Muhabbet kuşu, düzenli tıksırma sorunu

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Nazcan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Hocam bende aynı şekilde senelerdir kuş besliyorum çiftte besledim tekte besledim başıma hiç gelmemişti bu sorun. Trikomonasın bir çok belirtisi var sadece tıksırma üzerinden tanı koyamıyorum malesef. Veteriner de davranış bozukluğudur şuan gayet sağlıklı gözüküyor halsizleşirse eğer bir sorun olduğunu anlarsın demişti. Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.
Rica ederim keşke size yardımcı olabilseydim. İnşallah kuşlarımızda önemli birşey yoktur. Trichomonas ciddi bir rahatsızlık eğer kuşlar da bu durum olsaydı benim kuşum 1 senede çoktan ölmüştü. Umarım çözümü vardır. Bende Ankara'da oturuyorum gittiğim veteriner kanatlı hayvanlardan anlamıyordu vitamin verip gönderdi. Netten bu konuda çok bilgili insanlarla iletişime geçtim ve ona göre aralıklarla ilaç sonrası vitamin proboyotik destekli, dozuna dikkat ederek kullandım ama faydasi kisa süreli oldu. Sizden ricam, eğer iyi bir veteriner bulursanız ve kuşunuz iyileşirse lütfen sorunun neden kaynaklı olduğu konusunuda benide bilgilendirseniz memnun olurum.

Geri