Muhabbet kuşu solunum sıkıntısı

Priceless097

Yeni Üye
Muhabbet kuşum yaklaşık 1 senedir bizimle birlikte ara sıra hapşırıyordu ama son 1 haftadır sanırım burnu tıkalı tık tık sesler geliyor, tüylerini kabartıyor ve kuyruğuyla kanadını titretip duruyor yeme içmesine dikkat ettim 4 5 yem alıp salıncağına geri biniyor 15 20 saniye sonra tekrar yemliğe gidip 2 3 tane alıp tekrar salıncağa biniyor. Suyunda da aynı şekilde 3 4 damla içip salıncağa biniyor 15 20 saniye sonra tekrar suluğa gidip 2 3 damla içiyor. Hiç ötmüyor dışarı çıktığı zamanda köşelere gidip öyle sessizce duruyor, gözlerini kapatıyor sürekli. Dün petshopa gidip videosunu gösterdim Aviast verdi bir etkisi olur mu sizce yada başka önerilerde bulunabilecekler var mı? Yardımlarınızı bekliyorum. İyi günler.

Bu tür hastalıklar konusunda pek tecrübeli değilim Allah'a şükür şimdiye kadar hastalanan kuşum olmadı ama forumda birçok tecrübe sahibi arkadaş var onlar bir deva bulur inşallah. Siz onlara yardımcı olmak adına kuşun dışkı fotoğraflarının başlık altına eklerseniz iyi olur.

Muhabbet kuşum yaklaşık 1 senedir bizimle birlikte ara sıra hapşırıyordu ama son 1 haftadır sanırım burnu tıkalı tık tık sesler geliyor, tüylerini kabartıyor ve kuyruğuyla kanadını titretip duruyor yeme içmesine dikkat ettim 4 5 yem alıp salıncağına geri biniyor 15 20 saniye sonra tekrar yemliğe gidip 2 3 tane alıp tekrar salıncağa biniyor. Suyunda da aynı şekilde 3 4 damla içip salıncağa biniyor 15 20 saniye sonra tekrar suluğa gidip 2 3 damla içiyor. Hiç ötmüyor dışarı çıktığı zamanda köşelere gidip öyle sessizce duruyor, gözlerini kapatıyor sürekli. Dün petshopa gidip videosunu gösterdim Aviast verdi bir etkisi olur mu sizce yada başka önerilerde bulunabilecekler var mı? Yardımlarınızı bekliyorum. İyi günler.

Kafes tabanına tuvalet kağıdı koyun 3 4 tane dışkı yapsın bakalım. Ve de kuşunuzun videosunu atarmısınız.

herhangi bir video upload sitesine videoyu yükle. Sonra linkini paylaş. foruma ekleyemiyorsan kopyala yapıştır linki.

Emin değilim ama solunum hastalığında olmuyormuydu

Tamam, doksisiklin etken maddeli ilaç kullanmanız gerekiyor. Veterinerden hiprodoxi (üretimden kalktı ancak bazı veterinerlerde bulunuyor hala), doksimis, levadoks ilaçlardan birini temin edin. Kullanımını yazarım.

Geri