Muhabbet Kuşu Aydınlatma Hakkında

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Halim16
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Verdiğiniz tavsiye için teşekkürler. Beyaz ışık olarak belirtmişsiniz sarı ışığı hiç denediniz mi ? sarı ışık için genelde daha rahatlatıcı özelliği olduğundan bahsedilir. Uykuya geçişlerde beyaz ışığa göre daha kolay olur deniyor. Fabrikalarda, mağazalarda genelde soğuk beyaz diye tabir ettiğimiz ışıklar kullanıyor.
Evet denedim.Odayı aydınlatmak için dimmer sistem kullanıyorum.İlk aldığım dim ampul sarıydı.Sarı ışık insanı daha fazla rahatsız ediyor ve gözleri yoruyor.Şimdi beyaz ampul kullanıyorum...Geceleri 2 watt led beyaz gece lambası kullanıyorum.
1-2 watt lık beyaz ampulün uykuya ne bir zararı ne de faydası olur.Bizim amacımız kuşların hafifte olsa ortamı görmesini sağlamaktır.

Evet denedim.Odayı aydınlatmak için dimmer sistem kullanıyorum.İlk aldığım dim ampul sarıydı.Sarı ışık insanı daha fazla rahatsız ediyor ve gözleri yoruyor.Şimdi beyaz ampul kullanıyorum...Geceleri 2 watt led beyaz gece lambası kullanıyorum.
1-2 watt lık beyaz ampulün uykuya ne bir zararı ne de faydası olur.Bizim amacımız kuşların hafifte olsa ortamı görmesini sağlamaktır.
Deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler Melih bey.

Ben 12v'luk sarı iç mekan led kullanıyorum. Sarı renk gözü yormaz.
Kısmalı düğme ayarladım geveler kısıyorum. Gündüz oda çok ışık almadığı için gündüz amaçlı kullanıyorum.
Uykularını alıyorlar gayet sağlılar şükür.

Sarı ışık tavsiye ederim. Mavi ve beyaz göz yorabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Sarı tüp neon ışıklar var onları da göz yormaması açısında kullanabilirmiyiz acaba hocam

Geri