Muhabbet kuşu 7 yaşında hasta ishal kusma

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan pamon
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

pamon

Yeni Üye
Merhaba muhabbet kuşum yaklaşık 7yıldır benimle daha önce 1-2 yaşlarındayken bir kere halsizdi kafes dibinde uyuyordu veterinerin verdiği ilaçla ertesi gün düzeldi. Şu anda iki gündür daha önce olmadığı şekilde halsiz uyukluyor kafes dibinde duruyordu ilk iki gün güzelce yem yiyordu ama kakası su gibiydi ilk gün veterinere götürdüm antibiyotik verdi suyuna katılan dün biraz iyi gibi oldu öttü yem yedi suyunu da içirdim bugün sabahtan kakası normale dönmüştü fakat iki üç kez aralıkla kustu salyalı olarak şuanda yine aynı şekilde kakası su gibi kusma kesildi ama yine uyukluyor ilacı yarın bitiyor tekrar veterinere götüreceğim ama bu konuda bir fikri olan daha önce yaşamış olan varsa lütfen yardımcı olabilir mi çok üzülüyorum bir de hamileyim iyice perişan oldum...

Kuşunuzun beyaz peçete üzerine yaptığı dışkıların resmini atar mısınız

Yem dışında başka bir şey vermediniz değil mi?

Yem dışında başka bir şey vermediniz değil mi?
Babam iki gün üst üste biraz fazla miktarda marul vermişti onun dışında her zamanki şekilde öyle arada minicik ekmek salatalık tadına baktığı olduğu hep yiyordu normaldi o zamanlar

Fazla marul kusturabilir. Kuşunuzu kanatlı kuş veterinerine mi götürdünüz, veteriner ne teşhisi koydu ve niye antibiyotik verdi? Bakteriyel hastalıklarda antibiyotik kullanılır. Kuşunuzun kusmuğu ve dışkıları incelendi mi?
Kuşunuzun yaşı da var bu arada, kanatlı veterinerine muayene ettirmeniz doğru olur dışkı tahlili de yaptırın. Ayrıca kuşa ekmek vermeyin ekmek verilmez...

Manisa'da yaşıyorum o gün pazardı açık tek bulduğum yere götürdüm. Özellikle var mı bilmiyorum aslında direk kanatlı veterineri araştırdım ama sanırım yok. Veteriner ne yedirdiniz ceyranda kaldı mı vs dedi net bi teşhis koymadı poposunda çok minik kan olduğunu söyledi kakasını inceledi antibiyotik vereceğim dedi sadece

Babam iki gün üst üste biraz fazla miktarda marul vermişti onun dışında her zamanki şekilde öyle arada minicik ekmek salatalık tadına baktığı olduğu hep yiyordu normaldi o zamanlar
Kuşlara asla ekmek vermeyin aşırı derecede zararlı

Artık çok pişmanım kendi yemek istiyordu bilemedim dokunabileceğini ama yaşar mı acaba çok kötüyüm

Bi kuşum daha var o da büyük aslında onda hiçbir sıkıntı yok Allah'a şükür o bunun kadar çok yemiyordu marul ekmek vs

Merak etmeyin dışkı çok büyük problem yaratacak bir dışkı değil. İyi bir kanatlı uzmanı bulup dışkı analizi yaptırmanız lazım. Bu esnada da aç kalmamasına özen gösterin. Yarın veterinerin ne dediğini söylerseniz daha iyi olur

Merak etmeyin dışkı çok büyük problem yaratacak bir dışkı değil. İyi bir kanatlı uzmanı bulup dışkı analizi yaptırmanız lazım. Bu esnada da aç kalmamasına özen gösterin. Yarın veterinerin ne dediğini söylerseniz daha iyi olur
Tamam çok teşekkürler dualarınızı eksik etmeyin

Kızıl dal darı veya aspur vermeli miyim sizce bi zararı olur mu yemini zor yiyor da

Yok daha iyi olur
Merhaba sizi tekrar rahatsız ediyorum kusura bakmayın ama bugün veterinere gittim dışkı tahlilinde bi şey yok dedi aslında kakası normale dönmeye başladı bu sabah da son iki güne göre biraz hareketlendi gibi ama şuanda yine uyukluyor ve kabarıyor veteriner ishali geçmemiş dedi aynı antibiyotikten biraz daha dozu arttırarak verdi sizce kullanmalı mıyım ayrıyetten bundan yıllar önce tüy problemi var diye aminosol vermişlerdi o çok iyi gelmişti ondan yine aldım direk vitamin probiyotiğe mi geçeyim antibiyotik kullanayım mı bu arada evimizin altındaki yemci de tüye girmiş dedi bilemedim

Fazla marul kusturabilir. Kuşunuzu kanatlı kuş veterinerine mi götürdünüz, veteriner ne teşhisi koydu ve niye antibiyotik verdi? Bakteriyel hastalıklarda antibiyotik kullanılır. Kuşunuzun kusmuğu ve dışkıları incelendi mi?
Kuşunuzun yaşı da var bu arada, kanatlı veterinerine muayene ettirmeniz doğru olur dışkı tahlili de yaptırın. Ayrıca kuşa ekmek vermeyin ekmek verilmez...
Merhaba sizi tekrar rahatsız ediyorum kusura bakmayın ama bugün veterinere gittim dışkı tahlilinde bi şey yok dedi aslında kakası normale dönmeye başladı bu sabah da son iki güne göre biraz hareketlendi gibi ama şuanda yine uyukluyor ve kabarıyor veteriner ishali geçmemiş dedi aynı antibiyotikten biraz daha dozu arttırarak verdi sizce kullanmalı mıyım ayrıyetten bundan yıllar önce tüy problemi var diye aminosol vermişlerdi o çok iyi gelmişti ondan yine aldım direk vitamin probiyotiğe mi geçeyim antibiyotik kullanayım mı bu arada evimizin altındaki yemci de tüye girmiş dedi bilemedim

Geri