Kuyruk indirip kaldırması

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Emrrre
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Fındık baba , kuyruk aşağı yukarı oynadığından dolayı zaten hafif olarak göğüs te oynar zaten. Önemli olan nefes alıp verirken hırıltı yada bir ses çıkmaması. Fungal duurm demişsin, mantar durumunu mu kastediyorsun?

Mantar veya bakteriyel bir durum olabilir. Geçen sene bir tanıdığımdan aynı durumda olan dişi bir kuş almıştım büyük kuşuma eş yapmak için, aldığım kuşun hasta olduğunu anlayıp ertesi gün geri götürdüm, o günün akşamına da kuş öldü. Adam veterinere götürüp test yaptırmış, hasta olduğunu görünce de bana kakalamaya çalışmış hasta kuşu.

Mantar veya bakteriyel bir durum olabilir. Geçen sene bir tanıdığımdan aynı durumda olan dişi bir kuş almıştım büyük kuşuma eş yapmak için, aldığım kuşun hasta olduğunu anlayıp ertesi gün geri götürdüm, o günün akşamına da kuş öldü. Adam veterinere götürüp test yaptırmış, hasta olduğunu görünce de bana kakalamaya çalışmış hasta kuşu.
Dışkı ya bakılarak anlaşılabilir, tahlil yapılarak. Bazı üreticiler çok yapıyor bunu, hasta olan kuşu direk elden çıkarıyor, yazık hayvanlara..

Merhaba bu konuda çok bir bilgim yok ama kuşumdan tecrübeliyim. Eve ilk geldiği zamanlar kuyruğu aşağı,yukarı hareket ediyordu. Kuşlar korktuğunda,fazla uçtuğunda,yorulduğunda nefes alış,verişlerini düzenlemek istedikleri için bu hareketi yapabiliyorlar. Burda daha bilgi sahibi kişiler var onlar daha iyi bilir hasta mı değil mi anlayamam ama durduk yere yapmıyorsa bir problem yoktur✨

Dışkı ya bakılarak anlaşılabilir, tahlil yapılarak. Bazı üreticiler çok yapıyor bunu, hasta olan kuşu direk elden çıkarıyor, yazık hayvanlara..

Gerçekten öyle, ölüme terk etmekten başka bir şey değil yaptıkları. Arkadaşa kuşu değiştirmesini önermemin nedeni yanındaki kuşa da bulaştırmaması içindi ama çoktan bulaşmış gibi görünüyor. Daha önce oradan aldığı kuşların da hasta çıktığını yazmış.

Gerçekten öyle, ölüme terk etmekten başka bir şey değil yaptıkları. Arkadaşa kuşu değiştirmesini önermemin nedeni yanındaki kuşa da bulaştırmaması içindi ama çoktan bulaşmış gibi görünüyor. Daha önce oradan aldığı kuşların da hasta çıktığını yazmış.
Önceki aldığı kuşlar da hasta ise bu kuşlar da hastalk olabilr. Karar arkadaş ta.

Önceki aldığı kuşlar da hasta ise bu kuşlar da hastalk olabilr. Karar arkadaş ta.

Veterinere götürücem bakalım neymiş rahatsızlıkları hayvanı da artık değiştiremem istesede değiştiremem hayvanı ölüme terkedicek o yüzden iyileştirmeyi denicem

20201002-070817

Dişinin poposu aldığımda böyle değildi kuluçkaya yatarken oldu açıldı şişti felan poposu en son böyle oldu

Geri