Muhabbet kuşu sahiplendim

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Ayarcı
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yem olarak şeffaf poşette yem verdi aldığım yer. Kafesin fotoğrafını eklerim, Ama fotoğraf konusunda çok uğraşıyorum sürekli dosya büyük diye uyarı veriyor. Aynayıda çıkartırım. Peki dişi veya erkek olması bana alışması konusunda etkisi olur mu? Yani cinsiyetin sahibine alışması konusunda etkisi var mı?
Cinsiyetle alakası çok var. Dişi ise size kendini öpturmez sevdirmez. Erkek almanızı tavsiye ederiz. Kuş 3 aylığa benziyor. Cere rengi tam oturmamış. Kuşu avucunuzla tutmayın. Aynayı çıkarın. Yemi KAPALI alın. Açık yemler bakteri konusunda çok ustalar.
Onun dışında aklıma gelmiyor.

Cinsiyetle alakası çok var. Dişi ise size kendini öpturmez sevdirmez. Erkek almanızı tavsiye ederiz. Kuş 3 aylığa benziyor. Cere rengi tam oturmamış. Kuşu avucunuzla tutmayın. Aynayı çıkarın. Yemi KAPALI alın. Açık yemler bakteri konusunda çok ustalar.
Onun dışında aklıma gelmiyor.
Cinsiyetle bir alakası yok. Peşimden ayrılmayan bir dişi kuşum vardı öptürdü de sevdirdi de.

Birde bugün sizlere danıştıktan sonra hobici bir arkadaşımla görüştüm o da benim kuşumu beğendi ve elinde olan erkek bir yavru ile değişebileceğini söyledi bende kabul ettim ve kuşu değiştim, çünkü onunda kuşa iyi bakacağından eminim. Yeni aldığım kuşum bu gerçek bir Rıfkı (yani erkek :)) olduğunu düşünüyorum. Ona en iyi ortamı hazırlamaya ve en iyi şekilde bakmaya çalışacağım.

Ekli dosyalar

• 20220219_012002.jpg
    20220219_012002.jpg
    957.4 KB · Görüntüleme: 20
0'57 burada değişmiş. Garip ?

Birde bugün sizlere danıştıktan sonra hobici bir arkadaşımla görüştüm o da benim kuşumu beğendi ve elinde olan erkek bir yavru ile değişebileceğini söyledi bende kabul ettim ve kuşu değiştim, çünkü onunda kuşa iyi bakacağından eminim. Yeni aldığım kuşum bu gerçek bir Rıfkı (yani erkek :)) olduğunu düşünüyorum. Ona en iyi ortamı hazırlamaya ve en iyi şekilde bakmaya çalışacağım.
Çok tatlıymış. Ele alıştırırken
0'57 burada değişmiş. Garip ?
Videoda anlatılan şey başka. Erkek kuşlar daha uysaldır dişiler biraz hırçındır doğru. Ama erkek ya da dişi size alışmasında bi şey değişmez. İki cinsi de besledim sizin dediğinize göre tam terslerdi?

Çok tatlıymış. Ele alıştırırken

Videoda anlatılan şey başka. Erkek kuşlar daha uysaldır dişiler biraz hırçındır doğru. Ama erkek ya da dişi size alışmasında bi şey değişmez. İki cinsi de besledim sizin dediğinize göre tam terslerdi?
Peki. Siz öyle deyin öyle olsun .

Bilmediginiz bir şey olursa sora bilirsiniz
Ya çok basit ve çok sorulmuş bir soru olabilir;Ben muhabbet kuşumu 14.02’de petshoptan 2 aylık diye almıştım ama bir kaç kişiye sormam ve araştırmamla 4 aylık civari bir yaşı oldugunu gösteriyor.elime geliyor yem yediriyorum ama kafesten zorla cıkartiyorum,cildiriyor resmen ama kafes dışında biraz daha sakin elime almaya çalıştıgımda bir kaç tur kaçıp geliyor.Ayrı bir şey yapmam mı gerekiyor alışması icin bir ay’ı geçti alalı :(
DE76C4F9-A833-49D3-BB49-F1E33F504E25.jpeg

Ekli dosyalar

• 8FADF921-871C-44E5-B315-4C8DCA294DC6.jpeg
    8FADF921-871C-44E5-B315-4C8DCA294DC6.jpeg
    456.4 KB · Görüntüleme: 7
  • 20425D88-1859-476B-8585-219A954C3453.jpeg
    20425D88-1859-476B-8585-219A954C3453.jpeg
    635.8 KB · Görüntüleme: 8
Ya çok basit ve çok sorulmuş bir soru olabilir;Ben muhabbet kuşumu 14.02’de petshoptan 2 aylık diye almıştım ama bir kaç kişiye sormam ve araştırmamla 4 aylık civari bir yaşı oldugunu gösteriyor.elime geliyor yem yediriyorum ama kafesten zorla cıkartiyorum,cildiriyor resmen ama kafes dışında biraz daha sakin elime almaya çalıştıgımda bir kaç tur kaçıp geliyor.Ayrı bir şey yapmam mı gerekiyor alışması icin bir ay’ı geçti alalı :(Ekli dosyayı görüntüle 66511

Ekli dosyalar

• A1F800BD-03C2-4BBE-9A9C-8C22C43F8149.jpeg
    A1F800BD-03C2-4BBE-9A9C-8C22C43F8149.jpeg
    834.5 KB · Görüntüleme: 8
Ya çok basit ve çok sorulmuş bir soru olabilir;Ben muhabbet kuşumu 14.02’de petshoptan 2 aylık diye almıştım ama bir kaç kişiye sormam ve araştırmamla 4 aylık civari bir yaşı oldugunu gösteriyor.elime geliyor yem yediriyorum ama kafesten zorla cıkartiyorum,cildiriyor resmen ama kafes dışında biraz daha sakin elime almaya çalıştıgımda bir kaç tur kaçıp geliyor.Ayrı bir şey yapmam mı gerekiyor alışması icin bir ay’ı geçti alalı :(Ekli dosyayı görüntüle 66511
Merhabalar, sorularınız için ayrı konu açmalısınız ama öncesinde forumu biraz incelerseniz sorduğunuz sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.
Bu konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri