Kursak Mantarı Şüphesi

Flukonazol etkeni olan ilaçlardan yani yanılmıyorsam. Bu arada dün baktığımda 2 dışkısının etrafında yeşil leke vardı. Dışkı fotosu bana ait değil fakat aynen böyle. Tekrar çekip zaman kaybetmek istemedim, o yüzden koydum buraya. Onun dışında belirtiler aynı, başka hastalık varsa aklınıza gelen paylaşırsanız mutlu olurum. Bu doğrultudaysa mantar ilaçlarına başlayayım artık.
Triflucan şurup bulabilirsen başla. Flucan ya da zolax da kullanabilirsin. Dışkı fotoğrafı atarmısın

Triflucan şurup bulabilirsen başla. Flucan ya da zolax da kullanabilirsin. Dışkı fotoğrafı atarmısın
Bu sabah tekrar atarım hocam. Geç yazıyorum k.bakmayın. Cumartesileri açık olan bir veteriner buldum. İstanbulda fakülte hastanesi dışında kanatlıyla ilgilenen 2 tanecik yer var. Şaka gibi gerçekten. İstanbul Florya'da fakat ücretlere baktığımda moral bozuldu. Pek mümkün görünmüyor. Yoksa bugüne kadar da beklemezdim, anında götürürdüm de işte... Belki telefonda tavsiye verir, epey ilgili ve bilgili kişilere benziyorlar. Sormak ayıp olabilir belki ama n'apalım artık.

Bu sabah tekrar atarım hocam. Geç yazıyorum k.bakmayın. Cumartesileri açık olan bir veteriner buldum. İstanbulda fakülte hastanesi dışında kanatlıyla ilgilenen 2 tanecik yer var. Şaka gibi gerçekten. İstanbul Florya'da fakat ücretlere baktığımda moral bozuldu. Pek mümkün görünmüyor. Yoksa bugüne kadar da beklemezdim, anında götürürdüm de işte... Belki telefonda tavsiye verir, epey ilgili ve bilgili kişilere benziyorlar. Sormak ayıp olabilir belki ama n'apalım artık.
Aynen İstanbul florya ücretler çok fazla.

Kuşu görmeden tavsiye veremezler , götürüp en kötü kontrol + dışkı kontrolu ve ilaç ile bence makul bir ücret çıkabilir... Şunu unutmamak lazım Türkiye değil dünya çapında kanatlı hayvanlarının hekim işlemleri pahalı. Yapılacak pek bir sey yok haliyle..

Kuşu görmeden tavsiye veremezler , götürüp en kötü kontrol + dışkı kontrolu ve ilaç ile bence makul bir ücret çıkabilir... Şunu unutmamak lazım Türkiye değil dünya çapında kanatlı hayvanlarının hekim işlemleri pahalı. Yapılacak pek bir sey yok haliyle..
Veteriner hekimlerin aldığı paraya pahalı vs demiyorum, benim ulaşabilirliğimde sıkıntı var ne yazık ki... Veteriner hekimler odası'nın koyduğu fiyatları gördüm zaten. Mantar ilacının Türkiye'de olmadığını ve eğer bakıldığında gerçekten mantar çıkarsa 250tl gibi bir ücreti olduğunu söyledi. Muayene de 150tl imiş.

Veteriner hekimlerin aldığı paraya pahalı vs demiyorum, benim ulaşabilirliğimde sıkıntı var ne yazık ki... Veteriner hekimler odası'nın koyduğu fiyatları gördüm zaten. Mantar ilacının Türkiye'de olmadığını ve eğer bakıldığında gerçekten mantar çıkarsa 250tl gibi bir ücreti olduğunu söyledi. Muayene de 150tl imiş.
Mantar ilaçları derken hayvanlar için üretilmiş ilaçları mı kastediyorsun

Mantar ilaçları derken hayvanlar için üretilmiş ilaçları mı kastediyorsun
Sanırım öyledir hocam. İnsan için olanlar zaten 25-30tl.

Sol dışkı yeni, sağdaki kuru.
Şu an son durumu toplu yazayım: Kabarık durma, kafa sallayıp yem kusma, kuyruk kanat düşüklüğü, halsizlik, ara sıra titreme. Gören tecrübeli abilerim de bir şey söylerse hemen alayım ilacı ne gerekiyorsa. Beklemekten iyidir.

Kullanım şekli nedir? Youtube videolarında sabit fikirse izliyim bir video. Vardı orada videolar. Biyolog'un bilmem nesi diye bir kanal anlatıyodu.
Flucanı tam dolu sulupa 1 pirinç tanesi kadar. Zolax ta aynı şekilde

Konuyu takip ediyorum aynı konu benim dişi kuşumda da var

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Flucanı tam dolu sulupa 1 pirinç tanesi kadar. Zolax ta aynı şekilde
Ne kadar süre boyunca ve suluğu her gün yenilemek şartıyla mı?
Bunun yanı sıra hocam şu foto'da da 5 aylık, üstünde konuştuğumuz hasta erkek kuştan aldığım yavrulardan birinin dışkısı. Bu nedir sizce?

Ne kadar süre boyunca ve suluğu her gün yenilemek şartıyla mı?
Bunun yanı sıra hocam şu foto'da da 5 aylık, üstünde konuştuğumuz hasta erkek kuştan aldığım yavrulardan birinin dışkısı. Bu nedir sizce?
5 gün boyunca kullan. İlaçlı su hergün değiştirilecek. Fotoğraf görülmüyor hocam

Konu kalabalığı olmaması için aynı konuya yazıyorum aynı semptomlar benim dişi kuşumda da var kabarma ve ağzından saydam salya gelmesi az önce kakasını yaptı isal gibi sulu Kursağı şiş gibi geliyor bana elle kontrol ettim gagadan su çıktı yine resimleri aşağıda paylaşıyorum kaka resmî yaptıktan 10 saniye sonrasına ait
a7ac03efec1c450a76c047595af70286.jpg

1db5057ffb28f128083527b6e746f948.jpg

2eddcb08e29939e3b8825e7cffc6ed0f.jpg

d5d14b85570da15a6f1e10cb8db9248c.jpg

Konu kalabalığı olmaması için aynı konuya yazıyorum aynı semptomlar benim dişi kuşumda da var kabarma ve ağzından saydam salya gelmesi az önce kakasını yaptı isal gibi sulu Kursağı şiş gibi geliyor bana elle kontrol ettim gagadan su çıktı yine resimleri aşağıda paylaşıyorum kaka resmî yaptıktan 10 saniye sonrasına ait
a7ac03efec1c450a76c047595af70286.jpg

1db5057ffb28f128083527b6e746f948.jpg

2eddcb08e29939e3b8825e7cffc6ed0f.jpg

d5d14b85570da15a6f1e10cb8db9248c.jpg

Kafes tabanına tuvalet kağıdı koyun 3,4 tane dışkı yapsın öyle bakalım

Kafes tabanına tuvalet kağıdı koyun 3,4 tane dışkı yapsın öyle bakalım

Ustam 24 saat içinde 2 kez yaptı dışkısını biri düştü diğeri yapışık kaldı iki resmî de paylaşıyorum
ac6bbb284b5d44d427ba31c4cebbaf34.jpg

9b41bb35f7ab8edfc9f7dce434d42f20.jpg

Geri