Megabakteri teşhisi

Kursaktan sıvı alıp, e coli olduğunu söyledi değil mi? Doğru anladım.

İlerleyen zamanlarda hayvanın iştahı kesilebilir, amphoteracin b de zaten ağır bir ilaç..
hayır biz son veterinere götürmeden önce tamamen başka bir laboratuarda dışkıdan kontrol ettirmiştik.
Amfoterisin b nin buna sebep olacak olmasi çok kötü. Kuş su an semptomsuz ve çok iştahlı. Belki sadece tasiyicidir ve onu ilaçla yormasak daha mi faydali oluruz diye düşünüyorum. Tabi megabakteriden kuruma riskini de goze alamiyorum:(

Hocam ben amphotericin in 15. günündeyim. Fakat kuşumda hala yemi ağzına getirip parçalama problemi var. Nasıl geçecek bu hastalık?
sizin kuşunuz kaç yaşında ?
benimki 6 yaşında ve amfoterisin b tedavisini kaldırabilir mi diye tedirginim. sizinki 15. gününde hala kendisi yiyorsa çok sevindirici

sizin kuşunuz kaç yaşında ?
benimki 6 yaşında ve amfoterisin b tedavisini kaldırabilir mi diye tedirginim. sizinki 15. gününde hala kendisi yiyorsa çok sevindirici
Kendisi yiyor, hiçbir ek semptom yok sizinki gibi. 2 yaşında benimki. İlla iştahtan kesilecek diye bir şey yok, bu bir ihtimal sadece. İlaç süresince farklı ruh hallerine girebiliyorlar.

hayır biz son veterinere götürmeden önce tamamen başka bir laboratuarda dışkıdan kontrol ettirmiştik.
Amfoterisin b nin buna sebep olacak olmasi çok kötü. Kuş su an semptomsuz ve çok iştahlı. Belki sadece tasiyicidir ve onu ilaçla yormasak daha mi faydali oluruz diye düşünüyorum. Tabi megabakteriden kuruma riskini de goze alamiyorum:(
Anladım.. Benim kendi fikrim, e coli den tedaviye başlamanız yönünde. Ardından megabakteri ye geçmeniz yönünde..

Hocam ben amphotericin in 15. günündeyim. Fakat kuşumda hala yemi ağzına getirip parçalama problemi var. Nasıl geçecek bu hastalık?
Günde kaç damla veriyorsunuz? İlaca devam ediceksiniz, 30 gün kadar kullanıcaksınız sizde biliyorsunuz zaten.

Merhaba
Megabakteri tedavisinde 4 günü geride bıraktık. Kusta 1 2 gr zayiflama var. Diskilari ilk kez bu kadar bozuk (sulu, acik yeşil ve bazen sarıya yakin). Ilk kez diskida kabuk gibi parcalar gördüm. Hiç gormemistim daha once. Tedaviye baslamadan her seyi mukemmeldi. Hayvani antifungal ile hasta mi ediyorum... :( deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim @Recai SULAMİS @İsmail ERDEN

Merhaba
Megabakteri tedavisinde 4 günü geride bıraktık. Kusta 1 2 gr zayiflama var. Diskilari ilk kez bu kadar bozuk (sulu, acik yeşil ve bazen sarıya yakin). Ilk kez diskida kabuk gibi parcalar gördüm. Hiç gormemistim daha once. Tedaviye baslamadan her seyi mukemmeldi. Hayvani antifungal ile hasta mi ediyorum... :( deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim @Recai SULAMİS @İsmail ERDEN
Ben şu anda hem sulfemezatin hem amfoteramisin veriyorum. Benim kuşumda biraz farklı ama, 5. ya da 6. gün tamam diyorum iyileşti ama sonraki gün yine kötü oluyor. Bende bu süreç sürekli tekrarlıyor kendini.

Dışkı fotoğraflarını paylaşabilir misiniz?

Sabah aşağıdaki gibiydi dışki
Simdi sarilik geçti( dün yumurta havuç ve kırmızı biber vermiştim sanırım sarilık o yuzden oldu)
Simdi yedik ve sulu. Ayrica 2 gr daha az. İshale bir günde 2 gr vermesi normal mi?

Ağırlık kaybı normal, yani hasta ve ishal olan bir kuş için beklenebilecek birşey.

İlaçlar genellikle 5. gün etkisini gösteriyor fakat amfoteramisinin kullanma süresi çok uzun, tedavi süresi uzun.

Ağırlık kaybı normal, yani hasta ve ishal olan bir kuş için beklenebilecek birşey.

İlaçlar genellikle 5. gün etkisini gösteriyor fakat amfoteramisinin kullanma süresi çok uzun, tedavi süresi uzun.
Bilmiyorum ama ilactan once herhangi bir sikinti yoktu.. o yuzden ilaç daha kötü mü yaptı diye cekiniyorum
Ilaca devam edecegim elbette. 15. Gün sonrasi kontrole gideceğiz
Bu arada keyfi çok yerinde hiçbir hastalik belirtisi yok dışkı hariç

Merhaba
Ilaca devam edin. Bu tür durumlar ilac kullanimi sirasinda normal.

Ilaca devam edin. Bu tür durumlar ilac kullanimi sirasinda normal.
Merhaba yanlışlıkla boş gitti bir önceki emsaj kusura bakmayın.
20 günlük amfoterisin b tedavimiz bitti. probiyotik vermeye başladım. şimdi nasıl destekleyeyim önerirsiniz? probiyotik, vitamin, cleansing tea, elma sirkesi.... vs ?

Merhaba yanlışlıkla boş gitti bir önceki emsaj kusura bakmayın.
20 günlük amfoterisin b tedavimiz bitti. probiyotik vermeye başladım. şimdi nasıl destekleyeyim önerirsiniz? probiyotik, vitamin, cleansing tea, elma sirkesi.... vs ?
Probiyotik ve multivitamin verin 2 gün ayrı ayrı. Ardında 1,2 gün normal su verip, karaciğeri desteklemek amacıyla cleansing tea verebilirsiniz .

Geri