Muhabbet kuşu 7 yaşında hasta ishal kusma

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan pamon
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Merhaba sizi tekrar rahatsız ediyorum kusura bakmayın ama bugün veterinere gittim dışkı tahlilinde bi şey yok dedi aslında kakası normale dönmeye başladı bu sabah da son iki güne göre biraz hareketlendi gibi ama şuanda yine uyukluyor ve kabarıyor veteriner ishali geçmemiş dedi aynı antibiyotikten biraz daha dozu arttırarak verdi sizce kullanmalı mıyım ayrıyetten bundan yıllar önce tüy problemi var diye aminosol vermişlerdi o çok iyi gelmişti ondan yine aldım direk vitamin probiyotiğe mi geçeyim antibiyotik kullanayım mı bu arada evimizin altındaki yemci de tüye girmiş dedi bilemedim

Merhaba sizi tekrar rahatsız ediyorum kusura bakmayın ama bugün veterinere gittim dışkı tahlilinde bi şey yok dedi aslında kakası normale dönmeye başladı bu sabah da son iki güne göre biraz hareketlendi gibi ama şuanda yine uyukluyor ve kabarıyor veteriner ishali geçmemiş dedi aynı antibiyotikten biraz daha dozu arttırarak verdi sizce kullanmalı mıyım ayrıyetten bundan yıllar önce tüy problemi var diye aminosol vermişlerdi o çok iyi gelmişti ondan yine aldım direk vitamin probiyotiğe mi geçeyim antibiyotik kullanayım mı bu arada evimizin altındaki yemci de tüye girmiş dedi bilemedim
Bu arada antibiyotik ismi endrocure

Veterineriniz kanatlı alanında bilgili hekimse dediğini uygulayın.
Probiyotik ve vitamin ilaç değil takviyedir, normalde kuş hasta olsun olmasın haftada 1 kez verilmelidir zaten bu takviyeler.
Antibiyotik kullanımı tamamen bittikten sonra 3 gün art arda her gün yenisini hazırlayarak probiyotikli su takviyesi veriniz. Çünkü antibiyotik kullanımı zararlı bakterilerle beraber yararlı bakterileri de öldürüyor o yüzden probiyotik kullanmak gerekir yararlı bakterileri geri kazanmak için. Sonra ise haftada 1 veriniz.

Ayrıca kuşta iştah kaybı varsa yetersiz beslenme veya hiç beslenmeme var ise bilen birilerini bulup elle besleme maması ile kursaktan besleme yaptırın günde 3 kez. Mama bilek yakmayacak sıcaklıkta olmalı. 2.5 - 3 ml verilebilir. Kuş aç kalmasın. Versele Laga'nın elle besleme mamasını alabilirsiniz

Veterineriniz kanatlı alanında bilgili hekimse dediğini uygulayın.
Probiyotik ve vitamin ilaç değil takviyedir, normalde kuş hasta olsun olmasın haftada 1 kez verilmelidir zaten bu takviyeler.
Antibiyotik kullanımı tamamen bittikten sonra 3 gün art arda her gün yenisini hazırlayarak probiyotikli su takviyesi veriniz. Çünkü antibiyotik kullanımı zararlı bakterilerle beraber yararlı bakterileri de öldürüyor o yüzden probiyotik kullanmak gerekir yararlı bakterileri geri kazanmak için. Sonra ise haftada 1 veriniz.

Ayrıca kuşta iştah kaybı varsa yetersiz beslenme veya hiç beslenmeme var ise bilen birilerini bulup elle besleme maması ile kursaktan besleme yaptırın günde 3 kez. Mama bilek yakmayacak sıcaklıkta olmalı. 2.5 - 3 ml verilebilir. Kuş aç kalmasın. Versele Laga'nın elle besleme mamasını alabilirsiniz
Yani kanatlı veterineri mi bilmiyorum kedi köpek de bakıyor ama başka bir veterinere de danıştım o ilacını kullanın dedi yine de bi sormak istedim o zaman antibiyotiğe devam edip dediğinizi uygulayayım ardından antibiyotik ismi endrocure demişti

Yani kanatlı veterineri mi bilmiyorum kedi köpek de bakıyor ama başka bir veterinere de danıştım o ilacını kullanın dedi yine de bi sormak istedim o zaman antibiyotiğe devam edip dediğinizi uygulayayım ardından antibiyotik ismi endrocure demişti

Kanatlılar için de kullanılabilir bir ilaçmış. Kullandıktan sonra gelişmelerden haberdar edin bizleri de 👍🏻

Hocam ekmekle marulla falan alakası yok. Küflenmiş ekmek veya bakteri içeren marul vermemişseniz sorun yok. Veterinerin verdiği ilacı 3 gün kullanın olumlu gelişme olmazsa yazın

