Mantar mı?

Omer Sayar

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Merhabalar daha önce actigim konuda forumdaki bir abimizin mantar olabilir demesi üzerine dışı kusumun elimden geldiğince net resimlerini atmaya çalıştım kuşu ilk aldigimdada öyleydi kurban Bayramı'nın son günü almıştım dışı kusumu epey zaman gecmesine rağmen çok bir fark yok gayet hareketli ama aşırı feci ısırıyor

Ekli dosyalar

• IMG_20171110_002420.jpg
    IMG_20171110_002420.jpg
    4 MB · Görüntüleme: 107
  • IMG_20171110_002426.jpg
    IMG_20171110_002426.jpg
    3.7 MB · Görüntüleme: 100
  • IMG_20171110_002513.jpg
    IMG_20171110_002513.jpg
    3.4 MB · Görüntüleme: 89
  • IMG_20171110_002518.jpg
    IMG_20171110_002518.jpg
    3.6 MB · Görüntüleme: 92
Kuşun gagasında bir gariplik gözüme çarptı arkadaşımızın açtığı başka bir konuda ve kendisini uyarmak istedim. Şimdiye kadar kimse bu konuda bir görüşe temas etmemiş ama kuşun gaga kısmında bariz şekilde bir deformasyon yada oluşum gözlemlemekteyim. Hastalık tedavisi konusunda tecrübem kendime kadar ve kimseye kulaktan dolma bilgi ile yön verip yanlışa sevk etmek istemediğim için sizlerii affınızla etiketledim. Siz konu hakkında bilgili ve tecrübeli arkadaşların fikri nedir acaba?
@Selçuk YÜKSEL @Ayhan OTÇUOĞLU @Kahraman KÖROĞLU

herhangi bir mantar ilaci yada vazelin kullandiniz mi ? kusun ayaklarinda buna benzer bir durum var mi

Gagada kesin mantar var. Eczaneden travazol alıp ayaklarına , gaga ve çevresine sabah akşam 5 gün sürün 3 gün sonra kafesin tamamını dezenfekte edin. İyice sürün kremi çok ilerlemiş mantar.

Bugün başladım vazeline ben kizistigi için oldu sandım ayakları iyi diğer kusumdada hiç sorun yok mantar ilacı var evde ama sorum şu kuş rahat durmuyor ve çok güçlü ısırıyor eldivenle sürüyorum ilacı yemeye calisiyor sürerken bu sorun olur mu

İki kişi sürün. Gagalar ama yemez. Merak etmeyin.
Teşekkür ederim tek başıma eldiven varken sorun yaşamıyorum evde çok becerebilcek biri yok kendim sürüyorum sadece arada vazelinli pamuğu ısırıyor umarım iyilesir evde mantar kremi olarak trosyd var iyi gelir mi?

Teşekkür ederim umarım geçer

Evet ölüyorlar yavaş yavaş. Tamamen yokolduktan sonra bir gün daha sürün ve kesin tedaviyi.

İki kişi sürün. Gagalar ama yemez. Merak etmeyin.
herhangi bir mantar ilaci yada vazelin kullandiniz mi ? kusun ayaklarinda buna benzer bir durum var mi
Kuşun gagasında bir gariplik gözüme çarptı arkadaşımızın açtığı başka bir konuda ve kendisini uyarmak istedim. Şimdiye kadar kimse bu konuda bir görüşe temas etmemiş ama kuşun gaga kısmında bariz şekilde bir deformasyon yada oluşum gözlemlemekteyim. Hastalık tedavisi konusunda tecrübem kendime kadar ve kimseye kulaktan dolma bilgi ile yön verip yanlışa sevk etmek istemediğim için sizlerii affınızla etiketledim. Siz konu hakkında bilgili ve tecrübeli arkadaşların fikri nedir acaba?
@Selçuk YÜKSEL @Ayhan OTÇUOĞLU @Kahraman KÖROĞLU
Merhabalar sizleri tekrar rahatsız ediyorum ama tedaviye başlayalı 3 gün oldu trosyd merhemi kullanıyorum hergun bir kere iyice mantarlı bölgeye ve ikici gün ayakalarada sürdüm orda birşey yok ama yayilmasin diye kuşun üzerindeki o kırık dökük doku gitti hala mantar var ama bu seferki kuru gibi değil ıslak gibi ve kuş bu ara baya halsiz yem falan yiyor ama neşesi yok yani mantar artıyormu azalıyor mu anlamadım ama bir yorum almak isterim açıkçası şimdiden teşekkür ederim

Resimler nettir umarım

Ekli dosyalar

• IMG_20171112_171148.jpg
    IMG_20171112_171148.jpg
    3.5 MB · Görüntüleme: 81
  • IMG_20171112_171205.jpg
    IMG_20171112_171205.jpg
    4.1 MB · Görüntüleme: 77
  • IMG_20171112_171210.jpg
    IMG_20171112_171210.jpg
    4.2 MB · Görüntüleme: 71
Siz bu kuşu daha yeni aldınız ve aldığınız adam utanmadan bu şekilde verdi değilmi... yazık valla iyiki fotoğrafta bi terslik olduğu dikkatimi çekmiş yazık hayvanın neredeyse tüm suratı mantarlıymış ama bariz şekilde düzelme var. çene altlarına filan da sürüyorsunuz değilmi? hadi inşallah haftaya bişey kalmayacak

Siz bu kuşu daha yeni aldınız ve aldığınız adam utanmadan bu şekilde verdi değilmi... yazık valla iyiki fotoğrafta bi terslik olduğu dikkatimi çekmiş yazık hayvanın neredeyse tüm suratı mantarlıymış ama bariz şekilde düzelme var. çene altlarına filan da sürüyorsunuz değilmi? hadi inşallah haftaya bişey kalmayacak
Yok kurban Bayramı'nın son günü aldım ama aldığımda böyle et parçası gibi değilde gaganın yanlarında kuruluk gibi şeyler vardı bende normalde fark etmedim siz diyene kadar çünkü çok tüylü ve tüyleri kaldırmadan belli olmuyor mantar tecrubemde hiç olmadi hayvan öteki kuşla arası gayet iyi yemini falanda yiyor ama işte geciyormu daha mı kötü oluyor anlayamadım eskiden mantar ölü gibi kupkuruydu şimdi canlı gibi ıslak boynunun altına özellikle sürüyorum ama sanki oradaki tüylerde azalma var gibi bu normal mi?

Geri