Merhaba yeni aldığım muahbbet kuşu kabarık kafesinde

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Rıza
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Rıza

Yeni Üye
Daha yeni alddığım muhabbet kuşu kabarık ve yerinden kımıldamıyor acaba hastamı verilmiş kuş yoksa normalmi yemi yiyor ama yemin yanında öyle dueuyor

Ekli dosyalar

• 1855F798-3555-42C7-99CA-0C945248BB0B.jpeg
    1855F798-3555-42C7-99CA-0C945248BB0B.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 73
Daha yeni aldım daha önce bi muah bet kuşum vardı onu değiştirdim çok asi diyie yenisi aldım fakat kuş kabarık şimdi bende forumlardan gördüğüm kadar kabarık hasta oluyor diyolar
Bu kesin bir bulgu değil tanı için. Dışkı ve kuşun ayrı ayrı fotoğrafını atın.

Çok da tatlı maaşallah:) dediğimi yapın dışkısını yapacaktır, fotoğrafını atın. Sessiz sakin durması da ortama alışma sürecinden kaynaklı olabilir bir hafta müddet verin giderek alışacaktır size:)

Çok da tatlı maaşallah:) dediğimi yapın dışkısını yapacaktır, fotoğrafını atın. Sessiz sakin durması da ortama alışma sürecinden kaynaklı olabilir bir hafta müddet verin giderek alışacaktır size:)
çok sağolun beklemesinde sorun yok sadece hastaysa geri vereceğim ama çok sevdim hasta olmamasını umuyorum sadece kabarıklık bi tepkimi yoksa hastalıkmı demek istiyorum

çok sağolun beklemesinde sorun yok sadece hastaysa geri vereceğim ama çok sevdim hasta olmamasını umuyorum sadece kabarıklık bi tepkimi yoksa hastalıkmı demek istiyorum
her ikiside olabilir ama benim gorusum yerini yadirgiyor diyedir. Ama yinede diski paylasirsaniz isin ustadlari gerekli bilgilendirmeyi yaparlar gorunce.

her ikiside olabilir ama benim gorusum yerini yadirgiyor diyedir. Ama yinede diski paylasirsaniz isin ustadlari gerekli bilgilendirmeyi yaparlar gorunce.
Şimdide aldığınız yere bilgisini verin sonra kaybederseniz bilgisi olsun

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kusun tunekte durdugu yerin onune gelecek sekilde dal dari asin ve kusu fazla rahatsiz etmeyin.

Bir de kuş hasta değilse , yani kuşunuzu değiştirmeyecekseniz bastıkları tünekleri plastik değilde tahta tünek koyun. Plastik tünekler ayaklarında mantara sebep oluyor.

2 sebep var.
Resimlerde paylastiginiz kusun diskisi hafif goruluyor beyaz diski goruyorum. Ikincisi ortam yuzunden kaynakli olabilir yeni bir diski resmi ekleyin.

Evet dışkı yaptı çok sulu ve beyaz üstadlar konu sizde ne yapmalıyım

Ekli dosyalar

• 33D586CD-0B84-466E-A1DE-E4CE90EE0459.jpeg
    33D586CD-0B84-466E-A1DE-E4CE90EE0459.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 31
Yarın petshoptan probiyotik ve multi vitamin alın. 3 gün probiyotik + vitamin sonra sade probiyotik 15 gün kadar. Sonrasında haftada 2 gün vitamin 4-5 gün probiyotik şeklinde devam edin.

Yarın petshoptan probiyotik ve multi vitamin alın. 3 gün probiyotik + vitamin sonra sade probiyotik 15 gün kadar. Sonrasında haftada 2 gün vitamin 4-5 gün probiyotik şeklinde devam edin.
ben kuşu yeni aldım geri verp yenisini almak daha mantıklı değilmi hocam

Geri vermek kuşa haksızlık olur. Belki de hasta değil ki bu ihtimal %70. Ayrıca hasta olsa bile petshopda bakılmayacak ve yüksek ihtimalle ölecek. Siz tedavi edersiniz en azından.

Geri