Kuyruk sekmesi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Hypnos
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Kursağı videoda normal. Yumurta olmadığına eminseniz ilaç kullanabilirsiniz diye düşünüyorum. Tabi veteriner imkanınız varsa öncelikle orası olmalı
Veteriner imkanım suanlık yok maalesef

Aynı sorunu bizde yaşadık. Geceleri sürekli vik vik ses çıkartıyordu. Veterinere getirdiğimde astım olduğunu söyledi. şırınga içerisinde iki ilaç verdi, (marka belli değil kendisi de yapıyor olabilir,☺️☺️) şimdilik ses kesti ama kuyruk tık tık hareket ediyor yine. Bu ara bir de tüy dökümüne girdi kapsüller çıkarttı açamıyorum ondan da biraz yorgun duruyor. Umarım iyilesecekler, onlardan çok yorulduk. ☺️
Markalı vermiş olsaydı denerdim ama maalesef yakın zamanda vet imkanım yok.

Sorun aynı devam ediyor arada sesochoö ve nefes açıcı kullanıyorum ama bir faydasını görmedim sayılır. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

Sesli nefes alma vs duyamadım. Maşallah çok hareketli olduğundan kuyruk sekme derecesini de gözlemleyemedim. Ama sadece bir belirtiyle ilaç öneremeyeceğim.
Durduğu yerde gözle görülür bir kuyruk sekmesi var ama telefon görünce durmadığı için yakalayamıyorum maalesef :) geceleri vik sesi çıkarıyor ama onun haricinde çok uçunca sesli nefes alıyor gözlemlerim bu şekilde.

Durduğu yerde gözle görülür bir kuyruk sekmesi var ama telefon görünce durmadığı için yakalayamıyorum maalesef :) geceleri vik sesi çıkarıyor ama onun haricinde çok uçunca sesli nefes alıyor gözlemlerim bu şekilde.
Öncesinde kilosu üzerinde durmuşuz. Hala daha zayıf sayılmaz açıkçası.

selam. kuyruk sallamasının bir tedavisi yok diye biliyorum. fakat öğrendiğim kadarıyla okaliptus yağı üst solunum yolu rahatsızlığı olan kuşlarda yararlı olduğu ve kuşu rahatlattığı biliniyor. Düzenli olarak kullandığınız da işe yaradığını görceksiniz.

selam. kuyruk sallamasının bir tedavisi yok diye biliyorum. fakat öğrendiğim kadarıyla okaliptus yağı üst solunum yolu rahatsızlığı olan kuşlarda yararlı olduğu ve kuşu rahatlattığı biliniyor. Düzenli olarak kullandığınız da işe yaradığını görceksiniz.
teşekkürler

monodoks- eczane, hipradoxi s-veteriner olabilir. Kullanıp kullanmamak sizin kararınız, geçmiş olsun. Yani bence kuyruk sekmesinin yanında diğer belirtileri de taşımalı ama bilemiyorum
eğer ağır gelecekse kullanmaktan yana değilim. Ama böyle bir olay yüzünden de zarar görmesini istemem.

monodoks- eczane, hipradoxi s-veteriner olabilir. Kullanıp kullanmamak sizin kararınız, geçmiş olsun. Yani bence kuyruk sekmesinin yanında diğer belirtileri de taşımalı ama bilemiyorum
62 gram olmuş o kadar durmuyor ama iki kez hassas tartıya çıkardım aynı ölçtü. Nasıl zayıflatabilrim tosun olmuş baya :D

62 gram olmuş o kadar durmuyor ama iki kez hassas tartıya çıkardım aynı ölçtü. Nasıl zayıflatabilrim tosun olmuş baya :D
Maşallah 🙂
Bol bol uçurun, kilo yapan tohumları az verin. Yemliği her gün üflemeyin biraz arasın. Kafes dışına çok çıkartın

Maşallah 🙂
Bol bol uçurun, kilo yapan tohumları az verin. Yemliği her gün üflemeyin biraz arasın. Kafes dışına çok çıkartın
Yeni konuda yardımcı olabilrseniz sevinirim hangi tohumları çıkarmalıyım yoksa diyet yem mi alamlıyım vs

Geri