Muhabbet kuşu anüsü dışarı çıktı

Aynı sorun bendede oldu tedavi ettim bir problem yok suan
Peki bu durum ne gibi durumlarda oluşur yani bunu bilip ona göre önlem almam daha sağlıklı olur. Hatta bir konu var mı? Kuşlarda olabilecek rahatsızlıklar ve bunların sebepleri hakkında incelemek isterim önlemlerimi almak isterim. Mesela babam büyük baş hayvan üreticisi buzağılar doğduğunda bir destekleyici iğne yapar bağışıklık açısından bende böyle oluşabilecek durumları bilirsem daha iyi olur ilk kez kuş bakacağım. Bu tür şeyler olmasını istemem.

Kus eslimi daha önce yumurta atmismis bu genelde yumurta fazla atmasinda görülen bir durum dur

yada kuşumda bu durum olmadan önce yumurta sıkışması vardı ve veterinere götürdük herhalde veteriner fazla zorladı veterinerden geldikten 5 6 saat sonra gözümün önünde tuvaletini yaptıktan 1dk donra o şeyin dışarı çıktığını fark ettim

Dedigim gibi genelde kusta yumurta sıkısması fazla yumurta atmasinda görülen bir durumdur pamuk ile zeytinyagı ile sürekli temizleyin ve kulak cöpü ile yavas yavas ittirin bunu her cıkmasinda tekrar edin üzüleceginiz diger bir konu ise kusunuz muhtemelen yumurta yapsada bos atacaktır bende durum oyle daha önce yavru aldigim kus suan bos atiyor

Dedigim gibi genelde kusta yumurta sıkısması fazla yumurta atmasinda görülen bir durumdur pamuk ile zeytinyagı ile sürekli temizleyin ve kulak cöpü ile yavas yavas ittirin bunu her cıkmasinda tekrar edin üzüleceginiz diger bir konu ise kusunuz muhtemelen yumurta yapsada bos atacaktır bende durum oyle daha önce yavru aldigim kus suan bos atiyor
şuan toplam 4 kuşumuz oldu:) yani yumurtladıkları yumurtaların 4 ünden bebekler çıktı
kuşum sağlıklı olsun yeter boş çıksa da üzülmem

kuşum 1 buçuk aydan beri yumurtlama kutusundaydı bu durum olduğu için diğer kafese aldık yeniden kutusuna koysak sorun olur mu? Yani kutunun içinde daha rahat etmez mi?

kuşum 1 buçuk aydan beri yumurtlama kutusundaydı bu durum olduğu için diğer kafese aldık yeniden kutusuna koysak sorun olur mu? Yani kutunun içinde daha rahat etmez mi?
Yuvalığın takılı olması kuşun kuluçkaya hazırlanmasına yani yeniden yumurta üretmesini tetikleyecektir bundan dolayı ayrı kafeste kalsın ve yuvalığı bir süre takmayın tamamen toparlasın. Anüsün yada yumurta kanalının dışarı çıkması bunun tekrar nüks etmesine sebep olabilir özellikle tekrar yumurta indirme durumunda anüsün daha fazla dışarı çıkmasına sebep olabilir.

size üzücü bir haberim var.bu sabah kuşum vefat etti.Yardım fikirleriniz için çok teşekkür ederim ama kurtaramadık.

Onu gerçekten seviyordum yaşayacağına o kadar çok inanıyordum ki

Keske kusu o kadar cok ve sık kuluckaya yatırmasaydınız yapack bir sey yok burdan sık kuluckaya yatıran arkadaslara sesleniyorum lutfen yapmayin onlarda can tasıyor tmm kus cok kızısmıs ola bilir sürekli kuluckaya yata bilir önüne gecemiyo ola bilirsiniz bu seferde sizin yapmaniz gereken kusa cok iyi bakmak mama vitamin vs vs sık sık vermeniz lazım benimde basimda var sürekli yatan bir kus bas edemiyorm yumurtaları alip atsam onada kiyamiyorm bu sefer ben ne yapiyorum kusa elimden gelenin fazlasi ile bakiyorum lutfen 3 al 1 dinlendir degil 1 al 1 ay dinlendir kusu hem daha saglikli olur hemde yumurta sayisi artma ihtimali yükseliyor bu sekilde ben 6 yumurta ile baslayip suan 8 9 yumurta atan kuslarim var lütfen kuslara iyi bakin

Geri