Kuşumun tırnaklarını kesmiyorum problem olur mu ?

Atakan Atmaca

Paylaşımcı Üye
İlk defa bir kuş besliyorum , 1-1.5 yaşında ve tırnaklarını kesmiyorum , çünkü hiç öyle bir tecrübem olmadı. Sanırım ayaklardan geçen ince bir damar varmış o damara denk getirince kuşun ölmesine sebep oluyormuş , peki ben ne yapmalıyım ?

Ahşap tünek alin onlar kendi uygun ve uzun gotunce kendileri kemiriyor tirnaklarini sıkıntı olmaz muhtemelen ama çok uzun ise beyaz bolgeyi kesebilirsiniz

Ahşap tünek alin onlar kendi uygun ve uzun gotunce kendileri kemiriyor tirnaklarini sıkıntı olmaz muhtemelen ama çok uzun ise beyaz bolgeyi kesebilirsiniz

Az önce 1-1.5 yaşlarında yetişkin erkek aldım. Petshop da ki adam öve öve bitiremedi. Önceden bir dişi kuşla beraber olmuş yavru vermişler. Erkeği bizim kuşun yanına koydum fakat bizim kız sürekli kızıyor ne yapmam lazım. Şuan biri salıncakta biri tünekte :D

Alışacaklardir mumkunse mama verin tunek sayisini 1 e dusurun havuç rendeleyin bir kaba koyup verin yemligune 1 vay kasigi nijer koyun vermeyi unutmayin
Ayrıca 1 adet dal darı takabilirsiniz

Alışacaklardir mumkunse mama verin tunek sayisini 1 e dusurun havuç rendeleyin bir kaba koyup verin yemligune 1 vay kasigi nijer koyun vermeyi unutmayin
Ayrıca 1 adet dal darı takabilirsiniz

Dal darı koydum , mama yapmayı henüz bilmiyorum. Bizim dişi sanırım erkekten biraz daha kalıplı :D inşallah bir sorun olmaz.

Dal darı koydum , mama yapmayı henüz bilmiyorum. Bizim dişi sanırım erkekten biraz daha kalıplı :D inşallah bir sorun olmaz.
Dişiler büyük olunca erkek ler zorlanıyor o yüzden sizin yerinizde olsam o erkeği geri götürür dışımızın seçtiği bir erkek alırım bu arada tahta tünek alin gaga tasinda hem tırnaklarını hemde gagalarını düzeltiyorlar

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dişiler büyük olunca erkek ler zorlanıyor o yüzden sizin yerinizde olsam o erkeği geri götürür dışımızın seçtiği bir erkek alırım bu arada tahta tünek alin gaga tasinda hem tırnaklarını hemde gagalarını düzeltiyorlar

Birazdan resimlerini çekip gösteririm size.

Sarı olan erkek.

Erkek dişiden küçük gibi duruyor.Dişi iri olunca eş tutmada sorunlar yaşanabiliyor.

Erkek dişiden küçük gibi duruyor.Dişi iri olunca eş tutmada sorunlar yaşanabiliyor.

Bizim kız sürekli erkeğin yanına gidip öpmek istiyor ama erkek biraz tedbirli davranıyor. Yinede ara sıra öpüşüyorlar fakat nadir de olsa bağırmalar da oluyor.

Bencede dişiden küçük duruyor degiştirin, firsatınız varsa dişiyi götürün kendi seçsin eşini

Bence verin ya ni olmaz diye bir kural yok ama zor oluyor her zaman erkek zot ciftlesiyor

Oturduğum civarda salmıyorlar. Petshop sahibi direk dişi kuşumu ona gösterdiğimde ona uygun bir eş vereceğim deyip bu kuşu verdi. Kuş da ilk gözlemlediğim , 5 dakika uçması için odamda saldığımda direk nefes nefese kaldı ve kanatlarını biraz açtı. Acaba astım mı var ? , kuyruğuna baktığımda oynama yok.

Boyut önemli değil. Erkeğin sağlıklı ve enerjik olması önemlidir dişi için. Keşke erkeği 15 20 gün ayrı kafeste tutup ortamı benimsedikten sonra dişiyi yanına atsaydınız. Şuan dişi baskın gelecek erkeğe.

Petshpta uzun süre kafeste kaldığı için nefesinin açılması gerek.

Boyut önemli değil. Erkeğin sağlıklı ve enerjik olması önemlidir dişi için. Keşke erkeği 15 20 gün ayrı kafeste tutup ortamı benimsedikten sonra dişiyi yanına atsaydınız. Şuan dişi baskın gelecek erkeğe.

Eğer dişi erkeği ezmeye devam ederse kafesleri 1-2 gün içinde ayırabilirim. Ek olarak vitamin ve parazit sprayi de aldım. Hangi talimatlarla kullanmamı önerirsiniz ? Petshop sahibi çok gevezeydi dediklerini tam anlamadım :D

Bakın simdi
PAZERTESI SALI suyuna 2 damla vitamin Carsamba temiz su Persembe 3 damla limon cuma temiz su cumartesi 2 damla vitamin pazar temiz su yapın parazit spreyini haftada 1 defa kanat alti gobde ve sirt olmak uzere sıkın kolay gelsin;)

Bir de erkek kuşun yaşını tahmin edebilir misiniz ? Kuş baya bir sessiz , nasıl davranmam lazım ? ilk defa yetişkin bir kuş sahiplendim. Yavru kuşa ilk gün davrandığım gibi mi davranmalıyım ?

Geri