Kuşumuzun Sesi Kısıldı

mervekaya

Yeni Üye
Merhaba, daha önce kuşumun solunum problemi olduğunu yazmıştım. Pazartesi günü çok güzel öten kuşumuz salı gününden beri sesi kısık. Kuş sesi açtım, ötmek istiyor ama sesi çıkmıyor. Bu neden olabilir? Evde yapabileceğim bir şey varsa önerilerinize açığım.

Kuşun genel durumu nasıl ? Halsizlik, kabarma, aşırı kaşınma, vb anormal birşey var mı ? Dışkılar nasıl ? ishali vs var mı ? Bir peçete serin altına yada beyaz kağıt. Son 5-6 Dışkısının resmini paylaşın. Bir de video paylaşırsanız daha kolay yardımcı olabiliriz.

Kuşunuzun sesi kısıldı ise ya hava kesesi akarı vardır ya da solunum yolu enfeksiyonu. Her iki durumda da kanatlı uzmanı görmeli

Kuşun genel durumu nasıl ? Halsizlik, kabarma, aşırı kaşınma, vb anormal birşey var mı ? Dışkılar nasıl ? ishali vs var mı ? Bir peçete serin altına yada beyaz kağıt. Son 5-6 Dışkısının resmini paylaşın. Bir de video paylaşırsanız daha kolay yardımcı olabiliriz.
Hareketi iyi, keyfi yerinde. Yem de yiyor. Tüy dökümüne girdi. Kaşınması uzun zamandır var. Tamam kafesini yeni temizledik. Yapınca paylaşırım.

Hava kesesinin parazitlenmesi demek. O ihtimal var tabi ama kesin değil

Hava kesesinin parazitlenmesi demek. O ihtimal var tabi ama kesin değil
Anladım. Evde yapabileceğim bir şey var mı? İstanbulda olmadığım için henüz veterinere götüremedim. Daha önce tedavi aldı, takipte şu an. En azından daha ilerlememesi için bir şey yapılabilirse, gecikmek istemiyoruz.

Akciğerinde enfeksiyon mu yoksa astım mi
net olarak şudur demedi. hava keseleri kapalıydı. çıkardığı sesin solunumu ile ilgili bir problem olduğunu söylemişti. ilaçtan sonra hava keseleri açıldı. ama karaciğeri büyüdüğü için muhtemelen nefes almasını daha fazla etkiledi.

Size tavsiyem. Eczaneden iyot damlası alın. %5'lik alırsanız 50 ml suya 1 damla %3'lük alırsanız 2 damla damlatarak 4 gün verin. Daha sonra gelişmelere göre yol çizeriz👍

Size tavsiyem. Eczaneden iyot damlası alın. %5'lik alırsanız 50 ml suya 1 damla %3'lük alırsanız 2 damla damlatarak 4 gün verin. Daha sonra gelişmelere göre yol çizeriz👍
Solunumu ile ilgili sıkıntı olduğu için bir anda kaybedebilir miyiz böyle bir durumda? Yem yemesi, hareketi iyi olduğu için kötüye yormak istemiyorum ama doğru mu düşünüyorum, bilemiyorum.

Bir anda kaybetme ihtimali düşük. Bence hızlı davranıp tavsiyelerimi deneyin. Çözme ihtimali var. Çözmezse bari başka bir yöntem için vaktimiz olur. Probiyotik yoksa ondan da alın.

net olarak şudur demedi. hava keseleri kapalıydı. çıkardığı sesin solunumu ile ilgili bir problem olduğunu söylemişti. ilaçtan sonra hava keseleri açıldı. ama karaciğeri büyüdüğü için muhtemelen nefes almasını daha fazla etkiledi.
Karaciğeri için sedochol alın. İyi gelir röhnfried.

Hem karaciğer hem solunum problemi... Kuşunuzun durumu iyi değil maalesef. Ses kısılması da başlamış. Kuşunuzu yeniden veterinere kontrole götürün.

Hem karaciğer hem solunum problemi... Kuşunuzun durumu iyi değil maalesef. Ses kısılması da başlamış. Kuşunuzu yeniden veterinere kontrole götürün.
Vetformdan Gözde Hanımla iletişim halindeyim. Bu hafta fazla öttü. O yüzden de kısılmış olabilir dedi. Solunuma bağlı da olabilir dedi. Yem yemesi, su içmesi, keyfi yerinde olduğu için şu an takip edin dedi. Bu ay istanbula döneceğim. Muayene için ona göstereceğim.

Geri