Limon çok mutsuz 🥺

beberuhi

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar kuşum Limonu alalı 1 seneyi geçti . Daha önce 4 kez kuş beslemisizdir. Hepsi de çok bıcır bıcır insan canlısı ve mutlu kuşlardı. Ama Limon hic alışamadı kafesinden çıkmıyor. Ötmüyor bile sürekli uyuyor.Ne meyve ne sebze hiçbir şey yemiyor. Yanına yaklassak hemen korkuyor. Parmağımi kafese uzatsam diğer tarafa kaçıyor. Bir hastalığı olduğunu düşünmüyorum yemini gayet güzel yiyor dışkısı normal. Vitaminlerini de veriyorum. Geldiğinde tüyleri yoktu ve geç çıktı çok geç ucabildi. Şimdi de hiç ucmak bile istemiyor. Bir önerisi olan var mı ? Ne yapmak lazım kuşumu mutlu etmek için? Eş almayı da çok düşünmedim açıkçası ondan da korkacagini hissediyorum nedense.

Genel besleme diyetinizi detaylı yazın. Peçeteye yaptığı 4-5 dışkıyı paylaşın. Kuşun videosunu çekip paylaşın. Ne zamandan beri sürekli uyumaya başladı ?

Merhaba,
Kuşunuzun güncel videosunu ve dışkılarının fotoğrafını paylaşır mısınız..
Ayrıca kuşun kaç gr ağırlıkta olduğunu da belirtin.

Foto için hızlıresim.com, video için streamable.com sitesini kullanabilirsiniz

Kuşta solunum yolu enfeksiyonu var hocam. Şimdiye kadar neden yazmadınız ? Veterinere götürme şansınız varsa götürün. Yoksa Oksitetrasiklin etken maddeli bir antibiyotik alın ( örneğin geosol ) 5 gün verin. Ayrıca Kanatlıoil sitesinden Prozim alın ( Plus olan da var siz plus olmayan modelden alın ). Ayrıca oilmix-s ürününü alın tedavi sonrası kullanmanız faydalı olacak.

Küçük bir ilçede yaşıyorum kanatlı ile ilgilenen veteriner yok maalesef. Dışkısı normal gibi olunca hasta gibi gelmemişti bana çok üzüldüm şu an . Eczaneden mi alabilirim bu antibiyotiği?
Kuşta solunum yolu enfeksiyonu var hocam. Şimdiye kadar neden yazmadınız ? Veterinere götürme şansınız varsa götürün. Yoksa Oksitetrasiklin etken maddeli bir antibiyotik alın ( örneğin geosol ) 5 gün verin. Ayrıca Kanatlıoil sitesinden Prozim alın ( Plus olan da var siz plus olmayan modelden alın ). Ayrıca oilmix-s ürününü alın tedavi sonrası kullanmanız faydalı olacak.

Küçük bir ilçede yaşıyorum kanatlı ile ilgilenen veteriner yok maalesef. Dışkısı normal gibi olunca hasta gibi gelmemişti bana çok üzüldüm şu an . Eczaneden mi alabilirim bu antibiyotiği?
Hayır veterinerde bulursunuz ancak. Eczanede olsa bile reçetesiz alamazsınız. Veteriner yoksa, Aile hekiminizden agumentin Şurup yazmasını rica edin. Umarım astıma çevirmemiştir. Tedavisi zor olacak gibi.

Hayır veterinerde bulursunuz ancak. Eczanede olsa bile reçetesiz alamazsınız. Veteriner yoksa, Aile hekiminizden agumentin Şurup yazmasını rica edin. Umarım astıma çevirmemiştir. Tedavisi zor olacak gibi.
Bildiğimiz agumentin mi ? Onu ne ölçüyle verebilirim? Yani nefes alışverişinde astım bulgusu pek yok gibi ama .

Evde klamoks tablet formu var. Onu ucundan çok az kırıp suyla eritip verebilir miyim sizce ağzına ?

Yorulduğu zaman nefes alırken ses yapmıyor mu ?
Kafesinden çıkmıyor ben çıkardığımda hemen kafesine geri uçuyor. Yorulduguna pek şahit olmadım .Bir kaç kez çok ucunca dediğiniz gibi olmusti ama. Limon bize geldiğinde kuyruk ve kanat tüyleri hiç yoktu . Çok geç çıktı çok geç ucabildi zaten yavrum

Ağırlığını yarın tartabilirsem bakayım inşallah çok korkuyor da ele alınca. 2 -3 aydır sürekli uyuyor öncesinde de hep durgundu hiç öyle cıvıl cıvıl ötmedi. Yem ve darı dışında BTamin Forte ve gerwit veriyorum ama sık değil ayda bir falan . https://streamable.com/7knazs
https://hizliresim.com/ssxb5yx
Ayda 1 vermekle hiç vermemek aynı şey hocam. Gerwit haftada 1 Bt amin forteyi haftada 2 kez verin. Probiyotik edinince de haftada 3 kez verin.

Buna da cevap yazabilir misiniz acaba ?
Eğer sesli nefes olmuşsa tedavi başlayın. Klamoks varsa oda olur. 1 tableti iyice ezin tam toz hale gelsin. Sonra çeyrek suluğa o tozun 1/8'ini katarak verin. Suluğunu şimdiden çıkarın yarın sabah ilaçlı suyu taze hazırlayıp verin. Suya kattığınız suyu iyice çalkalayın erisin suda. Diğer söylediğim ürünleri alın ama.

Eğer sesli nefes olmuşsa tedavi başlayın. Klamoks varsa oda olur. 1 tableti iyice ezin tam toz hale gelsin. Sonra çeyrek suluğa o tozun 1/8'ini katarak verin. Suluğunu şimdiden çıkarın yarın sabah ilaçlı suyu taze hazırlayıp verin. Suya kattığınız suyu iyice çalkalayın erisin suda. Diğer söylediğim ürünleri alın ama.
O suluk ne kadar kalacak her gün değişecek mi acaba ?

O suluk ne kadar kalacak her gün değişecek mi acaba ?
Her akşam suluğu alıp sabah taze ilaçlı su verin. İmkan varsa Saat 13 de suluğu tekrar alıp saat 15 de tekrar taze ilaçlı su verin. Gün içinde evde değilseniz her sabah taze verin. 5 gün tedaviden sonra gelişmeleri ve kuşun videosunu paylaşın bizimle.

Geri