kağıt veya peçete üzerine yaptığı taze dışkının resmini paylaşın. Kuşun haftalık veya aylık beslenme rejimini neler verdiğinizi eksiksiz yazın.

Kuşun bir videosunu paylaşın. Ağzını koklayın ekşi bir koku veya kötü bir koku var mı ? Ne zamandan beri böyle yapıyor. Kuşun beyaz kağıt veya peçete üzerine yaptığı taze dışkının resmini paylaşın. Kuşun haftalık veya aylık beslenme rejimini neler verdiğinizi eksiksiz yazın.
Ağızda koku var mı bilmiyorum şuan uyuyorlar yarın bakarım.2 3 gündür boyleler kabın içine su koydum ama banyo yapmadılar suyun içine girmiyolar.

VkpjGNL.jpg

Entrobac
Gervit w
BT amin forte
Arada biber ,maydanoz ,nane ama bu hafta sadece bir kere biber yediler onun dışında yem ve aspur yiyorlar

Tüy değişim evresine mi girdiler aca ? Dışkılar normal.

Tahmin etmiştim. Tüy değişim evresi sancılı geçer onlar için ve banyo ihtiyacı duyarlar. Derileri kaşınır çünkü. BAnyoluğa suyu az koymayı deneyin bir ihtimal gireceklerdir. Hatta alışkın değillerse suluğu çıkarın sadece banyolukta su olsun su içerken banyo yapmayı da deneyebilirler.

Tahmin etmiştim. Tüy değişim evresi sancılı geçer onlar için ve banyo ihtiyacı duyarlar. Derileri kaşınır çünkü. BAnyoluğa suyu az koymayı deneyin bir ihtimal gireceklerdir. Hatta alışkın değillerse suluğu çıkarın sadece banyolukta su olsun su içerken banyo yapmayı da deneyebilirler.
Teşekkurler birde öyle deneyeyim.Buyuk kuşum diğer kuşuma göre daha sancılı geçiriyor sanırım genel olarak sakin sessiz diğer kuşum yerinde bir dk durmuyor.Bugun geç çıkardım diye yemligini falan ters çevirmiş.

Teşekkurler birde öyle deneyeyim.Buyuk kuşum diğer kuşuma göre daha sancılı geçiriyor sanırım genel olarak sakin sessiz diğer kuşum yerinde bir dk durmuyor.Bugun geç çıkardım diye yemligini falan ters çevirmiş.
Bu süreçte protein, çinko, b kompleks vitaminleri ve iyot çok önemli. Sık sık yumurta haşlayıp verin. dediğim içerikleri karşılayan takviyeler verin.

Bu süreçte protein, çinko, b kompleks vitaminleri ve iyot çok önemli. Sık sık yumurta haşlayıp verin. dediğim içerikleri karşılayan takviyeler verin.
Yumurta vs vermeyi denedim aslında ama seçiyor bazı yiyecekleri gördüğü gibi atılıyor ama yumurta falan yediremedim.Buyuk kuşumu yolda bulduk bir süredir bizimle ne sever ne sevmez bende yeni yeni öğreniyorum.

Yumurta vs vermeyi denedim aslında ama seçiyor bazı yiyecekleri gördüğü gibi atılıyor ama yumurta falan yediremedim.Buyuk kuşumu yolda bulduk bir süredir bizimle ne sever ne sevmez bende yeni yeni öğreniyorum.
Yarın deneyin bakalım büyük kuş yerse diğeri de yiyecektir. Yumurta çok faydalıdır. Alıştırabilirseniz iyi olur. Alıştırmak için sevgiği tohumlardan yumurtaya gömerek verin onları çıkarmak için uğraşırken yumurtanın da tadını alacaktır. Yumurtayı kaynamaya başlamasından itibaren 5-7 Dk pişirin az pişmiş sevmezler 👍

Yarın deneyin bakalım büyük kuş yerse diğeri de yiyecektir. Yumurta çok faydalıdır. Alıştırabilirseniz iyi olur. Alıştırmak için sevgiği tohumlardan yumurtaya gömerek verin onları çıkarmak için uğraşırken yumurtanın da tadını alacaktır.
Yumurtayı didikliyor ama yemiyor attırıyor.Nemli diye mi acaba yumurtayı hasladiktan sonra kuşa vermeden yaptığınız bir uygulama var mı ? Evet küçük olan kuşum büyük kuşun yediği her şeyi ayırt etmeden yiyor hatta ondan kaçiriyor

Yumurtayı didikliyor ama yemiyor attırıyor.Nemli diye mi acaba yumurtayı hasladiktan sonra kuşa vermeden yaptığınız bir uygulama var mı ? Evet küçük olan kuşum büyük kuşun yediği her şeyi ayırt etmeden yiyor hatta ondan kaçiriyor
hiç bir şey yapmanız şart değil. Kimisi bazı karışımlarla mama yapıp verir. ama ben her şeyin ayrı verilmesi taraftarıyım. Yumurtayı dediğim gibi haşladıktan sonra kabuğunu bile soymadan 2 ye bölün ve verin.

Evet yememe sebebi yumurtanın tam pişmemiş olması olabilir. su kaynamaya başladıktan sonra alarm kurun 5-6 dk sonra hazır. Alarm diyorum çünkü 7 dk dan fazla kaynaması da iyi değil.

Evet yememe sebebi yumurtanın tam pişmemiş olması olabilir. su kaynamaya başladıktan sonra alarm kurun 5-6 dk sonra hazır. Alarm diyorum çünkü 7 dk dan fazla kaynaması da iyi değil.
Maalesefki yumurtayı yemediler .

rBPcmJeAqVLZ.jpg

Maalesef ki İçine gomdugum tohumları ve yeşillikleri çıkarıp yiyorlar ama yumurtaya dokunmuyorlar.Bir süre daha bekliyecegim ama yiyecek gibi durmuyorlar .

Ara ara vermeye devam eninde sonunda alışacaklardır. Bu arada kafesdeki tünek düzeni çok karmaşık. 2 tünek yeterli hayvanlara hareket alanı kalmalı.

Ara ara vermeye devam eninde sonunda alışacaklardır. Bu arada kafesdeki tünek düzeni çok karmaşık. 2 tünek yeterli hayvanlara hareket alanı kalmalı.
Şuan nasıl oldu
Yemliklere bu şekilde ulaşabilirler mi biraz tünekler arkada öne cekincede alan daralıyor.Ust tunekleri degisemiyorum biri önde biri arkada yatmayı seviyor

Yemliklere ulaşırlar merak etmeyin. Şuanki düzen daha iyi olmuş 👍

Rica ederim sağlıklı günler dilerim onlara. Size de tabi

Geri