Hocam ekmekle marulla falan alakası yok. Küflenmiş ekmek veya bakteri içeren marul vermemişseniz sorun yok. Veterinerin verdiği ilacı 3 gün kullanın olumlu gelişme olmazsa yazın
Enrocure antibiyotik vermişti pazardan perşembeye bitti sonra tekrar gittim ishali geçmemiş dedi aynı antibiyotikten biraz daha dozu arttırarak verdi onu da korkarak kullandım bugün son günü sonrasında yine götüreceğim bu sefer başka bir yere ishali biraz düzeldi gibi ama halen uyukluyor

Dozu nasıl önerdi ? Enrocure güçlü bir antibiyotiktir. Bakteriyel bir hastalık olsa bu kadar süre kullandıktan sonra geçmesi gerekirdi. Hala uyukluyor demekle kastınız nedir gündüz ve uzun süre uyukluyor mu ? Eğer öyleyse iç parazit veya mantar enfeksiyonlarını düşünmek gerekecek yani farklı bir tedavi süreci başlayacak

Kendi hazırlayıp şırıngaya koydu ilk 4 günde üzerine işaretlemişti onun gibi yaptım ikincide de aynı şekilde çizgiye kadar ilk gün götürdüğümde dışkıdan örnek aldı inceledim bi sıkıntı yok dedi tüye de girmiş olabilir üşütmüş olabilir marul çok yediyse o dokunmuş olabilir dedi hasta olmadan önce babam iki gün üst üste baya ıslanacak şekilde yıkamış ve büyükçe marul vermiş ama yanında bi kuşum daha var o daha büyük onda bir sıkıntı yok çok şükür ona da aynıları yapılmış

Dozu nasıl önerdi ? Enrocure güçlü bir antibiyotiktir. Bakteriyel bir hastalık olsa bu kadar süre kullandıktan sonra geçmesi gerekirdi. Hala uyukluyor demekle kastınız nedir gündüz ve uzun süre uyukluyor mu ? Eğer öyleyse iç parazit veya mantar enfeksiyonlarını düşünmek gerekecek yani farklı bir tedavi süreci başlayacak
Yani böyle normalde çok neşeli öter konuşur topuyla oynar uçamıyor kendisi sebebi de neden bilinemedi ama çok hareketli hasta olduğundan beri ötmüyor bazen çok nadiren kısık ötüyor diğer kuşla konuşmaya çalışıyor gibi kafesleri ayırdım

https://hizliresim.com/kitn3nj şu anda bu şekilde

https://hizliresim.com/dpzha32 bir de evin altındaki yemci de veterinerler anlamıyor güvenme bu hayvan tüye girmiş kendine gelir antibiyotik de verme dedi iki tane tüy kopardı böyle duruyor ondan da korktum bi an ama

Şu anda yeniden kusmaya başladı ama böyle tükürük şeklinde hapşurur gibi yapıyor garibimin üstüne başına bulaşıyor

https://hizliresim.com/dpzha32 bir de evin altındaki yemci de veterinerler anlamıyor güvenme bu hayvan tüye girmiş kendine gelir antibiyotik de verme dedi iki tane tüy kopardı böyle duruyor ondan da korktum bi an ama

Kuşun tüyleri normal değil,halinden de hasta olduğu belli. İstersen başka veterinere götür kanatlılar alanında bilgili olan. Yoksa kuşunu kaybedebilirsin bu gidişle..

https://hizliresim.com/h63imxc bu şekilde yazıyor sizce burası kanatlı uzmanı olarak geçiyor mudur

Burayı bilmiyorum ama kuşa bakıyor olarak yazılmış, yorumları okuyun derim. Kanatlı alanında bilgili hekimse götürün derim. Kuşunuzun durumu iyi görünmüyor.
Ayrıca tüy dökümünde olan kuş ölüm döşeğinde olmaz kanatlılardan anlamayan kişilere sorular sormayın lütfen.

Son düzenleme:
Tahlil yapıyormuş donanımlı bir klinik ekipman olarak. Ama kanatlı alanında bilgileri nedir bilmiyorum.

@htchaticeonem9 sizin bildiğiniz klinik var mı? 🙂
Bugün tekrar veterinere götürdüm bu defa farklı bi yere kanatlı uzmanı diye bir seferinde Google da bi yerde görmüştüm tekrar bulamadım ama yine de gittim kakası normale dönmüş ama enfeksiyon devam ediyor kursağı boşalmış dedi neosülfaprim verdi 5 saat bunu suda kalsın sonrasında vitaminli su ver dedi 7gün sonra da kullanmam için probiyotik verdi sizce neosülfaprim zararlı mıdır iki kez üst üste antibiyotik kullanmıştı dün bitti hemen geçmeli miyim bu ilaca

Geri