kusum kuruma olmus

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Üye silindi 46133
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
abla burda büyük baş hayvan bakıyorlar burası adiyaman

eskiden aynısı ama o bu ilaçları verdim o daha iyi şuanda yem bile kendisi yiyor

abla burda büyük baş hayvan bakıyorlar burası adiyaman

Petsopa götür ve kuşa mama versinler kursaktan. Özel aparat var kursaktan beslemek için. Petsoplar bilir. Onlardan yardım al beslettir. Kuş açsa ölüm yüksek. Sadece ilaç olmaz,mama da vermek gerek. Burda zaman öldürme,bir an önce harekete geç. Çok fazla dayanacak gücü yok,vakit çok yok görünüyor.

abla ele yapabileceğim şuanda mama varmi yada yapabileceğimiz birsey varmi

Kursaktan besleme yaptırmaktan başka çare yok şuan

Eğer götüremiyorsan petshopa yumurtayı tam haşla. Sarısını al bir miktar da mısır unu yada pirinç unu yada normal un katarak muhalebi kıvamına getirip yedirin.

abla ele yapabileceğim şuanda mama varmi yada yapabileceğimiz birsey varmi
1 adet yumurtayı haşla. Suya koy kaynasın,kaynamaya başladıktan sonra 10 dakika tut ve 10 dakika haşlansın. Sonra yumurtanın kabuğunu soyup sarısını bir tabağa al ve ez,içine mısır unu veya mısır nişastası ekle biraz,sıcak su ekle biraz ve karıştır,içine probiyotik de ekle. İyice karıştır. Mama ılıdığı zaman şırıngaya 5 ml kadar çek ve kuşa 3 ml ver,mamayı birden verme. Kursaktan besleme yapmayı bilmiyor isen kuşu öldürebilirsin o yüzden bilen birilerşne yaptır. Ya da ağızdan mamayı ver az az. Ama bu kuş o mamayo yutmayabilir. O yüzden kursaktan beslenmesi gerekiyor.

Kuşları manavdan almadın sonuçta dimi?
Kuşları aldığın kişi üretici ise ondan yardım almaya çalış,petsop falan yok mu sizin orda?

abla sen dediniz mama yapın diye yaptık kus kendisini bıraktı sizce niye

Doğu veteriner kliniği var orada bakıyorlar kuşa. Götürün kuşunuzu. Mamadan bırakmaz zaten kuş ataksi geçirmiş.

Nobel veteriner kliniği de var alternatif olarak.

abla sen dediniz mama yapın diye yaptık kus kendisini bıraktı sizce niye
Çok halsiz olduğu için. Muhtemelen son saatlerini yaşıyor. Kuruma olan kuşu eski haline geri döndürmek zor. Fotoğrafta da çok kötü görünüyordu. Sulphamezathine vermişsiniz, mamayla da beslediniz. Gerisi Allah'a kalmış. Yapacak başka bir şey bilmiyorum.

Geri