kusum kuruma olmus

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Üye silindi 46133
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 46133

Guest
surekli kabarık yemek yemiyor şu içmiyor nolur yardımcı olun veteriner sulphamezathine aldım bide neocure antibiyotik aldım azına verdim hala bir şey etki etmiyor

Kuruma bir hastalık değil,hastalığın nedeni olduğu sonuçlardan birisidir. Kuruma yani aşırı kilo kaybı demektir. Kuşunuzun kurumaya girmesinin sebebini biliyor musunuz veterinere dışkı analizi yaptırdınız mı? Eğer yaptırmadı iseniz yaptırın,kursağından da örnek aldırıp inceletin. Ayrıca kuş için elle besleme maması satın alın versele laga nutribird olabilir,günde 3 kez 2.5 ml mama verilsin kursaktan. Mama bilek yakmayacak sıcaklıkta olmalı. Besleme işini de bilen birileri yapmalı.

bide abla kilosu baya aza kemiği sivrilesmiste

Madem ilaç almışsınız o ilaca devam edin ilaçlar sihirli değnek değildir. düzelme olacaksa 2-3 içinde olur hemen olmaz.

burada veteriner çok uzak

Kuşun hastalığının kaynağını bilmeden ilaç kullanıyorsan,kullandığın ilaç tedavi için gerekli olan ilaç olmayabilir ve dolayısı ile kuşunu kaybedebilirsin. Veteriner uzaksa benim sana yapabileceğim bir şey yok.

Suluğunu çıkarın.4-5 saat sonra çeyrek suluğa 4 damla sulphamezatin katarak çalkalayıp verin. Belki yutturamıyorsunuzdur ilacı.

elinize çok almayın kuşu. Zaten çok bitik durumda. Bir de siz yormayın onu.

Geri