Kuyruk indirip kaldırması

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Emrrre
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Emrrre

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar erkeğin yanına aldığım dişi muhabbet kuşu 1 yaşında felan kuyruk inip kalkıyor 1.5 aydır böyle aşağı yukarı onun haricinde sağlıklı erkekte böyle bir sorun yoktu ama hafiften onda da var gibi sizce ne olabilir

Merhaba arkadaşlar erkeğin yanına aldığım dişi muhabbet kuşu 1 yaşında felan kuyruk inip kalkıyor 1.5 aydır böyle aşağı yukarı onun haricinde sağlıklı erkekte böyle bir sorun yoktu ama hafiften onda da var gibi sizce ne olabilir
Nefes alıp verirken senkorize bir şekilde mı aşağı yukarı oynuyor

Videosunu çekip ekleyin.

Aldığımdan beri öyle 1.5 2 ay oldu dışkı normal nefes alıp verirken hafif şişiyor iniyor gibi ama öyle ses felan çıkarmıyor

Aldığımdan beri öyle 1.5 2 ay oldu dışkı normal nefes alıp verirken hafif şişiyor iniyor gibi ama öyle ses felan çıkarmıyor

Kuşunuzda solunum sıkıntısı var gibi görünüyor, birçok nedenden kaynaklanıyor olabilir imkanınız varsa kuşu değiştirin. Eğer değiştirmek istemiyorsanız da kanatlılardan anlayan bir veterinere götürün, veteriner büyük ihtimalle antibiyotik tedavisi önerecek.

Şu an eşde ilk defa çiftleşicek sizce ayırayım mı

Şu an eşde ilk defa çiftleşicek sizce ayırayım mı

Şimdilik ayırın, bulaşıcı bir hastalık varsa erkeğe de bulaşabilir. Biraz önce de dediğim gibi veterinere göstermenizde fayda var.

Bulaşmış ona da aldığım adamdan 3.kuş üçüde hastalıklı şimdide sağlam kuşuma da bulaşmış bu petshoplardan (çoğundan) hayvan felan alınmaz.Bu hastalık kuşları ne kadar surede öldürebilir ve tedavisi kesin sonuç veriyor mu bilginiz var mı bu konuda

Maalesef doğru söylüyorsunuz ben de ilk kuşumu Petshoptan almıştım ne yaptım ne ettiysem de kurtaramadım kuşumu. Forumlarda kuşlarını iyileştirebilmek için çare arayan birçok kişinin, Petshoplardan hastalıklı kuş aldığına şahit oldum. Tabi ki bunlar canlı varlıklar, ev üretimi aldığımız kuşlar da hasta olabilir fakat Petshoptakilere göre hasta olma oranlarının oldukça düşük olduğunu söyleyebilirim. Hastalığın ne olduğuna bağlı, mantar, parazit veya çeşitli bakteriyel hastalıklar olabilir. Veterinerin test yapması gerekiyor kuşlarınıza, eğer hastalık kronikleşmemiş ise ilaç tedavisi %90 olumlu sonuç verir.

Erkek kuş çok zayıflamış yeni farkettim ikisinnde kanatları da kuyukları da titriyor sanırım kurtaramayıcağım çiftleşsinler diye hiç girmedim odalarına farketmedim kötü oldu neyse çok sağolun gerçekten çok yardımcı oldunuz Allah razı olsun

Erkek kuş çok zayıflamış yeni farkettim ikisinnde kanatları da kuyukları da titriyor sanırım kurtaramayıcağım çiftleşsinler diye hiç girmedim odalarına farketmedim kötü oldu neyse çok sağolun gerçekten çok yardımcı oldunuz Allah razı olsun

Siz de sağ olun, cümlemizden. Umarım iyileşirler.

Attığınız videodan yola çıkacak olursak kuşta solunum problemi yok. Dışkı fotoğraflarını da paylaşın bakalım.

Üşütmeye bağlı solunum problemi yok, nefes almasında problem var.

Üşütmeye bağlı solunum problemi yok, nefes almasında problem var.
Bu kadar kuyruk oynatma normal fındık baba, çok hızlı kuyruk oynuyorsa eğer şüphelenilebilir. hırıltı ya da nefes alıp verirken bir ses var ise solunum problemi olabilir.

Bu kadar kuyruk oynatma normal fındık baba, çok hızlı kuyruk oynuyorsa eğer şüphelenilebilir. hırıltı ya da nefes alıp verirken bir ses var ise solunum problemi olabilir.

Doğru söylüyorsun ama ben kuyruk oynatmasına göre karar vermedim, kuş nefes alırken göğsüne bakarsan bir anormallik olduğunu görürsün. Ben Fungal bir durum olduğunu düşünüyorum.

Doğru söylüyorsun ama ben kuyruk oynatmasına göre karar vermedim, kuş nefes alırken göğsüne bakarsan bir anormallik olduğunu görürsün. Ben Fungal bir durum olduğunu düşünüyorum.
Fındık baba , kuyruk aşağı yukarı oynadığından dolayı zaten hafif olarak göğüs te oynar zaten. Önemli olan nefes alıp verirken hırıltı yada bir ses çıkmaması. Fungal duurm demişsin, mantar durumunu mu kastediyorsun?

Geri